Dárek

• Česko Křivdy z minulosti (více)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí? (CinemArt)

Cezar209

nicim vynimocny film no napriek tomu pre mna zaujimavy svojim nametom (necakaj ziadne mimoriadne prekvapenie). kolko malo staci, aby vsetko co je idealne nefungovalo...ono to samozrejme nie je presne tak. ak by vsetko bolo ako ma byt maly, velky ani mega otras s tym nic neurobi. je to len zrkadlom toho ako si obcas naivne namyslame, ze ...sme spoko (aj ked neni sme). Krasna mierne psychologicka hra s nasimi nazormi ...ako ich dokaze zmenit a pochybovat aj o tom, co sme brali ako samozrejmost...no jo clovek sa asi ma obcas zamysliet nad tym, ci to co ma je naozaj to co chce...a ci to co mal este niekedy mat bude... ()

C.A.T.

Velmi podařené psycho, u kterého jsem ani nedýchala a ten konec mě totálně rozbil.. Takhle to má vypadat! Jen by mě vážně zajímala jedna věc..Udělal to nebo ne? Hlodá a hlodá mi to v hlavě... (a to je dobře). ()

poppy75 odpad!

zase jeden z tych filmov,pri ktorych mam cely cas pocit,ze boli natocene este v polovici 90 rokov /to nie je pochvala,ale naopak/ -pocnuc otrasnou vizazou rebeccy hall...v podstate dost nudny film,pri ktorom cakate,ze snad pride nejaky velky moment,ale namiesto toho zostane len rozpacity pocit...s tymto prist v roku 2015 je mimoriadne trapne...a vsetci vieme,ze byvalych spoluziakov zo strednej treba obchadzat na dialku :P ()

Killy

Napínavé ale ne moc záživné ... Postavy mi nebyly sympatické bohužel. A finále se dalo očekávat. Průměrný film který se dá vidět :) ()

stuj

Kdyby z toho vytáhli pryč ty thrillerózní prvky, tak by si to zasloužilo 4 hvězdičky. Jenže časté rádoby "napínavé" scény, kdy kamera pomalinku jede a divák čeká, co na něj v pomalu odkrývajícím se záběru vyskočí, jsou opruz. Škoda. Protože se v ději přihodí příjemná změna, která se ve filmech neděje tak často. Njn. Snaha o thriller ale příjemný zážitek zazdila. ()

DanteSK

Za mňa plných päť hviezd, nemám tomu čo vytknúť. Toto nieje tuctový thriller. Vývin udalostí bol narozdiel od väčšiny žánroviek z poslednej doby nepredvídateľný a prekvapujúci. Chcelo by to viac filmov ako je tento. ()

evita_

Som bola predposratá počas celého filmu. Už dávno sa mi nestalo, aby ma film držal v takomto napätí hraničiacom so strachom. A keď vyskočil ten sprostý pes tak som myslela, že sa už ale reálne pokakám. Bolo to super, avšak teta bola faaaaakt, že ohavná. Mohli zmeniť hlavnú ženskú postavu. A okrem toho bola aj nekonečne hlúpa, proste na facku. To akože fakt nevidela, že týpek nie je úplne v poriadku?! Nič to, nevadí, možno aj to bol jeden z dôvodov, prečo ten film vypálil tak ako vypálil. Nečakaný zvrat na záver to len podčiarkol. A áno, priznávam, nemám odhad na filmy...Žiadni aziati sa nekonali :) ()

Salsecnew

Tento snímek je na začátku sice zajímavý, ale asi do 3/4 je to celkem vlažné a, i když nápad je dobrý, tolik to nevtáhne. Nicméně poslední čtvrtinu se to konečně rozjede, proto nemohu dát 3*. ()

sun.eagle

Dobře rozehraná psychologická partie, kde do konce netušíte co se skrývá za oponou. Díky lehce přepálené stopáži se na to načekáte, a vyvrcholení dost vrzne. ()

JeanPaulB

Zaujímavý film, ktorý nie je až tak dokonalý po technickej stránke ako po scenáristickej. Je fajn, že scenáru sa medze nekladú a v tomto prípade scenárista, režisér a aj jedna z hlavných postáv v jednom vymyslela film s nápaditým a ťažko-predvídateľným scenárom. Čakal som niečo drsnejšie a mysterióznejšie, ale ani v takomto podaní alá Rodinné prípady po americky len neporovnateľne kvalitnejšie je fajn. ()

peproch

Očekáváte stalkerský thriller ale moudré psychologické drama je nakonec o moc lepší. Film má toto sdělení: vy silní drsní úspěšní kluci si dejte pozor, protože ten, komu jste v dětství ubližovali, tak ten vám to vrátí daleko líp než vy byste mohli vymyslet.  Když v závěrečné scéně Robyn drží v náručí své čerstvé dítě, nevíme, koho vlastně to dítě je. Asi dost pravděpodobně Gordovo, ale polopaticky to řečeno není, protože i kdyby nebylo,  ale byl to jen náznak, jako trest za pýchu to stačí. ()

Seteh

**40** Mně se to líbilo. Atmosféra postupně houstla, ale stejně jsem čekala, že to bude ještě o dost temnější, záhadnější, více skličující... Možná proto, že se to vyvíjelo trochu pomaleji a jinak, než jsem čekala, byl pro mě závěr o to překvapivější. To byl větší bizárek, než by se po zhlédnutí celého předchozího děje dalo očekávat. Každopádně opět velmi otevřený konec, což já zrovna dvakrát nemusím. Rebecca Hall mě nijak zvlášť neoslovila, ani vzhledem, ani herectvím. Myslím, že nějaké jiné herečce by to sedlo lépe. Tady něco chybělo... nějaká šťáva, energie... Taky mě trochu mrzí nerozvinutá linie psychologie této postavy. Očividně měla nějaký problém sama se sebou, s plánovaným mateřstvím atd. Což nebylo vůbec nijak vysvětleno a mohlo to filmu přidat další grády! Ale jinak herci pro mě noví, neokoukaní. Jason Bateman má na záporáka perfektní ksicht. ()

dehonest

svedomie neojebeš. a nepredbehneš. lebo má rýchlejšie nohy a ostrejšie zuby, ako ty. a tí, čo tvrdia, že čo bolo, to bolo, nevedia o čom melú. ja som sa určite nenudil, hoci sa nedá povedať, že to bolo extrémne originálne. pseudokritici tu tvrdia, že koniec nemal šmrnc. ja si myslím pravý opak. pointa dala ambicióznemu a bezcharakternému hajzlíkovi poznať, že karma dá každému raz na frak. príjemný psychodramatický thriller, ktorý ma vôbec nesklamal. ()

teekanee

Hodnoceno asi po půl roce a s odstupem času můžu říct, že se jedná o velice dobrý filmík. Hlavní herecký trio patří mezi mé oblíbence a tady to jenom potvrzují. Plot twist s Batemanovým charakterem dodal tomuhle filmu potřebný břink. 82% ()

leafroller

Nevím, jestli je to tím Poirotem, anebo to bylo tak nasnadě, ale přišel jsem na to hned po začátku. To ale vůbec nevadilo, spíš naopak. Donutilo mě to dokoukat film do konce, což by asi vzhledem k velmi pomalému tempu střední části jinak nevyšlo. Je to komorní, tiché a velmi civilní. Navíc žádná mrtvola, zneužívaní, mučení a podobné kraviny, které se ve filmech tohoto žánru obvykle hojně vyskytují. Měl jsem radost. ()