Reklama

Reklama

Kingsman: Tajná služba

  • Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)
Trailer 2

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

(více)

Videa (21)

Trailer 2

Recenze (1 810)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Se svojí zvláštní předpojatostí jsem ten film ignoroval až dokud mi ho nedoporučilo asi pět lidí. Je to bomba. Pamatujete jak svěží akčňák byl kdysi dávno MATRIX, někdy před lety první IRON MAN, docela i loňští galaktičtí GUARDIANS, nebo před měsícem svým způsobem i nový MAD MAX? Tak KINGSMAN vychází z té nejlepší tradice starých Bondovek tak, že z toho musel Tarantino spadnout ze židle; jako vážně parádní, zábavná, krvavá stylovka. Kameramansky přehledné, choreografie za jedna, zpomalovačky přesně tam kam patří, herci top, humor všudypřítomný, drsný je to nekompromisně, zápletka celkem originální, hrozba neokoukaná, záporák geniální, má to své chvilky překvapení, jo a po DEVIL's REJECTS tu máme další skvělou scénu s doprovodem "Free Bird". Nemusím z toho nutně vidět sérii, ale takhle si prostě představuju moderní action flick, NE ty popkorňáky za stovky mega kde vidíte kulový a navíc už asi tak postopadesátý (zdravím naposled letošní trapáky FURIOUS7 a AVENGERS2). Po druhé projekci... hodnocení na max. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Kick-Ass navlečený do hávu klasických bondovek. A to natolik důsledně a jedna k jedné (opět je to žánrově uvědomělé stejnou měrou jako podvratné, zběsilé, s nemalou porcí meta nadsázky, klade to důraz na to být za všech okolností cool a podoba je i v průběhu, typu rolí, aluzích atd.), že je to vyloženě ke škodě, protože duo Vaughn/Millar má nesporně na více než na pouhé vykrádání sebe sama. Ovšem pokud (a dokud) to bude takováto skrz na skrz sympaticky nekorektní Zábava, tak komu by to vadilo, že? PS: Škoda oficiálních titulků, které nápaditosti příliš nepobraly; minimálně Valentinova vada řeči si přímo říká o hravý přístup. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Ukrutně šílená zábava, v mých očích ještě o stupínek lepší než Kick-Ass, a to hlavně díky sympatickému hlavnímu hrdinovi a vlastně díky tomu, že sympatický je tady úplně každý včetně těch zlých. Kingsman je film, jehož tvůrcům (i postavám) se stýskalo po vtipných špionážních bijácích, a tak si prostě řekli, že natočí další takový. Inspirovali se původními bondovkami, filmy s agentem Flintem, snad i seriálovou Mission: Impossible a vzniklo tohle. Dvě hodiny vtipného krvavého blbnutí, kde všichni agenti nosí brýle, jaké kdysi proslavil Michael Caine, kde je Colin Firth za neskutečného drsňáka, ačkoliv byste to do něj nikdy neřekli, kde všechno dává smysl, jakkoliv praštěné to je, a kde diváka neustále něco překvapuje. Matthew Vaughn byl očividně ve svém živlu, když Kingsmana vymýšlel a točil, a je vidět, že na rozdíl od X-Men: První třída neměl ani trochu svázané ruce, a tak mohl řádit jako utržený ze řetězu. Senzace, senzace. Natočil jeden z mála filmů, na něž mám chuť se okamžitě podívat znovu, jakmile skončí. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Když jsem viděl snímek v premiérách, nabyl jsem dojmu, že to něco pro děti... Už dlouho jsem neudělal takovou botu. Byl jsem zasažen přímo na solar plexus a hltal scény napínavé, vtipné a různé WTF momenty, u kterých jsem nevěděl, co je za hranou pro tvůrce, pro mě, zda si ze mě dělají legraci, anebo bych si srandu měl udělat ze sebe já sám. Jediná výtka - slyšet v každém filmu se špionskou tématikou hudbu, variující Barryho, je už poněkud otravné. 90%. ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Koho nám tak může Kingsman, jako vzkaz široširému světu, vlastně potěšit? Inu, zajisté švédskou královskou rodinu, neboť jasně vyvrací levičácké podezření, že její princátka (princezny, především) nemají z čeho dělati po ránu pú. Dokonce jde až tak daleko, že upřímně vysvětluje, proč ženské elementy dynastie nemívají mnoho vrhů, byť by o potěr bylo vcelku i postaráno z daní bezpigmentoidních vidláků. Holky totiž nejraději hrají přetlačovanou, hýýhááá! Film samozřejmě nadchne i milce psů, neboť v něm chodí psi, londýnského metra, jelikož a protože se v něm andrgraund objevil na celých... asi vteřinu, hnusných taxíků a kostičkovaných kváder. Z posledně jmenovaných si každý místní golfista vylil svůj bag na několikrát, počítám. Dobrá, nejnadšenější musí být Firth, když po letech posměchu od kdejakého djůda (za své ultimátní bitky v denících tlusté zrůdy) dostal šanci prokázat, jaký je ve skutečnosti termo-nátor. Milá nablblina, stavící na trošce toho nadhledu a na znázornění Obamy, stříknutého tím pičusem od fuckbooků, an skutečně přebírá/ají nadvládu nad světem. Bavte se. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (49)

  • Světová premiéra proběhla 13. prosince 2014 na festivalu Butt-Numb-A-Thon v texaském Austinu. (Varan)
  • V kanceláři Harryho Harta (Colin Firth) na zdi visí noviny "The Sun", které slouží jako vzpomínka na agentovy tajné akce. Titulky plní bulvární články, vesměs obsahující narážky na současné celebrity. Například titulní stránka "Brad Pitt mi snědl sendvič." (Mauzicek)
  • Tržby ze severoamerických kin činily 128,3 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 414,4 mil. (NIRO)

Související novinky

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Zanedlouho přistane v kinech akční jednohubka od Matthew Vaughna s názvem Argylle: Tajný agent. Jakmile pak má režisér na kontě nějaké oblíbené franšízy, je nasnadě, že na ně budou padat dotazy při… (více)

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Režisér Matthew Vaughn (Hvězdný prach, X-Men: První třída) se čerstvě zúčastnil newyorského Comic-Conu, kde mimo jiné propagoval svůj nadcházející špiónský film pro Apple Argylle s Henrym Cavillem a… (více)

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (více)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Matthew Vaughn momentálně promuje svůj nový snímek Kingsman: První mise a vedle toho, že už před pár dny potvrdil chystání klasického sequelu ke Kingsmanům s Taronem Egertonem, vyjádřil se… (více)

Reklama

Reklama