Kiddi pije a rád střílí. Gummi nepije a nestřílí. Zarostlí jsou oba stejně. Kiddi a Gummi jsou bratři, kteří spolu už 40 let nepromluvili ani slovo, a jediné, co oba sdílejí, je láska k ovcím. Jednoho dne Gummi pojme podezření, že Kiddiho výstavní beran je nakažen smrtelnou klusavkou. Nad rodinným plemenem ovcí, životní pýchou obou bratrů, se začnou stahovat mračna. Film citlivě vypodobňuje bratrské pouto, které i po desetiletích vzájemných neshod zůstává silné. Nechybí mu nic, co mají fanoušci islandských filmů rádi: syrové prostředí, ironie a absurdní humor, umně vklíněný do žánru dramatu. (Aerofilms)

Rhod

Neviem o tom, že by som v minulosti videl nejaký iný islandský film, ale po tomto určite viem, že ďalším sa nevyhnem. Aj keď sa vo filme veľa nenahovorí, a pri pozeraní to s titulkami nerozumiete ani slovo (ak teda neviete po islandsky), bavilo ma to už skoro hneď od začiatku. Príjemný jednoduchý film, ktorý poukazuje na to, že aj po 40. rokoch vzájomného sa nerozprávania medzi dvoma bratmi, ich donútia okolnosti ich vzťah prehodnotiť a nakoniec zachraňujú jeden druhému život, aj keď koniec ostal dosť neurčitý. Na natočenie dobrého filmu netreba "ťažké" milióny, ako je to v prípade väčšiny amerických filmov, ale stačí, aby ste mali dobrý nápad na scenár, vedeli ho zrealizovať a dobre natočiť (čo v prípade Islandu pri dlhých tichých scénach nahrádza príroda). ()

ProfiDivak

Rozprávačsky výborne zvládnuté - 0% špekulácie, bratský vzťah pútavo vykreslený, čo tomu chýbalo? Len jedna hviezdička. ()

Sunwheel

Keď dáte dvoch tvrdohlavých islanďanov vedľa seba, čo sa 40 rokov nebavia a oberiete ich o jediný zmysel života, tak to jednoducho nemôže byť zlý film! Hlavní protagonisti sú tak uveriteľní, že vám to príde skoro ako dokument. Je to dráma, kde to málo na zasmiatie vás príjemne uvoľní aby ste neskôr zasa trochu zvážneli a spozorneli. Také pravé severské niečo, kde intenzita je rôzna ako počasie. Silnejší zážitok na jedno pozretie. ()

rakosabasta

Po "O koních a lidech" další islandský film o její přírodě a zvířectvu. Tentokrát zasněžená krajina a v dvojsečném názvu zmínění berani. Berany jsou jak ti skuteční, tak bratři samotní. Skutečně "vyhraný" film bez přílišného vykecávání se. ()

Eweak

Berani jsou velmi melancholický a pomalý film, který ne každému sedne. Humoru je opravdu poskrovnu, ale těch pár vtipných pasážích rozhodně potěší. Možná se dalo v některých scénách krátit, ale celková stopáž není přetažená. Oba hlavní herci jsou velmi charismatičtí a přesvědčiví. A když už nic jiného, může se divák alespoň kochat záběry nádherné islandské krajiny. (Viděno v rámci Severského filmového podzimu) ()

LucillaP

Pozvolný, dojemný, hořkosladký příběh, který od začátku jel spíše po té smutné vlně. Jen občas tam probleskl nějaký malý vtip, který potěšil. I přes pomaleji plynoucí děj jsem se nenudila, film dokázal člověka vtáhnout a předložil mu hodinu a půl lidské paličatosti, ale i bratrského pouta. Navíc oba hlavní představitelé byli ve svých rolích velmi přesvědčiví. Dalším velkým plusem snímku byly krásné záběry islandské krajiny. Snad jedinou výtku bych měla ke konci, vzbudil ve mně dojem, že po tomhle musí zákonitě následovat další díl. (Viděno v rámci Severského filmového podzimu 2015) ()

Mamlasojd

Sledujte jen na vlastní nebezpečí. Po shlédnutí filmu se v člověku probouzí silné puzení nechat si narůst plnovous, navléci přes hlavu pletený svetr a začít poustevnický život na islandském venkově. ()

Mates Hradecky

Typický severský snímek - pomalé tempo vyprávění, ponuré prostředí podhorských pastvin, osamělý život bratří chovajících ovce. Ovšem dokonalé herecké výkony hlavních postav a dramatická dějová linka s občasným humorem diváka lapne a pustí až se závěrečnými titulky. ()

nMarek

Velmi prijemna zmena, supr film, kde moc dialogu neni, ale silny pribeh to bohate vynahradi. Zakonceni se mi nelibilo, ale to jen, ze nemam rad cliffhangery :D Trochu mi to pripomenlo film Ovcak na skale (Shepherd on the Rock), ktery nekdy davno vysilala CT v jejich filmovem klubu. ()

kluviM

Film príjemne splnil moje očakávanie. Užil som si ho. Je to presne to čo by ste mohli od islandského filmu očakávať. Pribrzdený prihlúply život. Tak ako ho milujem. Na všetko je potreba dostatok času. Aj na spriatelenie sa so svojim bratom. Dostala ma scéna ako sa krásne obliekol. Myslel som že vianoce. A on sa to chystal pripúšťať barana. Je fajn, že má film pomalé tempo. Človek ho stihne prežiť. Nie precválať. Vychutnať si každý realistický detail. A ten koniec ma fakt dostal. To som fakt nečakal. Naozaj mi film spravil radosť (dnes som si ju skazil s červeným kapitánom). PS:Také fajne flanelové košele s roztrhanými rukávmi, deravé svetre a hnusné ale praktické čapice mám doma najradšej.Sú také človečie. Bohužiaľ si ich vraj do práce nemám brávať. Kluvi doporučuje PS:Všimli ste si niekto v záverečných titulkoch mená tých oviec z pivnice? :-D ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz