Kingsman: Tajná služba

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2014, 129 min

Gentlemana dělají způsoby, nikoliv oblek, takže i když Vaughn vizuálně řádí mimo všechny škatulky (mlata v kostele je něco tak bezbožného, až se divím, že americké církve hlasitě nekřičí) a sype pubertální vtípky s rozpustilostí šestnáctiletého třídního spratka, což mu pak dokonale smečuje herecká sestava z říše snů, evidentně s Golmanovou zastydli v povrchních bondovských vtípcích, tudíž prostě chcete víc happy mealů a hlášek o „jiných filmech“; čtyři hvězdičky jsou vlastně lehké zklamání v rámci Vaughnovy tvorby, žánrové souputníky však pořád převyšuje o tři hlavy.(4.3.2015)

Krystalická radost. Pokud mě nikdy nezklame při návštěvě kina Quentin, tak prakticky totéž můžu říci o Vaughnovi. Když jsem se o filmu poprvé dozvěděl, jen jsem kroutil hlavou nad tím, jakou podivnost se to chystá můj oblíbenec zase natočit. Výsledek? Přemýšlím že nenapíšu nic a raději každému, kdo se chce v kině pobavit, doporučím jednoznačně návštěvu. Ale nevydržím. Samuel L. Jackson jako záporák, který nesnese pohled na krev a nelidsky šišlá. Colin Firth neskutečná mlátička. Tady by Neeson dostal neskutečně na čumák. Mladík Eggsy se mě v trailerech vůbec nepozdával, ale volba je to vynikající. Mark Strong jako Merlin trousí ty nejlepší ironické hlášky. Při slíbení análního sexu, za záchranu světa, skandinávskou princeznou jsem se málem posral smíchy. Nejlepší Vaughn a na hodně dlouho můj první letošní favorit na nejlepší film roku. Téměř jistě nejzábavnější. Uvidím jak dokáže na hozenou rukavici zareagovat Quentin, ale vím určitě že Avengers tohle nepřekonají ani náhodou. Kdyby šlo, dám 6 hvězdiček. 100% PS: A tohle celé stálo směšných 81 miliónů!(2.3.2015)

A já se ptám, zjeví se před příchodem Star Wars letos v kinech zábavnější film, než je tahle natripovaná a totálně boží verze Jamese Bonda? I když, je to vlastně jedno, já se totiž kurevsky bavil, smál se při mnohých humorech, úsměvně se šklebil při akčních scénách jako degenerovaný, slintající potomek Habsburků, či jsem si případně užíval herecký výkon Colina Firtha, který svou zábavností nacpe koktavého následníka trůnu do pisoáru a k tomu třikrát spláchne. Ano, není to dokonalý film, obzvlášť pokud jste viděli Kick Ass, nehorázně vás odpudí fakt, že jistá scéna je téměř stejně natočená a to je prostě neodpustitelné, neboť zabíjí jinak skvělý emotivní moment, které jsou tu mimochodem v krásné symbióze s těmi vtipnými. Ve zkratce, je to skvěá poklona Bondovkám (přiznaná asi na milionu míst, což vyvažuje až přílišně podobný mustr záchrany světa), která dokáže pravidla žánru ctít stejně tak, jako je parodicky napumpovat adrenalinem. A teď nejspíš v británii stoupne prodej pánských obleků a deštníků o desítky procent.(14.2.2015)

Koho nám tak může Kingsman, jako vzkaz široširému světu, vlastně potěšit? Inu, zajisté švédskou královskou rodinu, neboť jasně vyvrací levičácké podezření, že její princátka (princezny, především) nemají z čeho dělati po ránu pú. Dokonce jde až tak daleko, že upřímně vysvětluje, proč ženské elementy dynastie nemívají mnoho vrhů, byť by o potěr bylo vcelku i postaráno z daní bezpigmentoidních vidláků. Holky totiž nejraději hrají přetlačovanou, hýýhááá! Film samozřejmě nadchne i milce psů, neboť v něm chodí psi, londýnského metra, jelikož a protože se v něm andrgraund objevil na celých... asi vteřinu, hnusných taxíků a kostičkovaných kváder. Z posledně jmenovaných si každý místní golfista vylil svůj bag na několikrát, počítám. Dobrá, nejnadšenější musí být Firth, když po letech posměchu od kdejakého djůda (za své ultimátní bitky v denících tlusté zrůdy) dostal šanci prokázat, jaký je ve skutečnosti termo-nátor. Milá nablblina, stavící na trošce toho nadhledu a na znázornění Obamy, stříknutého tím pičusem od fuckbooků, an skutečně přebírá/ají nadvládu nad světem. Bavte se.(15.5.2015)

Se svojí zvláštní předpojatostí jsem ten film ignoroval až dokud mi ho nedoporučilo asi pět lidí. Je to bomba. Pamatujete jak svěží akčňák byl kdysi dávno MATRIX, někdy před lety první IRON MAN, docela i loňští galaktičtí GUARDIANS, nebo před měsícem svým způsobem i nový MAD MAX? Tak KINGSMAN vychází z té nejlepší tradice starých Bondovek tak, že z toho musel Tarantino spadnout ze židle; jako vážně parádní, zábavná, krvavá stylovka. Kameramansky přehledné, choreografie za jedna, zpomalovačky přesně tam kam patří, herci top, humor všudypřítomný, drsný je to nekompromisně, zápletka celkem originální, hrozba neokoukaná, záporák geniální, má to své chvilky překvapení, jo a po DEVIL's REJECTS tu máme další skvělou scénu s doprovodem "Free Bird". Nemusím z toho nutně vidět sérii, ale takhle si prostě představuju moderní action flick, NE ty popkorňáky za stovky mega kde vidíte kulový a navíc už asi tak postopadesátý (zdravím naposled letošní trapáky FURIOUS7 a AVENGERS2). Po druhé projekci... hodnocení na max.(14.6.2015)

• Colin Firth