Šimon a Matouš jedou na Riviéru

• Španělsko Simón y Mateo (více)

Klasická komedie s hrdiny kopírujícími Terence Hilla a Buda Spencera nabízí tradiční příběh dvou neohrožených hlupáků, kteří nevědomky pašují zbraně přes hranice. Ani tentokrát nechybí velká řada nezapomenutelných scén a geniální ústřední melodie. (Levné knihy)

Sign

zábava pokračuje ve stylu bláznivých bitek ala Spencer a Hill :-D (jakože ti dva to nejsou to víme) ()

Enterprise

Tenhle první díl oproti dalšímu pokračování u mě moc nezafungoval. Šimon a Matouš se hlavně v první polovině nedostali moc do svých rolí nebo je zbytečně přehrávali ad absurdum, vtipných momentů moc není a ta naháněná dvou kamionů mi teda přišla dost mimo (stejně jako samoopravovací kamion), gangsteři taky nedostávají tolik prostoru jako v druhém díle, prostě celkově tam není tolik úsměvných scén jako v dalším pokračování. ()

Armin82

Tady jsou slova zbytečná. Šimona a Matouše zná snad každej a tohle pokračování není o nic horší, jak jednička. Mě jen trošku mrzí, že je spousta specifických situací doslova okopírovaných z filmů slavnější dvojice TH a BS, ale tak na nedělní odpoledne v pohodě. btw. hláška ,, Jaká je tam voda?´´ Žádná! je stejně nejvíc originální. Jako puberťák jsem se tomu smál hodinu v kuse--->70% ()

Mik_e

Ne už tak dobré jako Obchodníci s diamanty, ale pořád skvělá zábava. Vrací se ústřední duo, Šéf Morgan i ústřední písnička. Nápadů je tady méně, ale třeba scéna s rozpůleným autem je nezapomenutelná. ()

Luxocculta

Výrazně slabší, než druhý film s diamanty. Tohle je zbytečně dlouhé a utahané, s často prázdnými a hloupými dialogy. ()

"Jdi do *** ty impotente i se svym tatou, se svou mamou, se svoji segrou, i s tim volem, kterej ti vystavil ridicak! - Je to nasinec. Asi me zna, protoze rikal neco vo mi mame vo mim tatovi a dokonce vi, ze mam i segru." Supr hlasky:-) Takovyto druh komedie nestarne a da se na ni porad koukat ()

Rodin

Neuvěřitelně hrozná blbost, těžící ze Spencera a Hilla, kterou jsem v dětství sežral i s navijákem a byl na ní v kině asi tak osmkrát v řadě (lístek za dvě kačky naši unesli, Sparty byly za asi tak za osm). Kdykoli to budou opakovat v bedně, rozhodně si to nenechám ujít. 65%. ()

Stanix

Tuto infantilní blbůstku mám přirostlou k srdci, podobně jako většina mých vrstevníků, jež tento snímek zastihl někde mezi prvním stupněm základky a puberty. Myslím, že není nic špatného na tom, vrátit se jednou za pár let zpátky do dětství. "On my way, sure I'll find you there and the wind will take me to you. On my way I will find my happiness....." ()

papadoce

Nemalo to ani zďaleka takú šťavu ako Obchodníci s diamantmi. Hrali tu síce tie isté postavičky, ale rozhodne neboli tak vtipné a zábavné. Vlastne najskvelejším momentom je už klasické meškanie zvuku za obrazom a to už je ale naozaj málo aj pre nostalgiu. No nevadí, pripomenul som si. ()

topi80

Klasika infantilního humoru. Chcete-li pro tento film nadchnout další generaci, bude třeba jim ho pustit včas (tj. v dětském věku). Porovnání s dvojicí Spencer a Hill je v diskusním příspěvku takřka povinné, já musím říci, že nejvymazlenější je to, jakým způsobem Matouš v podání Antonia Cantafory (a samozřejmě s přispění fackovacího komparsu) dokázal zparodovat a tím vlastně ještě překonat Hillovo vynalézavé bitkaření. ()

maeb

"Kopie" v tomhle filmu zabodovali a imho i překonali některé filmy "originálu". Dějově je to samozřejmě pitomost, ale sranda je to k popukání. Vydatně v tom pomáhá i český dabing (ten starší, novej je podle mého děsnej). Postava "Šéfa" je pak imho prostě čistej kult;-) "-Pod postelí máte zloděje! -Pomóc!!! -Pod mojí postelí!", "-Pozor sloup, je tam sloup! -Já ho vidím.", "-Nechcete řidičáky na náklaďák? -Já mám jenom tříkolku." nebo "Na měkký mezi, to se pane leží. Nikde ani noha, to je pak po-ho-da." Prostě nezapomenutelné. ()

Cortesz

Skvělé pokračování, v některých momentech i lepší než předešlý díl. Rvačky, hlášky skvělé, a k tomu ta banda co je pronásleduje je ten nejvtipnější element celého filmu. Ale proč zde nehrají Spencer a Hill to jsem nikdy nepochopil, ale tihle ti jejich dvojníci jsou stejně tak dobří jako jejich slavnější kolegové. ()

Frog.cz

Jednoduchá,přímočará zábava která má v sobě akci a humor.Navíc,dá se říci nejoblíbenější film mých dětských let,oni komanči toho moc nepustili že. ()