Sherlock: Přízračná nevěsta

(TV film)
  • Velká Británie Sherlock: The Abominable Bride (více)

Netrpělivě očekávaný speciál kultovní série jen 24 hodin po světové premiéře! Fanoušky po celém světě dlouho očekávaný zbrusu nový díl britské série je konečně zde. Sherlock Holmes a jeho věrný společník doktor Watson v neodolatelném podání Benedicta Cumberbatche a Martina Freemana se tentokrát zcela výjimečně a dle tvůrců série naposledy ocitají na stopě zločinu v kulisách viktoriánského Londýna konce 19. století. Tedy v prostředí a době, kam dobrodružství slavného detektiva původně umístil praotec celého fenoménu, Sir Arthur Conan Doyle. Jak prosté. (Česká televize)

MrKrahujec

Tak právě při sledování tohoto dílu mi došlo, že Sherlock Holmes má opravdu velice mnoho společného s Babičkou Boženy Němcové. Hlavně tedy ten rys, že je v podstatě nezparodovatelný, ač neustále parodovaný. Možná stejně intenzivně jako ta Babička. Já jsem ovšem veliký obdivovatel (a snad - neberte mi to - i znalec) této literární postavy, takže mě zprvu těžce udivovalo, jak je možné, že tak hravě skousnu přenos Holmese do současnosti a v americké verzi dokonce i transmutaci doktora Watsona a profesora Moriartyho v ženy (a Watsona rovnou do Číňanky!)... Nejdůležitější samozřejmě je, že v centru zůstávající ON je i nadále sám sebou. Opravdu velké štěstí, že z něj Billy Wilder toho homosexuála nakonec neudělal (a to je i ta jeho verze filmařsky velice slušná). ()

Soth

BBC Sherlocka jsem hltal prvni dve sezony. Ta treti mi prisla slabsi. Ale tenhle dil me zaujal - jako fanda Ripper Street jsem si rad uzil vypravu podobneho casoveho obdobi. Ty prechody do soucasnosti mi prisly uveritelny, ale obesel bych se bez nich. Nicmene je to special, ten nema vyrazne posunout dej - ma pridat neco navic a ukratit nekonecny cekani na dalsi serii - a to se mu u mne povedlo :) ()

brasek

Tešil som sa, že príbeh sa dostane do správnej doby... lenže čo bolo toto? Absolútne nezmyselné, kŕčovité a hanebné! ()

Scaevola

V nejobecnější rovině mohu prohlásit jediné - tohle se povedlo. Vše sedí tak, jak to bylo očekáváno, chemie mezi ústřední dvojicí pracuje v plné alchymistické parádě a alternativní zasazení otevírá příležitost k jadrným a mnohdy mile nesmyslným vtípkům. Jen mám trochu pocit, že tvůrci začínají přeceňovat sami sebe, protože finále přeskakující od jedné roviny k druhé nebylo ničím jiným, nežli efektním blábolem. A mimochodem podotknu, že Česká televise se vytáhla. ()

kolly13

Tak naštvaný na film jsem nebyl léta. Dementní scénář, ultradebilní konec. Zahozená šance, vice netřeba :(. ()

czema

Mám tuhle sérii opravdu rád. Ať už je to film s downeym jr. nebo s benedictem vždy se mi to líbí. Jakmile ale uhodila první scéna z 21. století v letadle trochu jsem se ztratil. Ale po chvíli to začla být zábava když zase vplul do 19.st. Pak se v mysli posunul ještě hlouběji ke scéně s vodopádem. Moriarty byl krutej virus. Neviditelní nepřátelé? Náznaky že to budou ženy tam byli, ale tak nějak odsunuty aby si to divák hned neuvědomil. Líbilo se mi to. ()

blekekeke

Je to mysteriózní Sherlockova jízda se vším všudy ... Za mne to nemá chybu ... jsem rád, že se najdou lidé, kteří jsou ochotni nám zase a znovu naservírovat tak skvostné a jedinečné dílo. Díky všem :o) PS: Chápu některé zde rozhořčené duše, kteří ani nevědí co vlastně Sherlock je, a k čemu tento díl patří ... nechápou na co se to vlastně koukali. Prozradím jim, že na nezničitelného Sherlocka Holmese a jeho věrné kolem ... ()

Bezejmený

Tvůrci využili osamoceného dílu bez zasazení do seriálu a hrají s divákem velmi zajímavou hru plnou náznáků, pomrknutí, nápadů a odkazů. Vždy jsou o krok před divákem a když už jsem něco začal tušit, děj skočí někam úplně jinam. Vizuál stále působivý, děj uhání vysokým tempem a dialogy jsou opět skvělé. Výborná přestávka v čekání na čtvrtou sérii. ()

loak

Myslím, že se tvůrci snažili být novátorští a vstoupit do nové série, co nejvelkolepěji. Bohužel trochu na úkor obsahu. Celkově dávám seriálu 5 hvězd, tomuto dílu jen 4. ()

LencaN

Kdybych nad tím usilovně nedumala a nečetla a neposlouchala názory ostatních, tak nedojdu ke smyslu, který tento díl měl. Čekala jsem úplně něco jiného, ale budiž, filmaři nemohou za moje očekávání. Ale tohle byl trochu přešlap. Ať to beru, jak to beru, tak toto bylo to nejhorší ze Sherlocka. Pokud bych to brala samostatně, tak jde o zajímavý projekt a moc moc bych chválila, ale pokud to mám srovnávat s předchozími velmi povedenými třemi řadami, tak je mi teskno. Jízda na kokainu, polemizování nad možností provedení prostřelení vlastní hlavy bez újmy na srdečním tepu a dechu. Technicky to bylo opět super, hříčky s texty, v době 19. století nikoliv sms, ale létající výstřižky z novin v Sherlockově mysli, zajímavé průlety, zastavení obrazu a otočení se kolem objektu, mňam. Jen dějem a zamotaností to na předchozího Sherlocka nemá. A co mě nejvíc zklamalo, že tu je naprostá absence konce, protože diváka sice nalákali na samostatný dobový díl, ale nakonec nás pěkně zatahali za nos a upozornili na čtvrtou řadu, přičemž mi tady chybělo ono mrazení v zádech, které mi přivodil každý závěr předchozích dílů. ()

GzL odpad!

Jímá mě hrůza, jak jde všechno, co za něco stálo, znehodnotit a prodat! Jen doufám, že někdy tahle barbarská doba skončí a že se toho třeba ještě dožiju! ()

JaneElliot

Sjetej Benedict cestující v čase na cestě sypané bílým práškem a statická stafáž Johna s Mary a chvílemi tlustého a chvílemi hubeného Sherlockova bratra. Dějově rozšířeno o hrůzné a strašidelné feministky (téměř sprosté slovo), a jednu bílou surrealistku co trestá nehodné manžely...brrrr :-) Jako novoroční počin pro přežranou a přeslavenou společnost fajn, nicméně přiznávám se být ztracena v ději takřka po celou dobu :-) ()

petr.al

petr.al: ,,Pel mel." scénáristé: ,,Proč píšeš pel mel?" petr.al: ,,Protože si to myslín." scénáristé: ,,Myslet si to jistě můžeš, ale rádi bychom slyšeli fakta, musí být důvod, proč něco takového tvrdíš? petr.al : ,,Hm, Ok. Domnívám se, že jste si nebyli příliš jistí zda samotná Přízračná nevěsta utáhne celých 90 minut a tak jste potřebovali ještě nějakou omáčku kolem." scénáristé: ,,Jak tomu máme rozumět?" petr.al: ,,Přidali jste tam flashbacky, sny ve snech, halucinace, posuny v časech a to dohromady zkombinovali, zkombinovali až vše totálně překombinovali." scénáristé: ,,To bychom neřekli. Právě díky tvým zmiňovaným jakože nedostatkům má Sherlock výborné tempo a grády. Divák se ani na okamžik nenudí." petr.al: ,,Nějaký divák se možná nenudí, ale já se v tom ztrácím. Úplně v klidu jste mohli zůstat ve viktoriánských kulisách. Náhodou mě hlavní dějová linka Přízračné nevěsty bavila. Jenže vy furt Holmese přehazovat z drožky do tryskáče, z tryskáče do drožky. Chudina skriptka, musela mít pěkný maglajz, kdy a v které scéně má mít postava na kokosu cylindr a v jaký okamžik může hrdina smskovat. Nemluvě o příšerně přehrávajícím Moriartym." scénáristé: ,,Nerozumíš moderní filmařině. Náhodou máme velmi početnou a oddanou fanouškovskou základnu." petr.al: ,,To je fakt, to máte, jenomže mnozí v ní nemají férový odstup a tak vám solí 4, 5 hvězd. Za mě jste s tímhle speciálem jasný průměr." scénáristé: ,,Jdi se bodnout petr.al." ()

Fuksinka

Nebuďte zlí, já jsem se výborně bavila. Tahle sebeironie mě hodně sedla. Řechtala jsem se skoro celý film. Výborná atmosféra, vtipné dialogy a navíc jsme se dozvěděli hodně o pokračování. Za mě 100%. "Beru Marry domů! Cože? Marry mě bere domů!" ()

Brodequin

Mně by se to i líbilo.... KDYBY!.... kdyby to prostě udělali klasicky ve staré době, ve které Sherlock žil a nechali to tak prostě být. Tohle byl pro mě paskvil, který se tak prolínal současností a minulostí, že mě to po asi pěti prolnutích začalo vyloženě sr...štvát. Jednou, dvakrát si klidně přeskočte, ale tady je to provázeno celým filmem, až jsem úplně ztratil pozornost. Já chci zpátky klasické, tajemné příběhy Sherlocka Holmese, kde jsou mlhavé močály, blata, přízraky, záhady, strašidelné zámky apod. Minulá série se mi líbila...tenhle díl mě bohužel zklamal - a to v první řadě tím prolínáním časů. ()

stanyko

Sherlocka som vzdy zral, ci uz knihy, filmy, serialy alebo pc hry.. ale toto bolo asi to najhorsie, co som doposial videl. Otrasni herci, Benedict sa strasne ksichtil a vobec sa mi na tu rolu nehodi. Prepojenie victorianskeho deja so sucasnostou boli uplne nezmyselne a zaver som taktiez nepochopil. Nemozem opomenut aj katastrofalny cesky dabing, zrejme sity horucou ihlou. ()