Kingsman: Tajná služba

• Austrálie

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2014, 129 min

Drahý Matthew Vaughn, ja ti tam ten (temer) plný kotol dám, napriek tomu, že zjavné vykrádanie vlastnej komiksovej filmárčiny s odstupom jedného filmu nepovažujem za progres ale sebareprodukciu ktorá kričí od prvej minúty. Podobne ako tvoj kamoš Guy variuješ stále to isté ale tentokrát akosi menej úprimne než keď si kopal riť v neopréne. Takže tento svižne natočený gulášik ocením najmä kvôli intertextualite, vizuálu, práci s hudbou a v neposlednom rade kvôli poznaniu, že každý špión je skôr či neskôr aj tak v prdeli, ale nie každý má na tú prdel kráľovské šťastie. 9/10(4.4.2015)

Kingsman! Matthew Vaughn je totální magor. Magor, kterej pokaždý natočí krutopřísnej film, co diváka zarazí do sedačky a milostivě po těch dvou hodinách propustí. Od prvního traileru jsem věděl, že to bude zábavný, pecka a bude mě to bavit. Malinké výhrady jsem měl k anglikánskému gentelmenskému stylu, který mi úplně nesedí...jenomže Kingsman mi naprosto vytřel zrak...je to crazy, úplně na hlavu a dokonce bych se film nebál nazvat děsnou pí*ovinou...jenže pí*ovinou, která je naprosto skvěle choreograficky, herecky a především režijně zvládnutá, že se člověk nezmůže na nic jiného než se smát nebo s tupým výrazem zírat, jaké řezničiny je vlastně svědkem. Kdyby film natočil kdokoliv jiný než Matthew Vaughn, nefungovalo by to. Jenomže kdo viděl první Kick Ass, ten ví, že on má podobný styl v malíku, děsně mu svědčí menší než několikasetmilionový rozpočet a u projektu, kde dostane největší prostor se dokonale ukáže jeho um a cit pro patřišně ujetou, ale vlastně skvěle natočenou podívanou. A pak je tu samozřejmě šišlající Samuel L. jackson, který je prostě a jednoduše...cool! Viděno v kině 3x...100%...[5.2.2015_ČSFD projekce_Kino Atlas](5.2.2015)

„ZPŮSOBY DĚLAJÍ ČLOVĚKA…“ /// Až neuvěřitelně pohodově rozložená dávka vtipu, akce a fůry násilí, ve vodsejpajícím příběhu, plným dokonalých gentlemanů. Zapomeňte na MI6 , MI5, CIA a podobný sračky. Nástup hlásí nezávislá špionážní služba, která musí mít prsty v panu Tau (jako ve zrodu – kurva vím, že jinak to zní tak nějak blbě…). Vaughn (+ scénáristi) baví. Třeba výběrem melodií. Taky nápadů (a fórů) je tady na dva filmy (americký, samozřejmě!). Po dlouhý době (dobrá, vod dob Kick-Assu…) zase prďácká, akční, černohumorná zábava. Tak proč šetřit hvězdama? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiks „The Secret Service“, který napsali Dave Gibbons a Mark Millar, neznám. 2.) Zjistím, proč musel Oscar Pistorius do lochu. 3.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(31.5.2015)

Po vynikajúcom Kick-Ass som si od Kingsmana sľuboval veľmi veľa, ale teda ma dosť sklamal. Zase určite nemôžem tvrdiť, že by to bolo zlé, film si po celý čas udržuje obstojnú úroveň, potešilo ma, že viacero situácií skončí inak, než som čakal a celkovo to nenudí. Ale jednoducho na prvý pohľad vyzerá všetko úplne ideálne, keďže Matthew Vaughn sa to stále snaží podať tým istým štýlom, ale prišlo mi, že po prakticky všetkých stránkach zostal len niekde na pol cesty, či už akcia, humor, nápaditosť, emócie alebo aj spojenie obrazu a hudby. Z celého filmu ma vlastne skutočne bavil len ten ohňostroj, to bol dobrý nápad a možno ešte sekvencia v kostole, ktorej potenciál sa mi ale nezdal naplno využitý a to je vlastne všetko. A nanešťastie ani ten eRkový rating nie je dobre využitý a tak to násilie nepôsobí dostatočne drsne. Z obsadenia si ma najviac získali záporák Samuel L. Jackson, ktorý tu má zaujímavú postavu a Mark Strong, inak hlavné postavy ma ani tak moc nezaujímali, obzvlášť mladík. Takže na jedno pozretie môže byť, ale dúfal som, že to bude ďalší nezabudnuteľný klenot, ako Kick-Ass, no ten bol niekde úplne inde. 63%(19.6.2015)

Kick-Ass navlečený do hávu klasických bondovek. A to natolik důsledně a jedna k jedné (opět je to žánrově uvědomělé stejnou měrou jako podvratné, zběsilé, s nemalou porcí meta nadsázky, klade to důraz na to být za všech okolností cool a podoba je i v průběhu, typu rolí, aluzích atd.), že je to vyloženě ke škodě, protože duo Vaughn/Millar má nesporně na více než na pouhé vykrádání sebe sama. Ovšem pokud (a dokud) to bude takováto skrz na skrz sympaticky nekorektní Zábava, tak komu by to vadilo, že? PS: Škoda oficiálních titulků, které nápaditosti příliš nepobraly; minimálně Valentinova vada řeči si přímo říká o hravý přístup.(5.2.2015)