Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

carly

Herecky aj audiovizuálne bol ten film vynikajúci. Charlize aj James boli vo vrcholnej forme. Bitky boli fakt úžasné. Páčilo sa mi, ako film ukazal, ze zlikvidovat ci aspon zneskodnit protivnka nie je tak jednoduché, ako sa nam snazi nahovorit Steven Seagal. Atmosfera, kostýmy, vypráva uzasne. Ale ten koniec zanechal trpku pachut a dost pokazil celkovy zazitok z filmu. ()

necisty

Akční nářez v ženském ... ehm ... blonďatém podání? Už kašlu na Laru Croft, miluji Charlize. Vše bylo jak má být. ... GA Cinema ()

Martrix

Pokud se distributor snaží ukázkami nalákat diváka na akční jízdu ve stylu Johna Wicka a nebohý nedejbože platící divák, pak 90 minut kouká na nepříliš zajímavý špionážní rádobythriller, nemůže se nikdo divit těm rozporuplným kritikám. Takže za to klamání diváka, hvězda dolů. Druhá hvězda dolů za mizernou dynamiku...prostě to díky absenci výraznějších scén neodsýpalo a nedrželo pohromadě = nuda. Nicméně, blbé to nebylo a navíc... Charlize Theron. Jak bylo zmíněno, akce bylo málo, ale když už byla, tak asi nejedno obočí poposkočilo nahoru. Asi málokdo by čekal, že uvidí v podání Charlize Theron rubačku ve stylu Jasona Bournea. Beze sporu držela celý film nad vodou a jen díky ní spousta lidí vydržela do konce. McAvoy byl standardně dobrý, ale to mu tentokrát stačilo maximálně k tomu, aby se dostal do titulků. Jakákoliv scéna s Charlize byla jako živá voda v tom zbývajícím nudném blátě. Jestliže do té doby byla mezi agentkami na pomyslném vrcholu sex/akce Angelina se svou Salt, tak Charlize ji tvrdě válcuje. A ty tři hvězdy co dám, jdou jen a jen za ní. Za zmínku stojí ještě hudební podmaz. Zatímco někdo si tady pochvaluje, že je AtomicBloncka plná vypalováků z osmdesátých let(Nena, Falco, DM, ale i Bowie...apod.), mě to trochu rozmrzelo, protože tam byly poházené bez ladu a skladu, jen aby to tam umlátilo ticho. ()

Juto

Vizuálne spracovanie je úchvatné.Charlize Theron ako špiónka má presvedčila. V 3/4 filmu je úžasná bitka v opustenom paneláku. Ako keby ta choreografia bola zaberaná na jeden záber bez strihu. Čo asi nebolo, ale aj tak musím pochváliť režiséra.Jediný problém je v scenári je veľmi zmätočný.Ku konci filmu už neviem kto je na akej strane . 7/10 ()

Pajky3

Pustil jsem si pro srovnání s Johnem Wickem a musím říct, že akce s ženou v hlavní roli mě bavila o něco míň. A není to ani tak kvůli Charlize Theron, která si svoje odehrála víc než dobře. Jenže na všechnu tu akci je tam až moc komplikované špiónské prostředí a v závěru přichází zvraty v takovém tempu, že je ani nestíháte sledovat. ()

campix

Ženské akční hrdiny to mají těžké. Ne, že by se jich v posledních letech nevyrojilo solidní množství, ale většinou postrádají potřebný drive a uvěřitelnost hlavní hrdinky. Charlize Theron je naštěstí dobrou volbou a v rukách spolu-režiséra Johna Wicka se mění v agentku MI6, která je nasazena v Berlíně k misi těsně před pádem Berlínské zdi. Retro feeling a snaha být cool pomocí sprejovaných nápisů je sice trochu vlezlá, ale nic hrozného. Co je horší, tak scénář je snůška naprosto nedomyšlených a stokrát omletých klišé. Proboha proč se snaží riskantně dostat důležitou osobu den předtím než padne zeď, když o tom většina zúčastněných ví. Fungovat by to mohlo, ale vizuál by musel být na jiné úrovni a akce by musela mít větší spád a být lépe provedená. Jedna z akčních scén, která by mohla s fleku kandidovat na nejlepší akční scénu letošního roku, to bohužel nezachrání. Celkově tak bohužel velmi průměrná špionážní akce. ()

mortak

Akční scény vynikající (i když silně nerealistické, hlavně ta závěrečná, ale jde o choreografie, nikoliv o skutečný boj) , a že příběh je pře- pře pře- kombinovaný ad absurdum, to není u béčka na škodu. Proto zamrzí, že se režisér snaží brakovou historku vyšperkovat nejen o psychologický profil osamělosti agentů v poli, kteří"kujou pikle" proti všem (láska, cit, pravda - všechny ty fráze jsou v kontextu brakové špionážní historky dost směšné), ale i politický kontext (k čemu jsou všechny ty hry, když padá zeď), či o umělecké pomrkávání na postmoderního diváka (Tarkovskij). Na druhou stranu - Charlize Theron a Sofia Boutella v jedné posteli, to na miskách vah převyšuje jakýkoliv pokus o umělecký přesah. ()

animaxis

Režiséři prvního Johna Wicka mě stále přesvědčují, že na jejich akční filmy se můžu těšit. Atomic Blonde je stylově natočený akční film, který ale na rozdíl od Wicka prosazuje spíš komplikovaný příběh, než samotnou akci. Té je tu nicméně i tak dost a je natočená skvěle. Charlize Theron tu do své role dává všechno a vlastně i všichni ostatní herci tady jsou skvělý. Velkou roli zde hraje také hudba, která tu má hodně prostoru především co se týče hudby z 80. let. Samotný soundtrack Tylera Batese je tu ale také dost výrazný. I atmosféra roku 1989 je tu pojata zajímavě a z mého pohledu možná i svěže. Ve výsledku se jedná o akcí naplněný špionážní film, u kterého mi aspoň nehrozí nuda jako u mnoha ostatních. ()

SeanLSD

Neónovo štylizovaný pseudošpionážny komiks šmakujúci vďaka berlínskej retro atmosfére, hlavným predstaviteľom a fyzicky tvrdej akcií ďaleko viac než rovnako nezničiteľný aj beztvarý démon JOHN WICK. ()

alisa.upir

Tenhle film se dějovým sledem hodně podobá Mad Maxovi: Fury Road. A nejen díky návratu Furiosy na filmová plátna :) Ty dlouhé bojové scény točené na jeden zátah jsou fakt lahůdka, to fakt hodně oceňuju že Charlize nepoužívá žádný kaskadéry a točila to všechno sama. Navíc plot twist na konci taky filmu dodá úplně jiný grády. Za mě zatím asi nejlepší film letošního roku. ()

alchac

Ano, Čárlíza testosTheron jí má atomovou! Nebo ho má – jak černobylskou chladící věž. Fakt si po zhlédnutí nejsem jistej, neb v JARu se sem tam urodí kdejaký/á podivný/á hermafroditní Semenyák. Buď jak buď, představitel/ka hlavní role je ve strangulaci a opíchávání berlínské expozitury KGB rozličným sortimentem domácích potřeb minimálně stejně výkonný/á jako jeho/její výše zmíněný/á spoluobčan/ka při perforaci tartanu tretrami. Byť je tedy pro mě napříště použitelný/a jako kulisa k honění výlučně porážkových špiónů. Každopádně to bylo asi nejlepší bizarporno, které lze ze současného Holéhu údu vypumpovat. ()

URBAN

Na tento film asi dlouho nezapomenu. Není to zrovna něco vytáhnutého z nejhubšího dna, ale v tom smyslu že u tohoto filmu jsem nečekal takovou slátaninu. Otravné postavy, nesmyslný příběh a až stupidní dialogy. Nenašla se tu ani jedna scéna co by film trochu osvěžila nebo zaujala moji pozornost. Po technické stránce je to natočeno dobře, ale zabalené nic ve zlatém obalu je pořád nic. ( 14.10.17/MAC ) ()

nineweh

Hodně fajn soundtrack a slušná stylizace, ale jinak asi nejsem cílová skupina, protože "strong female character" si fakt představuju jinak než jako mokrej sen nevybouřených nerdů. Navíc jsem za celou dobu nepochopila, o co teda šlo, a vlastně mě děj zajímal tak málo, že jsem se o to ani nesnažila. ()

dr.fish

Hvězdička za soundtrack, druhá za vizuál. A třetí za Charlize, která prostě zvládne cokoliv. Film cílený na generaci diváků narozených v sedmdesátých letech. Hudba reprezentuje to nejlepší z doby. kdy ti diváci byli akorát na diskotékách a v klubech. Skvělý soundtrack a vizuál zakryje jednu velkou díru- není to film, je to videoklip. Závěr je vrcholem americké arogance a namyšlenosti v dějinách špionážních filmů. Ten mě tedy nasral vrcholně. A zkazil mi výsledný dojem, takže 50% ()

Deyw

Paradni akcnarna se skvelou theron..je to takovy nic moc spis highlight akce a neon zaberu..ale je to skvele a ten fight na 1shot je top 👍 menim na 4ku..jeste ktomu tam slape hudba jak prase ! :D ()

Doudis19

Trošku překombinovaná špionážní zábava, která je tak hravá a důmyslná k detailům, že má člověk chuť pustit si celé to McAvojovo "fucking love Berlin" zase pěkně od začátku. Soundtrack (Bowie), obsazení (Skarsgard, Schweiger, Boutella) i John Wickovské akční scény, nejde se nezamilovat! ()

chelseaman22

Již samotný úvod poukázal na to, že ve filmu nebude tuctová jen vana naplněná ledem za účelem koupele. Vizuál Berlína je perfektní, ale jinak se film neodlišuje od svých souputníků, ergo film již ze zásady nemůže uspět. Možná, kdyby ČÁRLÍ byla celý film nahá, tak by hodnocení místních uživatelů bylo lepší. 64% ()

Cedr

Stylová a zábavné. Chybí tomu trvanlivá dávka něčeho navíc, ale jako povrchní komiks/akce to zabaví na jedničku. Největším kladem je samozřejmě komiksově cool dobové prostředí Berlína. 7/10 ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017