Kingsman: Tajná služba

• Kanada

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2014, 129 min

Kingsman nemá sice emoce dojící scény podbarvené geniální Surface of the Sun od Murphyho jako Kick-Ass, ale je to podobně nekorektní a podvratný prvotřídní biják s výtečnou akcí a řadou sympatických postav. A ve vtipnějším módu. Další projekce na sebe nenechají dlouho čekat, protože se obávám, že takto našlapaná zábava pak v kinech dlouho nebude. Do dalšího Vaughna?(20.2.2015)

• Morien

Tyjo, přece nemůže film jen tak skončit globálním vyhlazením zbohatlických elit (a pravděpodobně i většiny vlád minimálně západní civilizace) a odbýt mě pouze informací, že náš hrdina si vrzl s nějakou severskou princeznou! Co se komediální stránky týče, přijde mi, že se film snaží až moc. Skoro pokaždé, když se stane něco cool, tak nějaká postava má potřebu okomentovat, že se právě stalo něco cool. A přitom jediné, co mi připadalo opravdu cool, byla Sofia Boutella s šavlovýma nohama, zbytek byl taková kombinace okoukaného a nuceného. Ještě hudba celkem stála za zmínku, ale jinak mám dojem, že Kingsman svého náběhu na kultovní status dosáhl zejména díky nedostatku dobrých filmů, nikoliv že by sám opravdu vykazoval nějaké kvality.(15.11.2017)

Vlna velmi příznivých ohlasů mi slibovala velkolepou akční vymazlenou podívanou, na kterou hned tak nezapomenu ... Jen polovina jest pravdou a jak to bývá, když má člověk velká očekávání a představy o něčem, nemusí to být ve finále úplně to ono. Proto se u mě dostavilo malinké, ale opravdu maličkaté (asi tak jako je maličký rozum a rozhled většiny "ČSFD uživatelů" ) zklamání. Ono se tam první hodinu v podstatě moc neděje, kromě relativně vtipných dialogů s pachutí dobré whisky, ovšem také pachutí sucharských Angličanů a, nezlobte se na mne, já Anglány fakt nemusím. Teda zulíbal bych je celej národ oproti Němcům, to zase ano, a to že to Němčourům v 2. sv. nandali jen dokazuje tenhle film ... ehm, co to vlastně kecám, asi jsem si vzal moc (... málo) ;)) Prostě to není úplně ono jak jsem čekal. Ale druhá polovina pomalu graduje a poslední půlhodina asi tak je naprosto skvělej akční adrenalinovej nářez kterej šlape jak švýcarský hodinky ... Ae ne ty, jak na ně slintáte u výlohy co stojej pouhých 10 tis., ale ty kvalitní celosvětově značkový za nejmíň 100 tisíc. Takový ty, co nosej moji snobští pražští kamarádi a ještě nikdy neselhaly/i ... ;)) Je to parádní odechovka, kde je naprosto úžasnej Samuel L. Jackson, to je snad samotná konkurence Austina Powerse a to už je co říct! :D Tvůrci se nebáli brutality a násilí, bojové scény a bezstřihové souboje si půjčili od asiatů (tady opravdu vztyčen tleskám!! , myslím tím ve stoje ... vztyčen jsem 24/7/365 ;)) ), ostatní herci tak nějak plní svůj účel řekl bych ... Není to zas taková pecka mezi oči a věřte mi nebo ne, i když kámoši nosej snobský švýcarský hodinky, já si v klidu nasadím ty svoje asijský, který šlapou úplně stejně dobře, a při první pořádné martial-arts peckovačce na tenhle film brzy zapomenu ... ;))(1.5.2015)

Rozpočet $81miliónovTržby USA $128,261,724Tržby Celosvetovo $414,351,546Tržby za predaj Blu-ray v USA $13,717,898Tržby za predaj DVD v USA $15,899,391║ Matthew Vaughn a jeho Bondovka, uletená, drsná, výbušná a dokonca elegantná, akcia je veľkolepá to to je veru jeho šálka kávy, v rámci akcie a nápaditosti nemá konkurenciu v akčnom žánri /95%/(9.5.2015)

Krystalická radost. Pokud mě nikdy nezklame při návštěvě kina Quentin, tak prakticky totéž můžu říci o Vaughnovi. Když jsem se o filmu poprvé dozvěděl, jen jsem kroutil hlavou nad tím, jakou podivnost se to chystá můj oblíbenec zase natočit. Výsledek? Přemýšlím že nenapíšu nic a raději každému, kdo se chce v kině pobavit, doporučím jednoznačně návštěvu. Ale nevydržím. Samuel L. Jackson jako záporák, který nesnese pohled na krev a nelidsky šišlá. Colin Firth neskutečná mlátička. Tady by Neeson dostal neskutečně na čumák. Mladík Eggsy se mě v trailerech vůbec nepozdával, ale volba je to vynikající. Mark Strong jako Merlin trousí ty nejlepší ironické hlášky. Při slíbení análního sexu, za záchranu světa, skandinávskou princeznou jsem se málem posral smíchy. Nejlepší Vaughn a na hodně dlouho můj první letošní favorit na nejlepší film roku. Téměř jistě nejzábavnější. Uvidím jak dokáže na hozenou rukavici zareagovat Quentin, ale vím určitě že Avengers tohle nepřekonají ani náhodou. Kdyby šlo, dám 6 hvězdiček. 100% PS: A tohle celé stálo směšných 81 miliónů!(2.3.2015)

• - Valentin (Samuel L. Jackson) během filmu vystřídá celkem 13 pokrývek hlavy: 12 baseballových čepic a 1 cylindr. (Stanley619)

• - Plakáty, na kterých Gazelle (Sofia Boutella) stojí rozkročmo, odkazují na film Jen pro tvé oči (1981). (Yoshitsune)

• - Když Harry Hart (Colin Firth) popisuje Eggsymu (Taron Egerton), čím se vyznačují boty typu Oxford, říká, že mají otevřené šněrování. Přitom ve skutečnosti je tomu přesně naopak a boty typu Oxford mají uzavřené šněrování. Tím se z nich stávají nejvýše postavené společenské boty a naopak otevřené šněrování mají boty typu Derby, které nejsou tolik formální. (Miro_CZ)