Reklama

Reklama

Kingsman: Tajná služba

  • Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)
Trailer 2

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

(více)

Videa (21)

Trailer 2

Recenze (1 816)

tombac 

všechny recenze uživatele

Kingsman nemá sice emoce dojící scény podbarvené geniální Surface of the Sun od Murphyho jako Kick-Ass, ale je to podobně nekorektní a podvratný prvotřídní biják s výtečnou akcí a řadou sympatických postav. A ve vtipnějším módu. Další projekce na sebe nenechají dlouho čekat, protože se obávám, že takto našlapaná zábava pak v kinech dlouho nebude. Do dalšího Vaughna? ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Od momentu, kdy Colinek uzavírá restauraci a o chvilku později pronese : "Potřeboval jsem ubrat trochu páry." jsem věděla, že to bude to pravé ořechové na mojí pochmurnou náladu. A tak jsem s chutí popadla ten výborný koktejl všeho možného a vychutnávala si ho až do úplného konce. Všechny ty prstýnky, hodinky, deštníky, pera a hlavně zkouškové testy neměly chybu....zkouška v metru, skok padákem a nebo pak ten hlavičkový ohňostroj. Mělo to šťávu, šmrnc, výborný nápad, Egssýkovi to na konci vážně seklo a hlavně s J.B.(moje iniciály jen tak mimochodem) to dopadlo podle mých představ. Výborně jsem se bavila, takže s tou pětkou jsem ani na moment neváhala. Za Kingsmana všem klukům a holkám, kteří se na tomhle projektu podíleli, patří velký dík! Jinak Colin Firth v mých očích vyrostl zase o level výš, protože v téhle roli bych ho rozhodně neočekávala, to byl pro mě šokec. Jo a pánové, myslím, že s tou skákající kočandou by jste do křížku rozhodně přijít nechtěli i kdyby by to byla miss world :-) Prostě bylo to bájo koukáníčko. ()

Reklama

pepo 

všechny recenze uživatele

Matthew Vaughn je ďábel. Šialený, drzý a perfektný film. Najväčšia chyba je, že to nie je tak dobré ako Kick - Ass. ecku manžela Claudii Schiffer a tvorcu Kick - Ass alebo X- Men: Prvej triedy máme ešte čerstvo v pamäti. Našlapaná, drzá, vtipná a agresívna pocta klasickým bondovkám a špionážnym kúskom vznikla na základe diela Franka Millara a Dava Gibbonsa, no v mnohom sa od svojej predlohy odlišuje. Filmársky perfektne zvládnutá zábava, na ktorej by si mnoho menej talentovaných tvorcov vylámalo zuby. Silné v jednotlivostiach (scéna v kostole je neskutočná) aj v celku, navyše podporené vynikajúcimi hercami. Držiteľ Oscara Colin Firth vo svojej prvej akčnej role, po dlhšej dobe skutočne zábavný Samuel L. Jackson, objav Taron Egerton alebo aj klasik Michael Caine sú súčasťou skladačky, ktorej môže aktuálny príbeh agenta 007 mnohé závidieť. A my sa už nevieme dočkať dvojky. 9/10 ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Colin Firth v tarantinovsky laděné kostelní řezanici. Stoprocentně nejlepší část celého filmu. Samuel L. Jackson mě rozesmával svým huhňavým hlasem, kdy sice vystupoval jako gauner, ale kufr se mu zvedal pokaždé, když spatřil kapku krve. Jinak skvělé kamerové záběry. Líbily se mi hlavně v té části, kdy se šikovná Kingsmanka vznesla k okraji atmosféry, aby se pokusila zabránit Valentinovu zlomyslnému plánu, jak ovládnout svět pomocí free SIMek. Co mě rovněž velmi pobavilo byl tzv. ohňostroj, jenž rozpoutal nápad přehřát jisté čipy ukryté za jistými místy na těle. Vynikající akční záležitost, kterou jsem poprvé zhlédla na Filmovém víkendu ČSFD ve společnosti svých přátel. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„ZPŮSOBY DĚLAJÍ ČLOVĚKA…“ /// Až neuvěřitelně pohodově rozložená dávka vtipu, akce a fůry násilí, ve vodsejpajícím příběhu, plným dokonalých gentlemanů. Zapomeňte na MI6 , MI5, CIA a podobný sračky. Nástup hlásí nezávislá špionážní služba, která musí mít prsty v panu Tau (jako ve zrodu – kurva vím, že jinak to zní tak nějak blbě…). Vaughn (+ scénáristi) baví. Třeba výběrem melodií. Taky nápadů (a fórů) je tady na dva filmy (americký, samozřejmě!). Po dlouhý době (dobrá, vod dob Kick-Assu…) zase prďácká, akční, černohumorná zábava. Tak proč šetřit hvězdama? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiks „The Secret Service“, který napsali Dave Gibbons a Mark Millar, neznám. 2.) Zjistím, proč musel Oscar Pistorius do lochu. 3.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Galerie (57)

Zajímavosti (51)

  • Láhev skotské whisky Dalmore 1962, "kterou by bylo škoda rozlít", byla v roce 2011 prodána anonymnímu čínskému obchodníkovi za 125.000 liber. (kubstvi)

Související novinky

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Zanedlouho přistane v kinech akční jednohubka od Matthew Vaughna s názvem Argylle: Tajný agent. Jakmile pak má režisér na kontě nějaké oblíbené franšízy, je nasnadě, že na ně budou padat dotazy při… (více)

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Režisér Matthew Vaughn (Hvězdný prach, X-Men: První třída) se čerstvě zúčastnil newyorského Comic-Conu, kde mimo jiné propagoval svůj nadcházející špiónský film pro Apple Argylle s Henrym Cavillem a… (více)

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (více)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Matthew Vaughn momentálně promuje svůj nový snímek Kingsman: První mise a vedle toho, že už před pár dny potvrdil chystání klasického sequelu ke Kingsmanům s Taronem Egertonem, vyjádřil se… (více)

Reklama

Reklama