Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

Robbi

Pro člověka, kterého F1 nějakou dobu i živila, bylo tohle "dílo" utrpením po všech stránkách. Kdyby tady existovala rubrika Filmové nesmysly, Stalloneho opus by jich měl určitě pořádnou porci. Nejen zmíněné sbírání mincí koly, ale vůbec celá akce angažování vysloužilého Slye je pravděpodobná asi tak, že lze kopím prorazit pancéřový bitevní křižník pod čarou ponoru. Stallone to nejdřív zkoušel v F1, ale tam ho Ecclestone hezky rychle hnal. A tak hvězdičku, která by jinak nebyla, je za roli Roberta Seana Leonarda - ten jako jediný je totiž v téhle opravdové slátanině aspoň minimálně realistický. ()

Tamdydam odpad!

Přepínám tak programy a najednou narazím na cosi, co je evidentně epizodkou nějakého stupidního německého seriálu. Ale počkat! Co tam dělá Stallone? :-) ()

Alojs

Kdyby mi Harlin nenaservíroval Formuli v natolik tupém balení, asi bych si tento sport nikdy neoblíbil :) ()

Tiiso

Jsem velkým fanouškem amerických automobilových, formulových závodů. A závody asi patří do závodů a ne na plátno. Nebo aspoň ne v takovémto duchu jako přináší snímek Formule. Slabý snímek plný klišé, špatně zobrazeného milostného vztahu a nereálných automobilových scén, jak na okruhu tak bože, i v ulicích města. Dialogy nezáživné a díky špatnému scénáři trpí i samotné herecké výkony. ()

topi80

Ano, já vím, je to slátanina, kterou Stallone napěchoval takovým množstvím klišé, že vám z toho oči přecházejí. V jednom závodě víc bouraček než za celou historii F1, záchrana života kolegy, trocha té testosteronové filosofie. Jenže takhle on pracuje a takhle to umí nejlépe. Takže návrat zkušeného jezdce do prostředí plného nelaciných štětek, závodnických frajírků, bonviánských majitelů týmů, testosteronových hlášek a celého toho nablýskaného kolotoče vnímá divák takřka jako svůj nesplněný sen. Co na tom, že po závodnické stránce tady nic nedává logiku, tohle je prostě podívaná pro všechny, co když už svůj sen nežijí, tak ho mohou aspoň snít. A samozřejmě pro všechny, kteří strávili nejednu hodinu u počítače u závodnických her (střílečky, strategie nebo NHL za to taky stojí, ale formule jsou formuje). Objektivně blbost, ale kdo by odolal... ()

Godhaj

,,Ahoj, jsem Sophie.“ ,,To je tvůj problém.“ Ale proč ne? Formule nejsou dramatickým příběhem, ale pohodovou podívanou, která však vymetá (skoro) všechna filmová klišé. Herci působili přirozeně a sympaticky až na Stallona, který, ačkoliv je to sympaťák, mi nějak na závodní dráhu neseděl a jemuž jsem roli zkušeného závodníka prostě nevěřil. Je dobré, že režisér vyvážil poměr konverzačních a akčních scén, takže film neztrácí tempo. Co mě ale hodně štvalo, byl soundtrack sestávající se z moderních rytmů a pak na nadbytečné záběry na diváky, jak si popařují na tribunách, což mi připomínalo vatu do Pobřežní hlídky. ()

BrunoA

Scénář je vážně hrůza, dívat se na to je za trest. Naprostým "vrcholem" je honička monopostů v ulicích Montrealu (nebo kde to bylo) a téměř utopení jezdce, kde se dostanou první záchranáři až za několik minut. Prostě hrůza. ()

pepino odpad!

Na tenhle skvost jsem narazil jednoho krásného dne na Nově ( která jak je známo je skvostů plná). Závodění mám rád, tak jsem tomu dal šanci. Ale jakmile jsem poslouchal ty tupé dialogy a viděl jednu scénu závodu, docela jsem se zhrozil. Pohár trpělivosti přetekl ve chvíli, kdy si jeden ze závodníků strhl formuli do smyku před ruční brzdu. V tu chvíli jsem přepínal. Celé tohle setkání s Formulí trvalo asi 15 minut a já jsem se nemohl přestat smát. ()

worlik

Jediný, co mě v souvislosti s tímhle filmem napadlo, byla slova Sherminátora z Prciček: "to je ale pí*ovina!!!" ()

mrclTV

Ach jaj, neporadok ako sa patrí. Klišé kam sa pozrieš, od hlavného predstaviteľa (mladý nádejný pretekár), jeho tymového parťáka (drsňák pred zavodným dôchodkom, ktorý ho má dať do laty), hlavného záporáka (samozrejme nafúkaný nemčúr) a ostaného (p)odporného osadenstva (týmový šef bude na vozíčku, aby sme ukázali, že to je nebezpečný šport). K tomu priehľadný dej pospájaný len tak ledabolo drahými a za vlasy pritiahutými CGI haváriami. Ako, už som videl veľa pretekov, ale také šialenosti, čo tu dávali som nikde nevidel. Nezaujme nestranného diváka a fanúšika rýchlych kolies priam uráža. Solídny výplach. ()

horor2

Čekal jsem trochu něco jiného, ale dnes musím uznat, že to je pořád hodně dobrý počin Harlina, který pak následně začne v pozdějších dobách točit břejdy. ()