Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

tomik99

Mělo se jednat o akční podívanou na styl „Johna Wicka“, ale hned z kraje musím říct, že se to nepovedlo. Zatímco Wick má poutavý příběh, kdy John se vydává na osobní pomstu, „Atomic Bomb“ je dost neosobní. To by ještě nebyl takový kámen úrazu, jelikož snímek je o tajné agentce, ale celý její případ je nezajímavý, nepoutavý, skáče se z bodu A do bodu B a člověk jen těžko hledá souvislosti. Přiznám se, že v první hodině mi pár těchto souvislostí unikalo a zřejmě by bylo zapotřebí, abych se na film podíval znovu, ale upřímně bych už nechtěl, abych tomuto dvouhodinovému snímku věnoval pozornost ještě jednou. Film je zázračně zachráněn v posledních 40minutách, kdy se konečně dočkáme skvělé akce začínající na schodišti. Poté dobrá akce pokračuje a pokračuje. Celý film je tak vykoupen v posledních pár minutách, bohužel hořkost z první hodiny ve mně stále převládala. Je škoda, že se filmu upsalo tolik skvělých herců a očekávání nebyla naplněna, zvlášť zmíněná první polovina filmu. Ta byla tak za jednu hvězdičku, ale za povedené akční scény a posledních pár minut dávám nakonec hvězdy tři. ()

Jakubik

Dobovým zasazením je AB na správném a celkem neokoukaném místě. Není však ničím novým v rámci žánru. Je ale perfektní, že hlavní představitelé působí lidsky a smrtelně a až na pár výjimek jsou akční scény celkem surové a působí reálně. Škoda je, že scénář je občas chaotický a některé postavy tu chvilku jsou a pak zase ne. Když ale se zase objeví tak si říkáte, jestli už tu byl a co vlastně chtěl. Je v tom trochu chaos a díky tomu přicházíte o napětí. Je to kůůl a proto dávám tři hvězdy. Být to trochu více klidnější po dějové lince možná bych přemýšlel na čtyřmi… ()

phoenixer

KGB,CIA, MI6,.. stále dokola. Kdyby tam neřešili berlínskou zeď a nejezdili dobové auta, tak si řeknu, že je to film ze současnosti. Vůbec to kostýmově bohužel nezapadá a scénář je tak zdlouhavý, že bych ho během filmu stačil sepsat 3x. Samotný závěr se dá odhadnout už po pár minutách filmu a popravdě jen čekáte až se tam něco zajímavého stane. Jenže ono furt nic. Jako oddechovka na jeden večer se to možná dá, ale vícekrát už si to nepustim. ()

Kalimero13

Sexy femme fatale, trochu toho nekonzistentního stylu ve vizualizaci a hudbě spolu s povedenými kontaktními souboji a opravdu dobrou kamerou nedokáže udělat dobrý film z chaotického mišmaše, který se místo všudypřítomného napětí snaží diváka pouze šokovat. Jedním z konců. ()

figliar

Atomic Blond je taká zmeska súčasných trendov. John Wickovsko krvavý, Bournovsko špiónsky a Max Paynovsko akčný film z prostredia studenej vojny. Znie to síce príliš prehnane, ale predsa len to ako celok funguje. Tempo, ktoré už od začiatku nasadila Charlize Theron, určite prekonalo výkon každého Bonda. Zápletka filmu je síce jednoduchá, ale ku koncu sa začne zamotávať (v dobrom zmysle) a film ponúkne niekoľko kvalitných zvratov. Jedná sa teda o nadpriemerne kvalitný thriller. ()

joker30

Jeden z najlepších filmov svojho žánru za posledné roky. Krásna a drsná Charlize, charizmatický McAvoy, bomba akcia a lahodný soundtrack. Do toho retro atmoška, ktorá je IN a zábava je dokonalá. 80% ()

papaguy

Neautentickou nudnou hyperstylizaci a matrioškoidní scénář celou dobu táhne Theron, sountrack a vymazlená akce. ()

Hpatrik

Bavilo mě nečekaně nabušené obsazení, dynamické rvačky a skvěle postavený soundtrack. Ostatní už taková hitparáda nebyla, a to hlavně příběhově to skřípe. Slabší tři. ()

tranquill

"Rusáci jsou těžcí jako hovno!" - "Talent se někdy přeceňuje..." - "Když chceš vyhrát, musíš vědět na čí jsi straně!" ()

Gixian

Jsem rozpolcen. Vizuálně celkem milé, ústřední akční mlátička je úplně geniální, na herce i herečky se krásně kouká... ale příběhově je to takovej nesmyslnej Marvel-like mess. Řemeslně super, ale ten scénář je prostě slabej. ()

Listyx

Eee... napsal bych to přímo k tomu rozhovoru s Charlize Theron, ale díky němu zřejmě tento film neuvidím. Takovou snůšku vyližkundovských, samohoňkových, vypatlaných blábolů aby člověk pohledal. Co bude příště? Dabérka Šmoulinky nám udělá přednes o důležitosti bloncky v totalgrupáči šmoulí vesnice a o tom jak se cítí být více ženou a je hrdá na to že si neholí nohy a nejšťastnější bude až jí naroste plnovous jako Taťkovi Šmolovi což podtrhne alogorii vítězství její ženskosti nad tím ošklivýmu mužství okolo? Tak hele "Šteron" chápu bys nemohla hrát někoho kdo má potřebu v prvních minutách filmu říct divákům, že má prsa (cože?), páč to letiště ukazuješ už v traileru a jestli můžu radit, drž se roláku a tu přednášku oduševnělé naplněnosti akční postavičky si nech příště pro sebe. To už nám třebas radši řekni kolik ti ten film hodil. ()

bearmeedek

Od vstupu do kinosálu nejprve odrazuje hrozný název a potom trailer, který zavání komiksovým mišmašem pro pobuchy. Pro vstup zase hovoří režie z dílny prvního Johna Wicka a Charlize Theron. Takže převáží Ano a je to správná volba! Zcela "vážně" míněný špionážní thriller s wick-kovskou nadsázkou. Atmosféru dobře doplňuje kulisa Východního Berlína s odpovídajícím soundtrackem. Souhlasím, že film nemá patřičně zběsilé tempo, kterým by se ovšem zařadil po bok desítkám podobných filmů. Takže ač někdy hodně pozvolné tempo, pro mě mělo charakteristický nádech pro individualitu tohoto příběhu. A u akčních scén nezaměnitelný rukopis Wicka. Všude zmiňovaná scéna na schodišti je opravdovou lahůdkou a stačí pro umístění na výsluní současné akce. Překvapení na konec? Ne jednou, ale hned třikrát. Sice nepůsobí nijak úderně, ale berme to jako bonus. ()

Franc1s

John "Blond" Wick, od trailerů to vypadalo na stejně dobrou akční nálož jako Wick. Ale bohužel/bohudík, to každý at si vybere, tu jde o špionáž, tajné agenty a pajchle. Nikdo neví kdo je kdo, pak se tak občas tlachá tlachá, já přemýšlím a snažím se dávat tu skládačku dohromady, na to přijde výborná akční scéna, kterou si ku*va člověk zapamatuje a pak se zase tlachá.. to se párkrát opakuje, přijde ultimátní akce na schodech, finále s 10 zvraty a je konec. Od začátku nečekat na ženského Wicka, bral bych to jinak a snad i lépe. Rozhodně teď už vím o co jde, být další díl, jsem pro a koukám. Ale ta kamera, neony, drsná a sexy Ch.Theron, akce a fantastická hudba, to stojí za shlédnutí :) 7,5/10 ()

Pavel82

Kdyby všechny ty akce vypadaly jako ta poslední, šel bych s hodnocením výš. Takhle je to ale jen další nevýrazná retro hra na špiony, jejichž jména jsem si za boha nemohl zapamatovat. ()

Jacques-ds

Zábavná podívaná. Skvělé scénky, bojová choreografie je na mistrovské úrovni, zatímco v jiných filmech souboje už nudí, tenhle baví každým úderem. Navíc velmi fyzický zážitek, hrdinka je zranitelná, souboje ji unavují. Jako žena má proti mužům nevýhodu, to vše se promítá nejen do akčních scén, ale i do vývoje postavy. Vše podtrhuje nádherná (a velmi často nahá) Charlize Theron, do které jsem se (nečekaně) zamiloval. Žel bohu, nefunguje vyprávění, které je částěčně zmatečné a děj se posouvá tak nějak nuceně. Střih je sice perfektní v soubojích, ale jinak klopýtá. Ve výsledku dostanete nadprůměrný fyzický akční biják s nádhernou ženskou hrdinkou a soft lesbickými scénkami, anebo průměrný ne moc chytrý film. Záleží na Vás, kterou dimenzi považujete za důležitější. ()

ing.man

Já bych dal i tři, ale naštval mě ten multikonec.. Jinak pěkná agenťárna na pozadí pádu Berlínské zdi. (xoxoxo momenty: agentka MI6 drtící koule Specnazovským KGB. 6,5 tunová Avia A31 bez hnutí z místa odhazuje Ladu Nivu vysoko do vzduchu). Jinak super OST. ()

Likan7

Charlize Theron má krásný nohy. Když má vysoký kozačky, je neskutečně sexy, stejně tak Sofia Boutella, jejichž postelová scéna je dost možná vlhký sen většiny mužů. Jen je škoda, že film samotný už takový vlhký sen není. Drtivou většinu dvou hodinové stopáže jsem nevěděl komu jde o co, protože co 5 minut se ze zlýho stal hodný a z hodnýho zlý, až jsem se v tom začal totálně ztrácet a snažil se chytit jen tu hlavní příběhovou linii se seznamem. Asi ve 2/3 filmu přijde snad 10 minutová luxusní akční scéna, která dost možná slupne celýho Johna Wicka jako předkrm, jen je škoda, že zbytek filmu je nudná zamotaná šeď. Sežeňte si tuhle scénu a na zbytek se vykašlete, o nic nepřijdete a ušetříte hromadu času. ()

vikino1

Ejhle lesbická verze Johna Wicka. Doba příběhu zajímavá (pád Berlínské zdi), souboje drsné tvrdé a realistické (dokonce to vypadá, že to Theron opravdu bolí a souboj na schodech byl opravdu jeden z TOP 2017) , postavy ucházející, a na rozdíl od Wicka to má i děj a ne jen neustále se recyklující akci.. Jako proč ne.. Na tenhle druh filmů (když to nebude trapné Salt) se kdykoliv rád podívám. Tajně doufám, že Red Sparrow bude ještě o třídu výšš..... Za zmínku stojí i suprovej hudební doprovod, kterej hravě strčí do kapsy i soundtrack z letošního Babydriveru, ze kterého si skoro všichni tak trošku cvrkli do textilu... ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017