Kingsman: Tajná služba

• Kanada

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2014, 129 min

Matthe Vaughn opět natočil takřka dokonalou zábavu, která v sobě skrývá přesně to, co zábavná gangsterka má mít. Šišlajícího nepřítele v rukou Samuela L. Jacksona, frajerskýho agenta Colina Firtha nebo neskutečnýho sympaťáka mantáka Tarona Egertona. Do toho lehce klasičtější příběh, ale naprosto parádní zpracování, které se nejlépe projeví dost brutální, ale nesmírně zábavnou akční scénou v kostele. Nevím, jestli je Matthew Vaughn génius, ale je jeden z mála režisérů, k jehož filmům se neustále vracím a po jejich dalších shlédnutích zvyšuji hodnocení. Po Hvězdném prachu je právě tenhle kousek tím nejlepším, čím mě zatím stihl potěšit. A doufám, že tomu tak nebude naposled.(2.6.2015)

Nekorektní čaj o páté. Bizardní poklona špionskému žánru. Kdo nemáte smysl pro humor, nedokáže odstoupit od vážných témat a bavit se těmi nejšílenějšími nápady (hodně krve a mrtvých mužů, žen... a knězů?), tak prosím na tenhle film nechoďte. Ostatní povinná milovníci nadhledu a pomrkávání tvůrců na vaši notalgickou strunu, buďte vítání v perfektním obchodě s oblečením. Tady si gentlemani zakládají na míchání Martini vedle zavřeného Vermutu, učení slušných mravů v každé hosodě s Guinnessem a dokonale padnoucím obleku (s pruhy, oxfordkami, kalhotami s dokonalými puky...ach ano). Osobně se docela divím, že Kingsman je tak masově přijímaný, vzhledem k té osobitosti humoru a nadhledu, která občas jde až za hranice... a hlavně jsme se v kině smáli jen tři zvrácení diváci (moje nestabilní mysl tudíž potvrzena). Největší úlet poslední doby. V dobrém i v tom špatném. PS: ohňostroj už pro mě nikdy nebude jako dřív...(23.2.2015)

Dá se říct, že první polovina filmu, neboli vzestup "superhrdiny" není nikterak překvapivý. Přesto se Matthewu Vaughnovi daří do filmu vštípit střípky šílenosti, humoru nebo ideálně obého zároveň. Člověk má pocit, že tohle už někde viděl, ale přeci jen je v tom cosi originálního. Vaughnův rukopis představuje především hravost, nadsázku a hlavně styl hlavních hrdinů, který doplňuje jejich přirozené charisma. Gradace filmu v jeho poslední čtvrtině je opravdu to nejlepší, co lze od komiksové akce požadovat. Rychlé přestřelky, nevšední kamera, hudba, hlášky, vše do sebe krásně zapadá a výsledek se téměř vyrovná prvotřídnímu Kick-Assu... 8/10(19.2.2015)

Koukám, že na komiksový trend už najeli i na ostrovech, a aby se ráno mohli podívat do zrcadla, tak si vybrali ten, který je zahalen v bondovském hávu. Nutno uznat, že bojové scény jsou hodně vyšperkované a ta v kostele je přímo revoluční, sestřelila dokonce i mě. Ironií je pak fakt, že Američané si roky porovnávají vocasy s Asiaty v tom, kdo má lepší choreografii akčních scén, a pak přijde frajírek Vaughn a všechny strčí do kapsy. Každopádně ten britský sarkasmus podkopává nohy všem vážnějším pasážím, protože je divákovi hned jasné, že tak vážně by se Britové nikdy nebrali a většina point je bohužel předem známá. Tím pádem je i hlavní záporák se svým židovským plánem za pouhého klauna ve snapbacku.(21.6.2015)

Drahý Matthew Vaughn, ja ti tam ten (temer) plný kotol dám, napriek tomu, že zjavné vykrádanie vlastnej komiksovej filmárčiny s odstupom jedného filmu nepovažujem za progres ale sebareprodukciu ktorá kričí od prvej minúty. Podobne ako tvoj kamoš Guy variuješ stále to isté ale tentokrát akosi menej úprimne než keď si kopal riť v neopréne. Takže tento svižne natočený gulášik ocením najmä kvôli intertextualite, vizuálu, práci s hudbou a v neposlednom rade kvôli poznaniu, že každý špión je skôr či neskôr aj tak v prdeli, ale nie každý má na tú prdel kráľovské šťastie. 9/10(4.4.2015)

• - Mezi závěrečnými titulky je dodatečná scéna. (necisty)

• - Plakáty, na kterých Gazelle (Sofia Boutella) stojí rozkročmo, odkazují na film Jen pro tvé oči (1981). (Yoshitsune)

• - V kanceláři Harryho Harta (Colin Firth) na zdi visí noviny The Sun, které slouží jako vzpomínka pro agenta na jeho tajné akce. Titulky plní bulvární články, na jednom z nich je narážka na současné celebrity, například  titulní strana novin: Brad Pitt ate my sandwich. (Mauzicek)