Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

bigmatko

Filmov z tajnými agentmi je v poslednom čase veľa a žiaden z nich nebol zlý. Ale po Wickovi sa mi každý taký príbeh zdá pomalý, málo akčný, málo vtipný, málo záhadný. Charlize je jednou z mojich obľúbených herečiek a tým pádom ani jej film nemôže byť sklamaním. Podarená lesbická scéna!! Bojové akcie reálne a uveriteľné ale samotný príbeh zaostával a aj celkový zmysel agentov na oboch stranách barikády. Lepšiu špionážnu prácu by odviedol tom Hanks a nemusel by pri tom ani nikoho zabiť. Pre mňa priemerný film s dobrou herečkou. ()

SkeeveTulp

Vyhráli si s mnoha zajímavými a i vtipnými detaily, bohužel už si zapomněli vyhrát i se scénářem. Vznikla tedy nesourodá směs různých žánrů, která nedrží pohromadě, a potácí se mezi špionážním dramatem (trapný pokus vykrást Jeden musí z kola ven), akční jízdou alá Jason Bourne (plus pokus napodobit Johna Wicka) a sebeparodií typu Kingsman, která se ale opět nepovedla. Na Charlize Theron se sice moc dobře kouká, ale ty dvě hodiny nudy to nevyváží. Btw: Akční scéna roku? To jsem asi viděl jiný film. Ta bitka na schodech byla spíš jak Spencer a Hill, než Zátah, nebo k čemu to je ještě přirovnávané. ()

BigbyWolf

Akční stylovka zhruba na úrovni prvního Wicka, fajn zábava. Stahelski se s Johnem Wickem 2 dostal do jiný sféry, Leitch ,,jen,, udržel level. ()

Raziel811

Velmi přeceňovaný snímek a minimálně na Johna Wicka 1 nemá ani zdaleka a hned Vám povím proč. Zkrátka tomu něco chybí - třeba nevyužitý potenciál McAvoye nebo naopak zbytečný překombinovanost či kratší stopáž. Mohlo to být stylové retro, nejen díky vizuálu, ale i pocitově. Leč se tak neděje. Wick měl charisma, Charlize jej tady vůbec nemá. Fighty jsou celkem uvěřitelné, leč film se nějak nemůže rozhodnout zda bude čistý akčňák nebo retro krimi a to je velká škoda. Méně postav, více akce a nebylo by co vytknout. ()

Mejkby

Perfektní desetiminutová akční scéna bez střihu (alespoň to tak vypadalo). Berlín před pádem zdi se taky poved. Jinak celkem binec, na konci už nevim kdo je vlastně jakej agent a pro koho dělá... Na Johna Wicka to nemá. slabší 4. ()

palisandr

Skvělá dvojice Charlize Theron a James McAvoy, parádně vystižená doba přelomu osmdesátých a devadesátých let v Berlíně s trefně vybraným hudebním doprovodem. Přestože jsem se trochu ztrácel ve jménech osob, tohle je FAKT dobrý snímek!! ()

TOPmoovie

prekvapilo. pastne suboje boli naturalne ako snad iba vo vojakovi ryanovi.(james bond sa moze ucit) zpociatku to posobilo ako mierna uletena vec, ale cim dalej to je drsnejsie a realnejsie. zaujimave. hudbu sice pochopia iba 40tnici ale o to budu viac nadseni. a este sa teste na uplne najlepsie ztvarnenie 90tych rokov ..auta, dressup...pecka. ()

Kamil111

Attention to detail se vyskytuje prakticky v každé scéně a hudební vtípky hodně pobaví (motiv Casablanky nebo na konci přesně padnoucí Vysockij). Osobně mě zaujala spíše atmosféra Berlína kolem pádu zdi, kterou jsem zažil, a která ze všech filmů, co jsem viděl, byla zatím nejlépe vystižena. Tolik tady vzpomínaný John Wick je o něčem jiném. Příjemné překvapení, i když bych dal tři a půl. Za Berlín zaokrouhluji nahoru. ()

RoyBatty444

90tky v prevrate Berlin a do toho neónová podkultúra a hry špiónov CIA vs. KGB v komiksovom spracovaní. Hlavné postavy dobré hlavne McAvoy, Goodman a Theronka vie pôsobiť ptvrdo ale to už dokázala aj v Mad Maxovi. Omáčka okolo len priemerná. Spracovanie v určitých pasážach moc dokumentárne a to je v kontraste s svetelne a náladovo vyšperkovanými scénami škoda. Bojové scény dobré aj keď prevaha Lorraine Broughtonová nechala pripomenuť, že sa jedná o fikciu na pozadí reálneho obdobia. ()

Capri2016

Charlize Theron v top forme! James McAvoy, ktoreho mam rada ako herca - tu je v jednej z najnesympatickejsich roli, ktoru som ho videla hrat - ale aj tohoto zaporaka zahral skvostkne. Preco teda len 3 hviezdy? Lebo tento thriller mal viac nasilia ako zapletok. Tema Berlina v case studenej vojny ma bavila - ale vlastne v tomto filme bola len podruzna, lebo hlavnu ulohu nehrali agenti a dvojity agenti, ale tvrdy boj a nasilie. Charlize Theron bola skvostna Atomic Blonde! Ale film Atomic Blonde nebol az tak skvostny. Pre mna 3 hviezdy a takych 60 - 70%. Lebo hoci toto mal byt akcny historicky thriller, akcia tu presiahla nad obsah a to je na dobry film predsa len malo. ()

zipS

Akcna scena v Berline za 5* .. Wuf wuf Agent bez minulosti v zenskom podani. Zbytok taky akcny odvar aka gulashiq ()

MotMotkovich

Opět jsme svědky toho, jak jsou američani geniálně mazaní a ostatni jim nesahaji ani po kotníky. I když je ve filmu stále plno akce, tak nedokáže úplně zaujmout. Proč ma smysl film vidět: Charlize Theron, James MacAvoy a famózní soundtrack 65%. ()

Reall

Just wow.. chvílemi jsem se nudil, neony byly fakt debilní, ale dívat se, jak blondýna se všema vyjebe bylo boží. Im in love ()

kaller

Špionážní akce, která ovšem zůstává někde na půli cesty. Zprvu příjemná snaha o zajímavý příběh je postupem času devalvována, občasné akční pasáže ovšem natolik zajímavě gradují, že se chladné agentce ve stylovém podání Charlize Theron podařilo přiblížit na dohled nadprůměrného tříhvězdičkového hodnocení. ()

Dataminer

Zklamání. A hodně proto, že většina toho, co z filmu stojí zato, najdete v již v traileru. Ne-li vše co stojí za to. Trailery na tento film jsem si užil, film bohužel ne. 3 dobré minuty prostě nevykompenzují zbylých 113 dost nezáživných (někdy až otravných) minut. Srovnávat tento film s Johnem Wickem je vyloženě urážka baby jagy. Filmu jsem po ukázkách fandil, ale po zhlédnutí plně chápu, proč neměl film kdovíjaký úspěch. Jedna povedená akční scéna (povedená nic víc - promiň KarelR, ale to nejlepší akční scéna roku opravdu není ani kdyby se to na hlavu stavělo) to také nezachrání. Charlize mám hodně rád, ale tu drsnou špiónku co rozmlátí držku čtyřem stokilovým chlapům naráz, prostě nevěřím a nepřesvědčila. Paradoxně za to hodně může to přestylizování, kdy autoři tlačí tak moc na pilu, až je to kontraproduktivní. Jak koukám na hodnocení, tak se diváci dělíme na dvě výraznější skupiny. Jedni se nechali okouzlit krásou Charlize a jednou akční scénou - ti pak hodnotí čtyřmi hvězdami, a pak druhá skupina, která to autorům prostě nesežrala, krása ne krása, prostě film je poslepovaná nuda. Možná my, co jsme filmu dali dvě či maximálně tři hvězdy, bychom dali více, kdyby film měl stopáž 20-30 minut (i s titulky) - víc totiž není ani třeba, ať už jde o akční scény (všechny by se tam vešli), vykreslení postav a jejich charakterů, i smysluplné dialogy (ty vy se tam vešli 2x). Prostě půl hodinový kraťas by byl až až. Dle mého to dokazují samotné trailery, které mají sotva 3 minuty, a jak jsem již psal, téměř vše co na filmu stojí za zhlédnutí tam je. Možná že jsem dost přísný i kvůli tomu, že jsem se těšil na slušný akčňák a dostal jen míchaninu, která chtěla být drsná jako Wick a kombinující U.N.C.L.E. a Most špiónů. A vznikl z toho takový dort pejska a kočičky. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017