Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

maxs

Hodně, ale opravdu hodně mi cuká ruka, abych filmu napálil plný počet (edit: 5* nakonec dopadlo). Ačkoliv tedy "akčňáky" nejsou úplně tím mým šálkem čaje, tady mi vážně padala brada do popcornu. Ano, uznávám, že děj je místy trochu dost zamotaný a že přehlednost celé dějové linie někde trošku zakulhá. Nicméně preciznost, s jakou jsou provedeny akční scény, to je radost a potěšení z každého detailu. Zapomeňte na roztřesenou kameru, která zachycuje jen čmouhy a obrysy rychlých soubojů. Tady je to právě naopak, provedení je famózní a délka záběru neskutečná. Ano, vím, dneska je toho polovina udělaná ve studiu a druhá na počítači, ale stejně mě to famózní dojem z těchto potyček nemůže zkazit. To, co jsem viděl v tomhle filmu, jsem ještě jinde neviděl. Finální souboj na schodech, jak píše Tom Hardy, patří mezi to nejlepší, co kdy akční žánr divákovi nabídl. Jinak s jeho komentářem souhlasím. 4,5/5* a doporučení jako Brno :) ()

pupidup

Znovu a znovu... Podruhé zkouknute movie..znovu stejne ohromující... Být lesba,tak v noci vzdychám.. 😃akční peckarna u které jsem musela vydržet s curanim až do konce! Jojo,tak má vypadat akce 21.stoleti! ()

vanislav

Dvě hvězdy za propracované bojové scény. Jedna za naprosto luxusní atmosféru NDR, která na vás z filmu dýchá a poslední za stále ještě hezkou tvářičku Charlize Theron. Skvělá oddechovka na sobotní večer, kdy nemáte co dělat. Pokud od filmu očekáváte více než jen akci, asi nebude váš šálek kávy. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Než zemřeš, chci, aby tý tvý natvrdlý, primitivní lebce něco došlo. Nikdy jsem pro tebe nepracovala. Tys pracoval pro mě. Každá falešná informace, kterou jsem ti dala, pomohla roztrhnout Železnou oponu. Každý kousek informace, který jsi dal mně, se stal kulkou pro moji zkurvenou zbraň." Adaptace komiksu The Coldest City. Charlize Theron v roli drsné agentky MI6 je vyslána vyšetřit vraždu kolegy a má najít i jistý seznam, který měl mít zesnulý kolega u sebe. Odehrává se to na pozadí konce osmdesátých let za soumraku studené války v Berlíně. Je tu dějová překombinovanost s dvojitými a trojitými agenty, přeběhlíky a špiony. Charlize Theron je zde chladná a nepřístupná děva, která je trochu ženská verze Johna Wicka. Film má skvělé bojové scény. Ta scéna, kde se musí popasovat s mnohonásobnou přesilou v jinak opuštěné bytovce je zde top. Brutální bitka na život a na smrt, která je rychlá, chladná a nekompromisní. 3* za tu chaotickou dějovou překombinovanost, jak jsem zmiňoval. - 60%. ()

unitedfan

Takový John Wick pro ženský, ale mě to hodně bavilo. Charlize Theron se jako jedna z mála hereček hodí do rolí drsných akčních hrdinek, jak to to dokázala v Šíleném Maxovi a tady to potvrzuje. Bitka na schodech je parádní a správně drsná, hudba skvěle doplňuje atmosféru rozděleného Berlína a James McAvoy je šílenec. Sice o něco slabší než podobná Rudá volavka, ale i tak jde o kvalitní podívanou. PS: Nejlepší scénou je stejně mazlení Charlize a Sofie Boutelly:) ()

hypnos11

Lepší než Wick? Sakra jo. Oproti Wickovi tohle disponuje zajímavým scénářem, který není ve filmu jako pouhopouhá výplň. Famózní akce, stylová kamera a vizuál, parádní dobový soundtrack, skvělí herci.. Málem za 5* ()

iggy_pop

Pri tomto filme určite treba vyzdvihnúť akčné scény, tie sú až nepríjemne naturalistické a divák doslova fyzicky cíti každý úder. Trefa do čierneho bolo obsadenie Charlize Theron do úlohy titulnej hrdinky - je sexy, je nebezpečná a divák jej to zožerie aj s navijakom. Pochváliť treba aj Jamesa MacAvoya, ten si strihol slušného hajzlíka. O poznanie horšie je na tom scenár - hra s divákom, kto je nakoniec dobrý a kto zlý, kto pre koho robí a na koho strane stojí, vyznieva vo finále, ktoré malo vyznieť prekvapivo, až vykonštruovane a zbytočne. Vzhľadom na to, že predlohou pre film bol komiks, sa to ale dá prepáčiť. Vo výsledku je Atomic Blonde slušná akčná jazda, ktorá určite patrí k tomu lepšiemu vo svojom žánri. ()

Polik_

Určitě bych mohl dlouho lamentovat o tom, jak ploché a statické postavy nám film servíruje, nemluvě o dějové spletitosti, která film neobohacuje v žádném myslitelném směru. Za pozornost ale stojí úplně něco jiného, co snímek řadí do trochu jiné kategorie než zde mnohokrát skloňovaný John Wick. Příběh není vyprávěn tradičně skrze postavy, nýbrž pomocí samotného prostředí, jež si tvůrci uměle uzpůsobili k odprezentování násilné a dobře vypadající špionské akce, kterou dokresluje naprosto perfektní soundtrack. Pro mě zářný důkaz toho, že umělecky nadsazená (tedy historicky neautentická) adaptace nemusí být vždy na škodu, ba naopak, třeba neonů nebude nikdy dost. ()

Stingray

Vizuálně vypiplaná, příběhově klasická špionážka z doby pádu Berlínské zdi. Charlize ve formě ať mlátí lidi, řídí auta nebo klátí agentky jinejch zemí. McAvoy parádní. Skvěle vybraná hudba. ()

Sejkorka

Asi tak do půlky, dál to nemělo cenu. Stopadesátýdevátý film na stejné téma superagent v akci. Byť je jím moje oblíbená CHT, nebylo třeba to dokoukat. Zlatá Pravidla moštárny !! ()

Iloveporn odpad!

Nuda. - Tahle ultrachladná, strojovitá superagentka vymóděná tak, aby si jí každej hned všiml... tomu jsem měl jako věřit?  Naprosto nerealistická. nedalo se na to koukat. ()

leafroller

Promyšlená a přitažlivě složitá špionážní hra zasazená do revolučního zmatku konce 80. let mě nemohla nechat klidným, protože jsem v té době prožíval jedno z nejemotivnějších období svého života. Kdo tu dobu zná tak dobře jako já, jistě ocenil všechny detaily, jimž autoři přiřkli velkou pozornost, hudbou počínaje a úchvatnými exteriéry konče. Paní Theron začíná být stálicí filmového nebe, a i když byly některé souboje již za hranicí uvěřitelnosti, celkový dojem z ní ani z filmu to nijak nepokazí. 90% ()

JohnDark

Atomic Blonde, Akčný mysteriózny thriller, USA 2017, R: David Leitch, H: Charlize Theron, James McAvoy, John Goodman, Til Schweiger, Eddie Marsan, Sofia Boutella, Roland Moller, Jóhannes Haukur Jóhannesson, James Faulkner, Barbara Sukowa, Toby Jones, 40% ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017