Petr Miller pracuje již řadu let pro imigrační úřad v Londýně. Zaběhaný rytmus jeho života jednoho dne přeruší podivný telefonát z Prahy. V nemocnici leží po autonehodě svobodná matka, která ho v případě nouze uvedla jako opatrovníka svého dítěte. Ema je totiž jeho dcera. Petr je naprosto šokován. Musí jít o nějaký omyl. Nemá děti a ani netouží je mít. Přesto nedokáže nad situací jen tak mávnout rukou. Co když je Ema opravdu jeho dcera a on je její jediná šance, jak se vyhnout dětskému domovu? Chlapovi, který byl do padesáti let zvyklý žít sám a rozhodně si nechce komplikovat život emocemi, převrátí soužití s osmiletou holčičkou život doslova vzhůru nohama. A navíc je mu v patách nesmlouvavá sociální pracovnice, a tak Petr musí učinit zásadní rozhodnutí: Pokud se chce stát právoplatným rodičem, je nutné najít pro Emu matku! Ve stejné chvíli se seznamuje s Marií, která podobně jako Petr žije pro svou práci a téměř ztratila naději na to, že ji potkají obyčejné radosti života. Marie se rozhodne oběma pomoci. Je třeba nemilosrdné úřednici předložit uvěřitelnou historku. Začíná hra na lásku... Ale jak skončí? I zázraky se občas dějí. (Falcon)

lineker

Ač bych sám sebe rád přesvědčil, nedokážu to. Ta prvoplánovost se celým filmem vine tak intenzivně, že dokáže celému snímku silně podrážet nohy. Chvílemi je to proto docela křeč. ()

quido.morava

Jeden z poctivých a povedených českých filmů poslední doby, a to je vzácnost! Herecky a režijně bez komentáře, scénář je sem tam poněkud předvídatelný, ale to převálcuje síla příběhu. Odpouštím i malinkou emoční paralelu s americkými romantickými filmy, neb zde se z toho naštěstí nestal kýč. (BTW: Nádherně sehraný souboj "otce" Vetchého se "Zubatou" Cibulkovou) ()

Ve.Su

Nejak dlouze se to tahlo.Ani mala Ema mi neprisla moc sympatycka.Konec radsi usekli aby nemuseli ukazovat bud zatceni,nebo zazrak.No nejak me to proste nevzalo. ()

RRRoX

Svěží romantická komedie s dobrými hereckými výkony a hlavní zápletkou trochu zbytečně nerealistickou. Ale celkově na české poměry moc fajn film ()

pierrek22

Celý film se mi chtělo brečet a nevím proč. Hudba na české poměry hollywoodská. A Ondřej Vetchý, jak začne vyprávět pohádky, je takové klukovské štěnátko z pohádek dávno minulých. Malá Ema je skvělá. Její herectví jí člověk věří. Bohužel finále opět české. Za 5 minut bylo po všem. Nechápu, že tak hezký film neměl žádné pořádné promo. ()

benden

Filmem jsem byl velice zklamán. Ač dobří herci - Vetchý, Geislerová - v téhle slátanině mne zklamali, jejich dialogy nesrozumitelně blekotající.. Občas se z filmu vnořila nezdařilá kopie vynikající americké Zelené karty a celkový dojem mne hodně zklamal. * není pro film, ale pro Hrůzu a moc pěknou písničku. ()

stuj

Rodinné. Téma trochu vykradené z filmu Zelená karta. Nudné to nebylo, ale nejvíc jsem se zasmál při hlášce "Pohádky pro Tlamu", která mě během filmu samovolně napadla. A to je asi trochu divné. Jinak jsem tam toho moc k smíchu nenašel. ()

IGATY

Jeden z mála povedených kousků české tvorba za poslední dobu. Oddychovka s dobrým obsazením, dějem i hudbou ()

desod odpad!

Bacha spoiluji ........Celý film jsem přemýšlel pro koho je tahle záležitost určena. Debilním a zkratkovým klišé scénářem to odpovídalo dětskému filmu , toužebnými scénami - dotikáváním času a konečném řešení pro ženy 30+ ++........... ach jo. Vetchý s Gaislerovou mohli hrát parťáky policistů kteří mají každý svou rodinu. Rozhodně to nezahráli že po sobě touží. A superzkratkovost kdy bába ze sociálky má umístněno celý měsíc dítě o které bojuje aby bylo v ústavu hned ve vedlejších dveřích a je jejím jediným zájmem ho dostat mezi ostatní nešťastné děti do děcáku je komické. Americké klišé romantiky s českou dementností scénáře kdy potřebujeme vědět jaké menstruační pomůcky herečka používá provází celý film a nemůžu se smířit se 70 procenty tady na CSFD proto dávám odpad .... jinak by ode mne dostal 2 hvězdy. ()

Tafee

Úžasně dojemný příběh! Geislerová, Vetchý a dost dobrá náladová muzika. K tomu vychytané a uvážené záběry na matičku Prahu... Film, co chytne za osrdečník!!! ()

old_school

Rudolf Havlík se při psaní scénáře řídil pravidlem lidí bez talentu: Proč vymýšlet něco, co už vymysleli jiní, stačí jen změnit detaily. Z chlapečka bez rodičů udělal holčičku. Krásnou zpěvačku nahradil krásnou hotelovou manažerkou. Místo ztracení chlapečka v metru tu kreativně zařadil hledání holčičky na staroměstských střechách. Jako bonus svítící vánoční výzdoby dole na náměstí. I horečka opuštěného dítěte s pečujícím zmateným mužem obohatí dojemnou vánoční romantiku. Ema Švábenská však není Andrej Chalimon, Ondřej Vetchý není Zdeněk Svěrák, ba ani Aňa Geislerová v sobě nemá kouzlo Libuše Šafránkové. Pohádky pro Emu zkrátka mají ke Koljovi stejně daleko jako Smarty Dominika Haška k Red Bullu. ()

Cuffini

Nemám ráda české filmy. Většinou mi přijdou jako suchá tvarohové buchta, po který se vám křečovitě zaseknou panty při pokusu o úsměv a vyschnou všechny sliny. Ale tento film je opravdu výjimečný, zajímavý, s pár dobrými životními moudry, prozřením, dát přednost lásce a výběru složité životní cesty před tou primitivní - to si zasloužilo můj respekt a palec hore. ()

Martina_K

Příběh byl občas trochu nepravděpodobný, ale lehce plynul a malé Emě jsme fandili. Viděno s čtrnáctiletým mladíkem, který film ohodnotil "bylo to moc hezký", a to už je co říct:) ()