Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

FilmFan24

Parádní soundtrack filmu plný těch nejlepších hitů německé nové vlny se skvěle hodí k této svižné akční podívané, která připomene nejvýznamnější událost druhé poloviny dvacátého století jakou bylo svrhnutí nechvalně známé berlínské zdi. ()

higuain

Deadpool je v dobrých rukou. Chybí tomu jen cameo Johna W. s tužkou v baru. Ale ne, Leitch se snaží dát filmu vlastní tvář a docela se mu to i daří. Určitě to není jen Wickova female verze. Přesto je film nejpůsobivější ve scénách, které ho nejvíc evokují, tzn. ve většině těch akčních. Ta nejlepší je tak viditelně Wickovská (fyzická surovost, iluze absence střihu atd.), že i kdybych neznal jméno režiséra filmu, po téhle scéně bych si okamžitě musel domyslet o koho jde. Špionážní zápletka je v závěru možná trochu překombinovaná, ale ne nějak neúnosně. Potěší i retro soundtrack. Charlize je navíc jako obvykle výborná a pokud jde o její lesbickou vsuvku se Sofií, tak za tu by se holky nemusely stydět ani na pornhubu. ()

Eldrick

Cool koncept, který fungoval u Johna Wicka se tu míjí účinkem, protože Charlize to prostě nežerete a režisér David Leitch je evidentně oproti Chadu Stahelskému jasně slabší tvůrce. Film postrádá jakoukoliv dynamiku a spád ve vyprávění a prcá se od ničeho k ničemu. Nezachraní to ani refnovsky laděné neony, kulisy Berlína a dobový soundtrack. ()

dyfur

…..výborná  paródia na akčné filmy ....tentokrát s hlavnou ženskou hrdinkou....poznm.možno to blu ray mohlo mať aj nejaký bonus....ale to nie je chyba filmu. ()

ilemas

I přes pokročilejší věk stále krásná má oblíbená herečka Charlize Theron, kvůli ní jsem chtěl film vidět, jinak bych ho ignoroval a o nic bych nepřišel. Pár velmi slušných soubojů, vynalézavá kamera (v autě) , vzpomínka na tehdejší dobu, ale jako celek nic moc. Být v hlavní roli někdo jiný, tak o hvězdičku méně. ()

berusche

No to ne, to je strašně podhodnocený. Koukáme na takové zplatlaniny, co nedávají smysl, opěvujeme akční filmy, kde to překypuje bitkama, velebíme absurdnější vysvětlení historických událostí s tím, že je fajn a neotřelé, když to někdo převrátí, a pak se zlobíme na tohle? To si fakt nezaslouží ani Theronová. Ta byla totiž vážně dobrá, stejně jako akce, mindfuck, nebo třeba i McAvoy. Obecně jsem se vážně pobavila, a stavěla bych to na tom, že od toho nečekám nic než jen tu zábavu. A díky té to za pozornost stojí a mělo by to být tak i bráno. ()

Gee.Rocks

Tenhle film má pro mě všechny atributy pro pět hvězd: zajímavý příběh, skvělé obsazení, bravurní kameru a excelentní soundtrack. Nejspíš jsem sama od sebe ani nečekala až tak velké nadšení. Ale kulisy osmdesátkového Berlína, tvďačka Charlize a ten fakt geniální soundtrack... tohle stojí za vidění. ()

M.i.k.e

jakkoliv mě blonďatá Charlize ani trochu nepřesvědčila v traileru,dal jsem filmu šanci a k mému velkému překvapení jsem si tuhle akčně špionážní jednohubku víc než užil.Vlastně je pro mě v současné chvíli protipólem druhého Wicka,od kterého jsem měl narozdíl od Atomic Blonde veliká očekávání a film mě nakonec lehce zklamal.V tomhle případě si všechno sedlo jak mělo.Parádní retro look východního Berlína,vynikající soundtrack a velmi dobré obsazení v čele s dvojkou Theron,MCAvoy (plus moje oblíbneá Sofia Boutella - která navíc víc než překvapí v jedné scéně..alespoň mě určitě).Dějově sice film v závěru trochu zbytečně už tak relativně komplikované události ještě více překombinovává,ale co už.Jako akční oddechovka kombinující Bourna,Wicka a Bonda je Atmoci Blonde jedmoznačně must see věc,kterou si určitě ještě zopakuju...80% ()

Figu

Velký očekávání často značí velký zklamání. Zde se o velký zklamání nejednalo, nicméně zklamání to je... I přes to, že je zde vidět často polonahá Theronová, je zde spousta skvělých rvaček a je tu k mání i další z exelentních výkonů McAvoye, něco mi tu nehraje... Možná ta studená válka do toho, možná delší stopa filmu, možná šílená muzika... Není to ono, ale slibuju, že Atomic Blonde dám ještě do budoucna šanci. 65% ()

Martin741

stale neviem, ci je to zenska odpoved na Muze ze S.T.R.Y.C.E. alebo zenska odpoved na John Wyka. No nic, kazdopadne Charlize Theron je fakt tunba schopna cohokolvek - to ma skor desi a urcite odpudzuje. Dialogy nic moc, je to prilis feministicke na mna, a ani ta jedna akcna scena - akokolvek spickova - nedokazala film vytrhnut zo siveho, sediveho priemeru : 66 % ()

joker.george

Charlize Theron a akce. Dva vrcholy, kterých si ve filmu užijete vrchovatě a prakticky ani na minutu nezmizí. S ostatním už je to horší, hlavně ve světle předchozích dvou bodů. Zvraty se snaží být tak překvapivé, až jsou snadno předvídatelné, ostatní herci toho moc nepředvedou a hra s vypravováním se dala zužitkovat lépe. Ještě jednou se ale vrátím k perfektní Charlize Theron, kterou bych rád viděl v pokračování, a akci, i když pro mě není tou nejlepší v tomto roce. (Boskovice, letní kino) ()

Streeper

Charlize Theron to v tomhle filmu neskutečně moc sluší, ale to je tak jediné, co je na tomhle filmu to nejhezčí. Je tam spousta akčních scén, které jsou vážně skvělé nabité akcí a krví a to se mi moc líbilo. Nebylo tam příliš zdlouhavých hluchých bodů, za což má u mně film velké plus, ale příběh byl takový zamotaný a zmatený. Kamarád na konci nevěděl, o co se tam vlastně vůbec jednalo, takže jsem se mu to snažila vysvětlit, ale i já jsem z toho byla trošku zmatená. Takže to není úplně ten typ filmu, na který bych se dívala pravidelně. ()

bourec

Je pravda,že scénáristicky je to takový neukotvený,trochu zmatek,trochu i zmetek.Ale když dojde na akci,je i přes ne úplně padnoucí Theron do filmu, hodně slušně stylizovaná,a fakt strhující,hlavně v poslední půlhodině.A že by John Wick byl nějak scénáristicky dokonalej,a nepředvídatelnej,to fakt ne.Na zcela stejný úrovni oba filmy.Ovšem samostatnou jednotkou ve filmu je hudba.Souhrn všech možnejch dobrejch i blbejch hitů tý doby.80%. ()

dubinak

Krásná Charlize Theron se nám zase snaží dokázat, že má pořád tělo dvacítky a umí se na vlastní pěst naučit chvaty pro bojové scény. Podle velmi stručného popisu jsem nic extra nezjistila, trailer mě nalákal kvůli hojné přítomnosti McAvoye, ale návštěvu kina jsem provedla spíše spontánně, než cíleně. První mírnější polovina ve mně nevyvolala nijak výjimečné pocity, ovšem ta druhá má téměř pětihvězdičkovou úroveň. Bojová scéna bez střihu je bezkonkurenčně nejlepší od dob Zátahu 2. Ani nemůžu popsat, jak intenzivní emoce jsem u ní měla. Měla jsem zkrátka čirou radost z toho, jak David Leitch dokázal provést tak brilantní scénu společně s tím, co si Charlize poctivě natrénovala. Chválím také excelentní scénu v autě. Celý snímek je navíc doprovázen atraktivním retro lookem a skvělými zlatými hity. Musím přiznat, že jsem se někdy ztratila v postavách a úplně mi nebyla jasná pointa. Přemýšlím ale, že bych si Atomic Blonde možná časem dala znova a myslím, že pět hvězdiček by si to pak mohlo zasloužit. ()

C0r0ner

Parádní Batesův soundtack celou dobu perfektně doplňoval povedenou atmosféru hnusného Berlína během pádu Zdi, kde se banda agentů navzájem seřezala kvůli znalosti identit, plus akční scény na jeden záběr s realistickými zraněními, dobrý plot twist na konci,... Atomic Blonde se mi líbil vlastně ve všem. 85% ()

Wladi.mir

Atomic Blonde: to je perfektní soundtrack v čele s peckami 80. let a naprosto výbornými kulisami NDR a Berlína v době pádu berlínské zdi. Rozhodně výborné jsou i přestřelky a akce, ale tam kde Kingsman rozjede akci, se pustí parádní muzika a přídá tomu fajn nádech. Zde pouze slyšíme svištět kulky a skřeky Lorraine. Dalším plusem jsou Charlize a děsně odporný James, ale jinak je příběh taková zhovadilost. Postrádalo to jakékoliv napětí a ve výsledku je vám jedno jak to vlastně dopadne. Prostě to nebylo jak se říká "cool akce".Trailer mě nadchnul a nakonec to bylo i to nejlepší z celého filmu. Pro mě osobně zklamání roku. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017