Dárek

• Česko Křivdy z minulosti (více)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí? (CinemArt)

J.Mayen

No asi jsem mel trochu vetsi ocekavani,ale film je koukatelny a zaplekta a rozuzleni bych takove rozhodne necekal. Ale 71% zde na csfd je opet trochu raketa prestrelena. Kazdopadne si rikam, ze kvuli te trose sikane na zakladce udelat takove dilo, no co bych potom musela provest ja svym vrstevnikum, se kteryma jsem to take nikdy nemel lehky. ()

Cocteau

Šel jsem do kina na dárek a dostal ho. Absolutně nic netušíce jsem byl odměněn netuctovým a nemainstreamovým zážitkem. Tady všechno funguje jak má. Od hereckých výkonů s uvěřitelnými dialogy, přes zvládlou režii. Přesný hudební podkres a samozřejmě výborný scénář. Silné , nepředvídatelné a neotřelé:) ()

wick

Inteligentní hra s divákem...propracovaný scénář svádí v první polovině k tomu, abych pociťoval mírné zklamání, že zápletka bude zase ta banální hra na kočku a myš hodných manželů stojících proti zlému psychopatovi. Druhá polovina pak zcela mění pravidla hry. I když pointa není zcela originální, z kina jsem odcházel spokojený. ()

halberdier

Joel Edgerton je zajímavý herec (Warrior, Exodus) a určitě se neztratí i jako režisér. Na režijní debut je totiž Dárek hodně profesionální a ucelené dílo. Kvalitních malých psychothrillerů je jako šafránu a Dárek se může zařadit rozhodně mezi ty lepší. Scénář je hodně propracovaný a přestože bylo na podobné téma natočeno spousta home invasion thrillerů, dokáže Dárek přijít s něčím novým nebo nečekaným (finále je opravdu originální a strhující). Dalším plusem jsou určitě herci. Sám režisér si střihl roli narušitelé slušně a divák vlastně neví, zda jim má být znechucený nebo ho litovat. Hodně mě potěšil Jason Bateman, kterému rozhodně svědči vážnější role (Disconnect) a tady předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů. Ač má film celkem pomalé tempo, neustále dokáže člověka udržet v napětí a naservíruje i pár mrazivých scén. Od Gone Baby Gone asi nejlepší režijní debut známého herce. ()

zazka

Niekoľkokrát ma kvalitne vyhodilo z kresla, ale inak veľmi, a keď hovorím veľmi, tak myslím naozaj veľmi, predvídateľné. Jason Bateman ma tam moc nenadchol, dokonca si myslím že sa tam nehodil, za to však Edgerton si tu rolu kvalitne ušil priamo na seba. ()

OpacDjs

Malý a nenápadný leč hutný a výživný psychothriller o lžích a lidech. Perfektní filmařina se vším všudy. ()

PamPero 1

První režisérský počin Joela Edgertona, na který jsem byl dost zvědavý. Joel Edgerton si zde zahrál postavu podivína, kterého ztvárnil opravdu přesvědčivě. Dobré herecké výkony také podává manželský pár a to Rebecca Hall a Jason Bateman. The Gift je drama, které se krásně během filmu kombinuje s lehkým thrillerem. Snímek velice dobře buduje atmosféru a jsou v něm dobré zvraty. Určitě fajn zkouknutelný snímek na víkendové odpoledne. Jediné, co mě trošičku zamrzelo, byl konec, který mi přišel lehce useklý. The Gift mi spíš spadá do skupinky těch thrillerů, co už jsem hodněkrát někde viděl, ale když vezmu v potaz to, že jde o režisérský debut, musím jít s hodnocením nahoru. Už se těším na další věci od Joela! ()

BrusVejn

Vynikajúci psychologický film, ktorý ani na sekundu nenudí. Jason Bateman je ako vymenený a v podstate všetci herci zahrali výborne. Celý film buduje pomaly cestu k finále, ktoré sa zahrá s divákom ako už dlho nič. ()

mrsin

The Gift má tu smůlu, že jsem krátce před ním viděl film s dost podobným vyústěním (BACHA SPOILER!), který mě bavil o fous víc. Nehledě na to, že jsem díky tomu onu překvapivou pointu, na které celý snímek do značné míry stojí a padá, odhadl asi v polovině. Jinak respekt před Edgertonem, že si tenhle příběh nejen sám napsal a zrežíroval, ale z části i odehrál. ()

hony23

To takhle jeden zmrd, který už v dětství býval zmrdem, náhodně potká zmrda, který se stal zmrdem až díky jeho zmrdství. Dojde tak na vyřizování účtů, které postihne i zmrdovu namrdanou manželku... Snahu o napínavý thriller trochu hatí skutečnost, že všechny tři hlavní postavy jsou divákovi krajně nesympatické, tudíž nemá komu fandit, ani o koho se bát. ()

Saxos

To co se ze začátku zdálo být klasickým stalkerským opruzem mladé rodinky, ve stylu "Smolíčku pacholíčku, otevři nám svou světničku, jen se trošku ohřejeme, hned zase půjdeme", se v průběhu změní v klasickou naplánovanou pomstičku. ()

TonoM

No tak tohle jsem vážně nečekal ani zdaleka... Po dlouhé době jsem opět zažil ten uspokojivý a mrazivý pocit s husí kůží, protože Joel Edgerton do toho pořádně píchnul skvělé psycho drama ve kterém vše hraje tak jak má. Úžasně vybraná hudba od Bensiho s Jurriaansem prostě nemá chybu a nemohlo to být snad ani lepší. V hlavní roli mě příliš nebral Baterman, ale to, co předváděl režisér, scénárista a herec Joel Edgerton je na oscara! Po dlouhý době jsem od 30.minut civěl a nemohl spustit oči z obrazovky, kolikrát jsem byl víc posranej jak při sledování nějakého hororu, který bývá oproti tomuhle dost slabý odvar. Drama/Mysteriozni/Thriller a ještě chybí Psychologický, protože tohle bylo nejlepší psycho co jsem za posedních pár měsíců viděl! ,,Víš, ty jsi možná s minulostí skončil, ale ona stebou ještě ne'' Na což si to Simon svým jednáním pěkně podělá a před námi je luxusních 20. minut koncovky filmu. Kdy se Simonovi všechno boří. Neskutečný závěr z kterého tuhnu ta muzika to napětí... Edgerton si semnou dělal co chtěl úplně jsem ani nedutal nad touto parádou i mě z toho slzeli oči a poplakával jsem si a to se mi stalo jen u dvou filmů za život. Trošku to připomíná Gone Girl(Zmizelá) Tohle je však ještě o patro víš... Pro mě nejlepší film pro rok 2015 velké překvapení a velký nářez. Edgerton je neskutešný borec. 95% ()

david666

Vcelku napínavý thriller,kdy nevíte kam se bude děj ubírat. Pár nečekaných odhalení ale přesto nic vyjímečného. Myslím, že herci nebyli moc dobře vybráni. ()

987Castiel

Viac ako slušný režisérsky debut Edgertona ktorý zároveň napísal scenár aj hral (diskutabilne) hlavú postavu. Jeden z najlepších thrillerov roka, kde mi ku koncu chýbalo "fandenie" niektorej z postáv, kedže to, kto je protagonista a antagonista sa mení každých desať minút až napokon som si povedal že obaja sú "bad guys". Napätie veľmi dobre vybudované, až na jednu-dve zbytočné lacné ľakačky. Osobne mi prišli veľmi ľahko predvídateľné posledné darčeky číslo 2 a 3 už v dobe ich "výroby". Záver niekoho uspokojí, niekoho nie, je otvorený a každý si môže predstaviť svoj vlastný. ()

CaptNemo

Červená čísla? Ani náhodou. Překombinované, nepravděpodobné, těžko proveditelné. Hřebejkovy Líbánky rozhodně nebyly žádný zázrak, ale v tomhle směru fungovaly přece jen o něco líp. ()

andrewXx

Mladá rodinka sa nasťahuje do nového domu, kde ich spočiatku pozoruje podivný chlap. Vykľuje sa z neho čudný starý známy, spolužiak zo základky pána domu a tak je hneď jasné, že mu nebudeme fandiť ani v najmenšom. Neskôr však zistíme, že pán domu má toho tiež pekne za ušami a film začne tlačiť do popredia svoju zaujímavo vystavanú psychologickú stránku. Po postupne odhaľujúcich sa udalostiach, som miestami naozaj nevedel komu fandím a tak ma film prinútil odosobniť sa od oboch zainteresovaných strán. Ale to iba na chvíľu, neskôr film znova šokuje svojim záverom a ukáže, že odplata šikanovaného chlapca môže po 25 rokoch bolieť naozaj silno a to všetko bez použitia násilia. Problémom však je, že film odsýpa veľmi pomaly a réžijne neskúsený Edgerton, nedokáže diváka strhnúť počas filmu viac krát než v jeho závere aj napriek tomu, že celú hru rozohral veľmi solídne a netypicky. Čo je pri tomto druhu filmu škoda, nakoľko mal potenciál byť emočne silnejším a osobnejším zároveň. Takže za mňa osobne nejakých 60%. ()