Dárek

• Česko Křivdy z minulosti (více)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí? (CinemArt)

kajas

Od loňské "Zmizelé" mě žádný snímek tak nerozsekal. Až do poslední minuty jsem seděla přikovaná k sedačce, a to díky atmosféře hutnější než u leckterého hororu. Herecky mě nejvíc překvapil Bateman, měl by se vykašlat na laciné komedie. S Hřebejkovými "Líbánkami" má tento thriller sice společnou základní myšlenku, ale v konečném důsledku působí vyspěleji a více diváka potrápí. Edgerton je velmi nadaný pán a na jeho další režijní počin se budu převelice těšit. RECENZE ()

Aleee89

Čekala jsem nervydrásající thriller, jdoucí ve šlépějích pořádné duchařiny, ale dostalo se mi spíše nudného filmu, který se rozjel až ke konci, což na to, aby to snímku vylepšilo vyznění, nestačilo. ()

TheDon

Místo klasickýho rape-revenge tu vyhřezl na svět ruin-revenge. A Joel se tímhle kouskem začíná pomaličku šplhat vejš a vejš. Obdivuhodný. Nechyběl nápad, řádná creepy atmosféra a hlavně působivej zvrat na konec. Klobouček Mr. Edgerton. 80% P.s: jedna z nej lekaček letošního roku ! ()

Aljak

Ty si možno s minulosťou skončil, ale ona s tebou ešte nie... Alebo žeby tie "božie mlyny" predsa len existovali? Presne takýto typ psycho-thrillerov zbožňujem, aj keď prvá polovica filmu mala strááášne pomalý spád, až som sa začal obávať, či to nebude nejaký prepadák. Našťastie nebol, postupne sa to celé rozvinulo do pútavej psychologickej hry, ktorá sa na základe jedinej "nevinnej" lži z minulosti vrátila ako bumerang. Aj keď mi o prišlo napokon ako čisté šialenstvo, asi až príliš prehnané. Nuž, ale keď pomsta, tak poriadna... Film kvalitný, len škoda toho nevýrazného rozbehu, ktorý sa až príliš dlho naťahoval. ()

peiton

S takýmito light thrillermi ma strašili už ako dieťa.Márne som hľadala celým snímkom aspoň jednu scenu,ktorá by si šplhla v mojich potrebách,ktoré od thrilleru tradične očakávam a zdvihla tak moje hodnotenie o level vyššie.Lenže,toto bolo plné psychologických žvástov,ktorých cieľom bolo len postupne odkryť dotknuté alter ego jedného zo záporných protagonistov (tolerantný a sympatický zároveň,ved v konečnom výsledku to nemyslel až tak zle..) a túžiaceho sa pomstiť cez manželku svojho dávneho známeho zo strednej školy (predsa pomsta je sladká).A k záveru i tak vyvstalo viac otázok ako odpovedí.Veľmi opatrné a veľmi mdlé spracovanie,ktoré zakladám do pomyselného depozitu. ()

Caminzind

Sympatický režijní debut, který chtěl být ve své opovážlivosti něčím víc, než na co měl. Edgerton nezrale kličkuje mezi psychologickým dramatem a béčkový thrillerem a napíná diváka víc než si samotný příběh zaslouží. Asi nejzdařilejší záležitostí se tak kupodivu jeví Batemanova postava, ne nepodobná té Auteuilovy z Hanekeho Caché. To je však level, o kterém si Edgerton zatím může nechat jenom zdát. 69% ()

M.i.k.e

nejenom že se Edgerton objevuje v čím dál zajímavějších filmech,on dokonce i bude umět režírovat...Gift byť je malým filmem,s přehledem strčí do kapsy i větší kamarády.Trošku old school thriller,který se zkraje jeví jako jednoznačný se v průběhu slušně zamotá a udržuje diváka ve střehu po celou dobu.Velké a příjemné překvapení...70% ()

Figu

I přes to, že je poslední dobou často vidět na scéně a tak nějak se jeho lepší kariéra rozjíždí, je mi Joel Edgerton nesympatický, ovšem jeho Dárek zaslouží uznání a obdiv! Nejen, že role byla jako ušitá k jeho psychicky narušenýmu ksichtu, ale především hodit na lejstro a následně zrežírovat takto skvěle mysteriózní thrillerek s různými zvraty a bezvadnou koncovkou, to teda čepici dolů. Jo jo, ty konce plný zvratů, co člověka posadí na prdel... To je moje! Bateman i Hallová taktéž skvělé výkony. 80% ()

kaposlav

Z úvodu asi 30 minút je len taká príprava a premýšľal som, že to vypnem, ale neľutujem, že som tak neučinil. Trošku trvalo kým sa ukázala zápletka. Koniec koncov skončilo to "spravodlivo?". Pekný darček :) ()

Martin741

Tak uz aj Edgerton skusa rezirovat filmy? Vybral si teda dost otrepany namet, ktory nabudi. Zacina to totiz vyborne ako napinave fryler uplynulych 2 dekad, no ale tempo v strede brutalne zvolni, nastupi nuda, aby finale bolo len slaboduche a dost odbite. Edgerton ako reziser tiez nic moc, z kazdeho 2. ci 3.-ho zaberu krici reziserska neskusenost. Herci hraju tiez len priemerne, nejake extra herecke vykony sa od tohto iste ocakavat nedaju . 69 % ()

Havaj8

V tomhle případě jsem byl připravenej opravdu na všechno. Průběh tomu napovídal. Ale ono mě to tak trochu zklamalo. Každej musel přece čekat, že něco bude zle, ale oni to ve výsledku jenom otočili vzhůru nohama, tak, abychom pocítili trochu lítosti, ještě než to skončí. Stejně jsem ale doufal v trošku větší maso. Ale holt pomsta tu byla vymyšlená jinýho rázu. A tím pádem mě to finále neodrovnalo, tak jak jsem si přál. Každopádně za tu 3/4 filmu palce nahoru. Ať už ta super lekačka, nebo ty nepříjemný návštěvy a dopísky. ()

Vyhy

Mělo to nápad, mělo to myšlenku a mělo to atmosféru. Něco tomu ale chybělo, abych udělal světoznámé "wow". Dobře zahrané, ale brzy vyšumělo. ()

honajz2

Většinu času to postrádá atmosféru a napětí, příběh je sice dobře vedený, ačkoli zdlouhavě (rybičky a pes jsou zde úplně zbytečně) a těžce předvídatelně. Je to škoda, protože z relativně dobrého námětu vypadne naprosto průměrný thriller. Odpovídají tomu jak herecké výkony, tak i psychologie postav, která tu sice je, ale slabě podaná. Co ale musím ocenit jsou dvě povedené lekačky - což bych tady zrovna nečekal, ale ok. Ke konci tu dojde i k nějakému napětí, ale zbytek filmu to moc nezachraňuje. Vlastně se až divím, že se Dárek dostal do kin, patří spíš do televize a nebýt skvělého soundtracku, klidně bych ho i šoupl mezi filmy, co dávají v osm večer o víkendu na Prima Love. 3* ()

BarryLyndon

Naprostá dokonalost, která strká do kapsy 90% letošních nafoukaných oscarovek. Jestli Oscara za vedlejší nechytne Rylance za Bridge of spies nebo Hardy za Revenanta, tak absolutně netuším proč by to nemohl dostat Bateman. Toho chlapa je v kreténských sequelových komediích taková škoda, excelentní dramatický herec. Vážně čumím co za tvůrčí prvotinu sympaťák Edgerton vyplodil. Někdo by napsal, že se Hitchcock obrací v hrobě, já si to myslím taky, jenže on se obrací z údivu, že mu někdo hned svým prvním filmem takto šlape na paty. Po režisérské stránce neuvěřitelně vyzrálý film. Pro filmového retro fandu neskutečná radost, on tam odkazuje na nej pecky žánru a to ne tak otravně jako Tarantino, ale prostě atmoškou a stylem.10/10 ()

bourec

Film tvářící se jako klasickej thriller,kdy teror dotyčnejch se stupňuje,až ke krvavýmu konci,joel ale pojal film minimalisticky,docela chytře,ale tohle mě prostě na prdel fakt neposadí.Psychologie tady je,ale já tohle ve filmu nikdy moc nehledal.50%. ()

dubinak

Edgerton vyrazil svým debutním celovečerákem dech nejednomu divákovi a já nejsem výjimkou. The Gift je prototypem čirého psychologického drama thrilleru, který dokázal vytvořit pomocí třech postav, jednoho domu a chuti po pomstě. Jakékoliv typy, co se z toho vyklube jsou úplně marné, protože Edgerton vás stejné překvapí něčím, co jste absolutně nečekali a udrží vás celých 107 minut v napětí a zvědavosti. Obrovským plusem, které je tu podle mě potřeba patřičně ocenit je to, že i přes to, že jste napnutí jako kšandy, scénář na vás vysolí nějakou vtipnou (opravdu vtipnou) hlášku nebo dialog, který vás v tu chvíli strašlivě pobaví, ale zároveň nevyvede z rovnováhy a v další vteřine jste si zase nejistí tím vším děním okolo. Je to prostě ten typ humoru, který vás neurazí ani v té nejtísnivější chvíli. Joel Edgerton se do své záporné(?) role vžil až moc dobře, s maskováním sice asi moc práce nebylo, ale mě děsil už ten jeho neatraktivně podivný zjev a pohled v jeho očích. Velikánským překvapením zde byla Rebeca Hall, kteoru nemám zrovna nakoukanou, ale potěšila svým přirozeným a čistým hraním. Zkrátka celé kino sedělo se zatajeným dechem a myslím, že jsme si všichni odnesli opravdu intenzivní zážitek ze skvěle natočeného a bezchybného thrilleru. ()

Joges

Dobré, zajímavé, působivé. Gradující thrillerová zápletka je napínavá, takže jste nuceni sledovat film do posledního okamžiku, ovšem podobný námět jsem viděl už ve dvou provedeních, režisérům se tato zápletka asi líbí (jedním z nich je i film Jana Hřebejka), takže žádné velké překvapení to nakonec nebylo. ()

C0r0ner

Celou dobu je to napínavý thriller, který se ale nehýbe z hranic čtyř hvězdiček a dává dobrý dojem neokořeněný ničím zvláštním. Pak ale přijde konec, přesně takový, jaký by podle mě konec být měl, a najednou není o plném hodnocení pochyb. Edgerton je fajn herec, nicméně se ukázal i jako zručný tvůrce. 90% ()

JohnRambo

Elegantné stupňovanie napätia a zvedavosti s ráznym a bezohľadným vyvrcholením vo mne síce nezanechalo nič viac ako pocit z (nad)priemerného televízneho filmu ale aj napriek tomu som si Dárek užil, a tak by nebolo fér ignorovať naozaj veľmi kvalitné spracovanie. ()