Kingsman: Tajná služba

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2014, 129 min

Po vynikajúcom Kick-Ass som si od Kingsmana sľuboval veľmi veľa, ale teda ma dosť sklamal. Zase určite nemôžem tvrdiť, že by to bolo zlé, film si po celý čas udržuje obstojnú úroveň, potešilo ma, že viacero situácií skončí inak, než som čakal a celkovo to nenudí. Ale jednoducho na prvý pohľad vyzerá všetko úplne ideálne, keďže Matthew Vaughn sa to stále snaží podať tým istým štýlom, ale prišlo mi, že po prakticky všetkých stránkach zostal len niekde na pol cesty, či už akcia, humor, nápaditosť, emócie alebo aj spojenie obrazu a hudby. Z celého filmu ma vlastne skutočne bavil len ten ohňostroj, to bol dobrý nápad a možno ešte sekvencia v kostole, ktorej potenciál sa mi ale nezdal naplno využitý a to je vlastne všetko. A nanešťastie ani ten eRkový rating nie je dobre využitý a tak to násilie nepôsobí dostatočne drsne. Z obsadenia si ma najviac získali záporák Samuel L. Jackson, ktorý tu má zaujímavú postavu a Mark Strong, inak hlavné postavy ma ani tak moc nezaujímali, obzvlášť mladík. Takže na jedno pozretie môže byť, ale dúfal som, že to bude ďalší nezabudnuteľný klenot, ako Kick-Ass, no ten bol niekde úplne inde. 63%(19.6.2015)

Když zachráníš svět, tak můžeš vyprcat Švédskou princeznu do řiťáku! Kdo by to nebral? Takže vážení a milí přátelé. Ne, že by to nebyla celkem zábavná píčovinka, ale sorry hlava mi z toho nevybouchne. Nemůžu říct, že bych se nudil, nebo by mě ten film vyloženě něčím sral, ale po tom šíleným hype tady jsem teda čekal něco výživnějšího, než jenom tuctovou puberťáckou zábavu. Problém je v tom, že tohle všechno už tu bylo a režisér se od Kick ass nikam dál neposunul a jenom vykrádá sám sebe 3* hlavně za anál do toho bych šel hned.60%(24.2.2015)

Právě jsem si koupil nový oblek, deštník a brýle. Nechci být totiž rozsekán železnýma nohama mrštné slečny vyslané šišlajícím boháčem a také chci být připraven na případné anální hrátky s některou ze severských princezen. Zachraňovat svět je zkrátka čím dál tím těžší úkol, ale pokud ho zachraňují tito rytíři krejčovského stolu, tak je to zábava na mimořádně vysoké úrovni. Vytknul bych snad pouze to, že všichni adepti na agentství jsou podrobně seznamování se strukturou supertajné organizace ještě před svým přijetím a s touto politikou by utajení agentů vydrželo jen do vydání mimořádné nedělní přílohy Blesku.(17.3.2015)

Už od první minuty jsem tušil, že film bude pětihvězdičková záležitost, avšak netušil jsem, že po zhlédnutí se stane okamžitou srdeční záležitostí a zároveň nejlepším filmem vůbec, srovnatelný na úrovni filmů Temného rytíře a Berandalu. Geniální, precizní a vysoce kvalitní film po všech stránkách, ano každá jedna filmová partie zde šlape na 150 %. Highlighty: Atraktivní a neokoukaný vizuál, vynikající myšlenka, autenticky-originální kamera, která vtáhne diváka do děje, perfektní herecké výkony ( Colin Firth, Samuel L. Jackson, Mark Hammil a neodolatelná záporná kočka s Ultra razor high heels), vybroušené dialogy, vtipné, černo humorné, inteligentní obsahující také spousta zajímavých mouder, ponaučení a morálních zásad no a hlavně absolutně TOP NOTCH noblesní akce, která je dech vyrážející, zadek svírající, srdce skákající a erekci vyvolávájící! Je také potřeba vychválit velmi vhodně zvolený soundtrack do každé jednotlivé scény, který je perfektně sedící, úžasná postupná gradace napětí, doslova infarkt vyvolávající stavy ( Odpočítávání konce lidstva, skok s padáky, perfektní tréning) a hlavně originalita, ten film hýří jedním nápadem za druhým, což je až neuvěřitelné, že v dnešní době, dokáže natočit někdo film, kde každá scéna, každý vynález, každá jednotlivá akce je zbrusu nová, originální, osobitá uff a pro hororové fajnšmejkry potěší i dostatek krve a násilí, taková scéna v kostele je takový náser, že i otrlý divák, zůstane v němém úžasu. Povinně žádám všechny mé přátele, aby vyrazili do kina, pokud nejste mrzout, šprt, lůza, všemi nenáviděná entita a vesnická spodina budete spokojeni jako já Zábavnější film zde nebyl roky. Viděno už 2x a brzy potřetí. 1000%!!(23.2.2015)

Koho nám tak může Kingsman, jako vzkaz široširému světu, vlastně potěšit? Inu, zajisté švédskou královskou rodinu, neboť jasně vyvrací levičácké podezření, že její princátka (princezny, především) nemají z čeho dělati po ránu pú. Dokonce jde až tak daleko, že upřímně vysvětluje, proč ženské elementy dynastie nemívají mnoho vrhů, byť by o potěr bylo vcelku i postaráno z daní bezpigmentoidních vidláků. Holky totiž nejraději hrají přetlačovanou, hýýhááá! Film samozřejmě nadchne i milce psů, neboť v něm chodí psi, londýnského metra, jelikož a protože se v něm andrgraund objevil na celých... asi vteřinu, hnusných taxíků a kostičkovaných kváder. Z posledně jmenovaných si každý místní golfista vylil svůj bag na několikrát, počítám. Dobrá, nejnadšenější musí být Firth, když po letech posměchu od kdejakého djůda (za své ultimátní bitky v denících tlusté zrůdy) dostal šanci prokázat, jaký je ve skutečnosti termo-nátor. Milá nablblina, stavící na trošce toho nadhledu a na znázornění Obamy, stříknutého tím pičusem od fuckbooků, an skutečně přebírá/ají nadvládu nad světem. Bavte se.(15.5.2015)

• - Spoiler: Harry Hart (Colin Firth) ve scéně v kostele sám zabije 45 lidí ve viditelných scénách a to v pouhých 3 minutách a 13 sekundách. (kubstvi)

• - Když Harry Hart (Colin Firth) popisuje Eggsymu (Taron Egerton), čím se vyznačují boty typu Oxford, říká, že mají otevřené šněrování. Přitom ve skutečnosti je tomu přesně naopak a boty typu Oxford mají uzavřené šněrování. Tím se z nich stávají nejvýše postavené společenské boty a naopak otevřené šněrování mají boty typu Derby, které nejsou tolik formální. (Miro_CZ)

• - V komiksové předloze se objevuje Mark Hamill, herec z populární sci-fi ságy Star Wars. Ve filmové verzi hraje profesora Arnolda. (Blackhand47)