Sherlock: Přízračná nevěsta

(TV film)
  • Velká Británie Sherlock: The Abominable Bride (více)

Netrpělivě očekávaný speciál kultovní série jen 24 hodin po světové premiéře! Fanoušky po celém světě dlouho očekávaný zbrusu nový díl britské série je konečně zde. Sherlock Holmes a jeho věrný společník doktor Watson v neodolatelném podání Benedicta Cumberbatche a Martina Freemana se tentokrát zcela výjimečně a dle tvůrců série naposledy ocitají na stopě zločinu v kulisách viktoriánského Londýna konce 19. století. Tedy v prostředí a době, kam dobrodružství slavného detektiva původně umístil praotec celého fenoménu, Sir Arthur Conan Doyle. Jak prosté. (Česká televize)

omega_SK

Tak ja uz fakt neviem, ale asi som ja divny. Uz neraz sa mi stalo (tu na CSFD), ze ma film taky zaner, s ktorym ma pramalo spolocne. A tu, pri tomto Sherlock-ovi, zaner komedia nieje uvedena, a ja som sa nasmiaaaaal :) ....podarene hlášky :D .... ale, ako som uviedol na zaciatku, asi som ja divny. ()

mombasamomo

Ocenila jsem možnost vidět tento díl tak brzy po premiéře a ČT zaslouží pochvalu. Co ale rozhodně není chvályhodné je scénář. Začátek byl výborný, ale pak ty skoky v čase. Koho to proboha napadlo? Čím více bylo přidáno skoků, otřesů a kombinací tím to bylo horší. A co považuji za největší zlo, je odhalení tajemství přízračné nevěsty, přišlo mi to dost slabý. ()

PseudonymNR odpad!

Davam otpad z důvodů , že předešlý Sherlock byl pro mě srdcovka na kterú jsem přilnul nepustila mě, tahle poslední část byl hodne nezajímavá neměla charakteristický Moffatův podpis. Taky mě hodne naštvalo, že réžie rozvíjela místo Sherlockovej geniality spíš jeho aroganci čož nebyl zrovna chytrej nápad. Kdybych nevidel predešle části možná bych z lítosti dal 3* ()

eexDon

Für mich - 70%, - /rychle, zběsile a překombinovaně a ty skoky mezi starým/novým Londýnem a spojování toho současnýho Sherlocka s tím retro - to se teda fakt nepovedlo/, + /aspoň, že všichni herci zůstali a nějaká ta akce taky ušla, když zrovna nebyla zběsilá a občas nějaký ten vtip/, hodnocení - retro výlet Sherlocka se moc nepovedl, zvláště, když měl někdo velikou touhu to napasovat na seriál, co se odehrává v současnosti, k tomu překombinovaný děj/zápletka, moc se to nepovedlo, lepší byly díly 1. řady, tohleto je už moc velká magořina, tedy nic moc ()

Brunetgirl

Normálně Sherlocka s Cumberbathem miluju, ale tohle bylo zkrátka divný a né v tom dobrém slova smyslu, ostatní díly jsou o dvě třídy výš, zbytečně překombiováné, zmatené, magorské, zazdívá to vyjímečné prvky této minisérie ()

viax

Tohle není Conan Doyle! Skoky do přítomnosti, zdůrazňování narkomanství Holmese, tzv. pošťuchování mezi bratry, jak trapné. ()

hujerita

Ako som sa tešil, tak to aj tak parádne vypálilo. Zo začiatku som čakal a hádal ako a čo sa z toho vyvinie a samozrejme ma prekvapili tvorcovia a nakoniec je to fakt že paráda. Síce sa to na prvú sériu nechytá, ale aj tak paráda. už sa neviem dočkať ďalšej série. ()

Korra odpad!

První třetina skvělá, ale pak to začalo upadat. Kdyby se celý dej odehrával jen ve viktoriánské Anglii, asi by to ještě ušlo, ale těmi prostřihy do "reality", do Sherlockova podvědomí, kdy se dozvíme, že jeho životní trauma je smrt jeho psíka, to celé odepsali. A ten tzv. feminismus tomu dodal korunu: takže jestli mě štve manžel, přítel, nebo jakýkoliv chlap, je v pořádku, když ho zapíchnu? Asi to není vražka, že jo, jsou to přeci utlačované ženy. ()

Hantom odpad!

Ačkoli miluju předchozí Sherlocky, tohle jsem nedokázal dokoukat do konce. Tupé svou rádoby vtipností a stylovostí. Fraška. ()

Wolfis

Trochu chaotické, ale ako špeciálny diel v podobe televízneho filmu to celkom ušlo, také "odpútanie" od seriálu, no vcelku nič ohromujúce, viac sa mi pozdáva dej zasadený do 21. storočia, preto som skôr už zvedavý na 4. sériu Sherlocka. /70%/ ()

Janek14

Moc jsem se těšil na zasazení do doby, ve které by vlastně měl Sherlock být. Ale zklamání nebylo malé. Scénáristům už došly nápady a tak vymýšlí blbosti a snaží se to skrýt za to, že je to jako zamotané. Skvělé herce bohužel utápí odpadní scénář a pár „ vtipů “ jako třeba vypasený Mycroft tomu moc nepomůže. No a co by to bylo za konec kdyby se neukázalo, že celou dobu za vším nestál nikdo jiný než již stokrát mrtvý Moriarty... ()

JerryPilsen

Srandička od tvůrců,jakoby pocta originálu.Vlastně ani nejde o to něco vyřešit,jako spíš o způsob vyprávění.Zbytečný úkrok stranou,když už jste pomalu vyčerpali všechny možné i nemožné zvraty. ()

Tobias18

Do poloviny jen nudné. Od poloviny dost špatně napsané. A to bych u Sherlocka nikdy nečekal. Je mi líto, zklamání! 50%. ()

Othones

Po vzoru Ritchieova Sherlocka jsem se i na toto dobové zpracování velice těšil. O to větší bylo pak moje zklamání z toho, co jsem nakonec viděl. Na první pohled je Přízračná nevěsta poměrně odfláknutou prací. Velká část filmu je pouhou recyklací scén a dialogů z původního seriálu. Když se zdá, že by se vše mohlo zlepšit, člověk si naopak začne kontrolovat, zdali mu nikdo nehodil něco do pití. Zbytek je tak poněkud nesrozumitelný mišmaš, který postrádá eleganci a nápaditost původního seriálu. Někdy to dokonce vypadá, jako by tvůrci nadužívali rozsáhlé množství různých drog, podobně jako protagonista filmu. Podobně jako u posledního dílu třetí série se jednalo v zásadě o zbytečnou podívanou, kterou bych v žádném případě nemohl doporučit. ()