Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

Saxos

Tak nám ten akčňák celkem převážně odtáhla blonďatá trojagentka Charlize Theron a samozřejmě nadupanej soundtrack. Falco, Nena, Bowie, Depeche Mode, atd. Konečně víme, kdo zařídil pád té železné opony a že nejenom agenti mají francouzské milenky. ()

Dacsus

Ako toto vôbec môže niekto porovnávať s Johnom Wickom? John Wick bola zlátanina bez hlavy a päty, orientovaná čisto na akciu. Atomic Blonde je hnaná v prvom rade príbehom. Seriózne, WTF? To su fakt ľudia už tak zdegenerovaní, že im unikajú aj doočibijúce rozdiely v žánroch? ()

CarLoSiiin

Vetsina srovnava Atomic Blonde s Johnem Wickem, coz je vlastne docela v poradku i pres fakt, ze ty filmy jsou od sebe dosti odlisne. Kazdopadne si take dovolim porovnat mezi temito dvema filmy. Vlastne vidim problem v jedine veci - blondyne chybi ucelenost. Prechody mezi casovymi linkami i mezi jednotlivymi scenami pusobi strasne chaoticky. Co se tyce bojovych scen a podobne, z toho jsem mel velkou radost, nebot rada scen pripominala prave rvacky z Wicka. Obrovskym bonusem je pak az nebezpecne sexy Charlize Theron. ()

O_Peki

Neuvěřitelně sexy agentka v neuvěřitelně neuvěřitelném špionážním thrilleru. Na jedno pokoukání dobrý, ale čekal jsem víc. ()

nate_DAVE

Veliká paráda ! Dlouho jsem se na ten film těšil a měl jsem obrovský očekávání, o to víc mě potěšilo, že se vše povedlo. Když říkám všechno, myslím tím opravdu vynikající zvuk, povedenou kameru, kvalitní herecké výkony a dobře a přehledně do sebe zapadajici příběh s uspokojujicim koncem. ()

BlackAdder87

Akční scény jsou naprosto perfektní, to samé se bohužel nedá říct o příběhu který je překombinovaný a nepřehledný. Celkově jsem z filmu na rozpacích, na akční film, kdy si rozum dává dovolenou se tváří příliš seriózně a na pravověrný thriller by děj potřeboval vypilovat. Za mě 3+. ()

Rian_witcher

Až na poměrně slušné akční scény a nostalgické zavzpomínání na Berlínskou zeď, Trabanty a Škodu 120, nestál děj za nic. Překombinované, přeplácané a zmatené. ()

bezprezdivky

Špioni přecházejí ze západního do východního Berlína a zase zpět, blondýna, která půlku nepřátel zabije a druhou půlku přechytračí, lesbická scéna a osmdesátkové hity - co víc si od filmu přát ......... ()

Franki69

Ve filmech už jsem viděl leccos. Auta měnící se v roboty, kosení nepřátel kulometem v nožní protéze, plejádu příšerek, příšer a potvor. Ale aby (malý spoiler) 50 kilogramová blondýna zdecimovala ozbrojenou východoněmeckou policii jen zahradní hadicí, to jsem viděl až v tomhle filmu. Nepochybuju o tom, že Atomic Blonde tvůrcům vydělá velkej balík. Je to v podstatě herci hraný komiks. A je to fakt parádní spektákl, kterej nenechá vydechnout. Nikoho. Jak hlavní protagonisty, tak diváky. Atomic Blonde je přestylizovaný v každém pohybu, je přehnaný v akci, vymazlený v každém rozsvíceném světle a využité barvě/hudbě v každém záběru. Chvílema téměř jako Sin City. Přeci nebudete chtít, od nejspíš špionážního trihlleru z posledních dnů a vůbec hodin existence berlínské zdi, věřit, že by žigulík státní policie někdejší DDR způsobil v ulicích Berlína takovou paseku, jakou na plátně předvádí. Mimochodem, diváci zemí někdejšího východního socialistického bloku se museli tetelit blahem nad množstvím likvidovaných trabantů, varťasů a škodovek. Nebo že by agenti KGB nosili obleky a účesy, vyhražené boybandům z osmdesátek. Ona samotná zápletka děje…že existuje jakýsi seznam všech existujících agentů všech tajných služeb operujících po světě v posledním roce studené války, který dala dohromady jen ta východoněmecká rozvědka STASI. A ta že s ním pak nic nepodnikala a ještě si ho nechala ukrást. Máme tu prostě další špionážní akční pohádku ve stylu Mr. a Mrs. Smith, RED nebo Salt. A jestli není debutující režisér David Leicht do Charlize Theron zamilovaný, tak si tady smažu účet. ** Ostatně pan rejža je taky zajímavá figura. Vyučil v jím vymyšleném stylu gun-fu Johna Wicka a než obsadil režisérskou sesli, kaskadéroval v bourneovi nebo mechanikovi zabijákovi. A čeká ho dvojka Deadpoola…Atomic Blonde: Bez lítosti má ode mě 85%. Body dolů, že se snažil nás oblbnout tím, že je film pojednává o něčem, co se mohlo stát. ()

gu-staff

Taková reklamička na Čár Lízu. Sofiji určitě její butylku vylízala slušně. eM-Kávoj je tady asi ještě větší sviňák, než ve filmu Sviňák. Skřítek Doby už se nám tady ukazuje i en face, a může vyměnit D za T, takže si můžeme hlas přiřadit ke xichtu. Možná mělo zůstat u toho hlasu. Celkově se na to samozřejmě dá koukat, kostymérka nejspíš chodí s oblibou na S/M akce pověsit se za bradavky na háky do mrazáku, což se projevilo především na hlavní postavě. Ale na druhou stranu, když je to na čárlíze, je to přece jenom ke koukání. Kdyby to bylo třeba na Čvančarový, už by člověk asi ladil jinej kanál. ()

xxxxxxxxx

Film s perfektními akčními scénami, dynamickým soundtrackem a místy i velmi dobrým vizuálem. Jinak nezajímavý příběh, předvídatelné dějové zvraty a ničím nevynikající postavy. Špionská jednorázovka. 4/10 ()

esmoke

Berlín, těsně před pádem zdi, tajná agentka se snaží zajistit seznam agentů, ale všechno se zamotá. Film Atomic Blonde byl natočen na motivy comicsu, protože Charlize Theronová (také producentka) chtěla natočit "ženského Johna Wicka", proto si najala Davida Leitche (spolu-režiséra Johna Wicka). Film ale nedokáže strhnout. Docela zvládá akční scény, ve kterých je ovšem patrné, že protivníci čekají s úderem a všichni bitkaři vědí co přijde za ránu a připravují se předem (bitky jsou ovšem v rámci americké produkce nadprůměrné). O mnoho víc toho ve filmu není (akce není nijak moc), děj je zbytečně dlouhý a zamotaný (koho kuje pikle mě bohužel nezajímalo vůbec, protože je jasné, že pikle kují všichni). Celkově spíše zklamání, protože jsem čekal víc. (2D dabing) Rozpočet: $ 30 miliónů, Tržby: $ 95,673 miliónů. ()

Tuty

Blonďatý John Wick, ale horší. Moc vykonstruované na úkor přímočaré akce, které v důsledku mnoho není. Přesná Charlize a povedená retro music, soundtrack bude fajn... ()

daleba

Takový průměr, ale scéna na schodech je prostě úchvatná - nic lepšího jsem v akčním žánru snad neviděl! A za to si zaslouží hvězdičku navíc. ()

Hubna

Všechny nedostatky, které si tu přečtete (viz Matty), platí. Nevyrovnaný rytmus, díky kterému má film pár slabších sekvencí; nedotaženosti; docela nepřehledný konec a rozuzlení, kdy toho na vás vysypou tolik tak rychle, že ani nemrknete. ALE. Super atmosféra Berlína; výborní herci, kteří si to docela užívají; scéna v kině za plátnem; bojové scény s vrcholem na schodišti! Závěr: určitě to stojí za to. 70% ()

panki9922

Charlize Theron to ako drsnej agentke celkom pristane. Takisto filmu pristane dobová hudba či už Davida Bowieho alebo známych nemeckých songov. Čo už ale filmu nepristane, je prílišná prekombinovanosť deja a zvraty na počkanie, čo spôsobilo že tie zvraty nemali potrebnú silu a vážnosť. Avšak ako ľahká popcornová zábava na jedno pozretie s krásnou Sofiou Boutella vrelo odporúčam. PS: chcem do francúzskej tajnej služby :) ()

RomaS

Parádní špionážní retro, kterou v několika místech překoná jen rychlá akce. Pokud tento druh filmu opravdu nemusíte, přeskočte alespoň do druhé třetiny filmu, kde začíná nezapomenutelná, desetiminutová nesestříhaná akce na schodech, která nemá obdoby. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017