Tadeáš Falk má za sebou pestrou minulost a bouřlivé mládí. Jeho bouřlivácká povaha ho dokonce přivedla na nějakou dobu do vězení. Po zlých zkušenostech se Tadeáš rozhodne usadit se a pracuje jako řidič v masokombinátu. Zamiluje se do svobodné matky Báry, která má dceru Berušku. Jejich rodinný život však není bez komplikací...
Juraj Herz vytvořit portrét rozporného, drsného a nepřizpůsobivého hrdiny, frajera, který dokonce okusil vězení, narazil na příkaz mravoličného vyznění. Protagonista pracuje jako řidič v masokombinátu, kde jej pronásledují rozpory se spolupracovníky, ani v soužití se svobodnou matku se mu nevede nejlépe, ale přesto není zatracován, vždy se přece může polepšit. Režisér Juraj Herz, inspirován předlohou Václava Duška, vložil do vyprávění notnou dávku exprese. (oficiální text distributora)

karlee

Sice netlačí na city a v tomto ohledu je film symaptický, ovšem na druhou stranu dle tradičních klišé idealizuje "drsné" chlapy. Světonázor, že když mám svaly a myslím si, že jsem v právu, není třeba dodržovat zákony (bo su špica kluk), s tím se neztotožním a bude dále fandit "slizounovi" Štěpničkovi. ()

Amonasr

Vcelku banální příběh, který není ani nějak zvlášť propracovaný. Vztah mezi otčímem a vyženěnou holčičkou se jakýmsi zázračným happyendem v závěru sám od sebe vyřeší. Navíc skutečný otec, který je v průběhu celého filmu vykreslován jako bezcharakterní a všehoschopný podrazák, který se své dcery za žádnou cenu nevzdá, tomu jen smířeně přihlíží - opět bůhvíproč. Nejzajímavější na celém snímku je vykreslení pracovního prostředí a vztahů v masokombinátu, které naopak působí zcela věrohodně a dává dobrou představu o tom, jak to za socialismu chodilo. ()

Pitryx

Malou Berušku bych třískal až by ječela. Ne obden, ale furt. Na nevychované spratky mám totiž alergii. Tento film není moje parketa, ale v rámci týdne s panem Peterkou jsem se na to mrknul. Nebylo to špatné, koktající pan Peterka tam sice moc nebyl, ale i přesto se na filmík dívat dalo. ()

huzgi

Nenápadný skvost československého filmu. Syrový a jak jen to jde na svou dobu čestný film. Působí stále moderně a autenticky. Famózní životní výkon Vladimíra Kratiny. ()

tatopulos

Slabé, nesrovnatelně lepší jsou Sladké hry minulého léta. Kratina a Menšík, udržují oheň příběhu, ale nic zapamatovatelného z příběhu se ve vás neudrží. Dostih od Soukupa a Hadí jed od Vláčila (ze stejné doby) dodají víc jiskry ()

p.a.douch

Knihy V. Duška mám rád, zvláště ty o Tadeáši Falkovi (Panna nebo orel, Druhý dech a Dny pro kočku - nebo jenom je?). A tenhle film - to je ono. Kratina je Falk. Kesslerová je hezká a film se mi dost líbil. Herz trochu mimo svoje hororový vody a furt velmi dobře. Hapkova hudba taky dobrý. Takže pro mě 5 hvězd. ()

Kakofon

Vynikající film. Vynikající herecké výkony Vladimíra Kratiny, Jiřího Štěpničky, Radima Hložka, Františka Peterky i Vladimíra Menšíka v docela netradiční roli. Vynikající režie i kamera. Geniální hudba Petra Hapky. Film řadím mezi pět nejlepších Herzových filmů: 1.Spalovač mrtvol, 2. Petrolejové lampy, 3. Morgiana, 4. Deváté srdce, 5. Křehké vztahy. 80% ()

Fajolo

Toto je socializmus presne taký, ako si ho pamätám. Šedivý, bezútešný, plný pokrytcov a hajzlíkov, ale aj ľudí, ktorí sa "nezdajú" a dokážu pomôcť v pravej chvíli. Ten film je ako návrat do mladosti, nie idealizovanej, ale drsnej no o to pravdivejšej. ()

Dvojirakri

Dalo by se říct že Křehké vztahy jsou podobné snímku Vánoce s Alžbětou. V obou je v hlavní roli řidič dodávky s potravinami který má kriminální minulost, v obou nahlédneme do provozů kam provádějí závoz a kde si sakra musejí dávat pozor na vykutálence co si chtějí uzmout z cizího, ale i do zázemí vlastního podniku kde to není zrovna dvakrát ideální. Jsem trochu od fochu takže vím že na tomto se do dnešních dnů nezměnilo nic. Oba muži, jak Tadeáš tady, tak Hubert v Kachyňově filmu, se musí popasovat se ženou, kterou jim do cesty osud postavil. A neřekl bych že to má Táda jednodušší v tom že je to jen holčička. Ba právě naopak. Jednoznačně ale u mě vedou Vánoce, které zdobí úžasné herecké výkony, ve Vztazích mi přišlo vše takové... mno, umaštěné, nebo umazané od krve... Za zimní Jizerky přidávám nějaký ten bod, takže 65%. ()

gizi

Celkem dobrý film o životě v tehdejší době. Na mě je to ale takové moc ukřičené, hrubé. Navíc Hapkovu hudbu opravdu moc nemusím. Tentokrát jen 65%. ()

kotrlak

Tenhle film si pamatuju z doby kdy byl ještě čerstvej z filmový dílny. A taky jsem poprvé viděl na plátně Kratinu. Velkej dojem, protože pro nás máničky byl tenhle antisociální hrdina víceméně ztělesněním nás samých, a film vyčníval v záplavě prorežimních píčovin.. Ale tím to taky končí. Takhle vyostřený vztahy mezi obyčejnýma lidma, jak je ukazuje film, prostě nebyly. Spíš naopak - všude se potichu kradlo, kšeftovalo, lidi si šli na ruku, a vlasáči byli uložený v klidu v nelukrativních zaměstnáních, zkrátka plebskej socialismus "fungoval" bez takovýhle hysterie. Policajti, to byla jiná věc, ale aby se v podniku typu masokombinát k sobě lidi chovali jak hovada, to by skončilo hodně špatně. I příběh sám je hodně plochej a nepřesvědčivej, speciálně pokud jde o vztah s malou holkou, co nakonec vyústí ve "vítězství dobra"...sorry, ale zklamání... ovšem Hana Čížková byla tehdy kost... ()

raininface

Ve své době byl tenhle film jako zjevení: realistický příběh a prostředí, žádní soudruzi, úplná absence politických keců. A Menšík jako hajzl! ()

dati

videné 16/06/2018 zo záznamu zo stanice československa.. napínavý film o smutnej dobe na sudetoch potom ako češi vyhnali väčšinu pôvodného obyvateľstva.. úžasný radim hložeck mi pripomína legendu menom keith richards keď bol mladý a extrémne štíhly.. ()

BStone

Hořké drama s parádní a na tu dobu dost odvážnou Herzovou režií a fantastickou hudbou Petra Hapky. Taky skvělí herci, především pak výborný Kratina a excelentní Vladimír Menšík. I ostatní se ale "menších" rolí zhostili skvěle. Film podle předlohy mého oblíbeného autora Václava Duška ukazuje obraz života bez příkras v šedé depresi normalizačního Československa. Škoda jen, že takové filmy už dávno neumíme. 80% ()

5tipes

Tohle je velmi silný film a zřejmě nejlepší role pro Zoru Ullu Keslerovou. Škoda jen, že byla dabována, ale není to tak strašné, jako například v Řetězu. Vladimír Menšík zde hraje vzácně zápornou roli, skvělý záporák je i Štěpnička, zajímavý je i Lábus. Podmanivá je především Hapkova hudba, která dotváří naprosto přesnou a nepopsatelnou atmosféru lásky z masokombinátu. Dojemné, hořké a smutné jsou scény s malou holčičkou, které Zora zvládla na výbornou. Křehké vztahy je velmi opomíjený film židovského démona Juraje Herce (který je i vidět ve scénách v televizi). Bohužel je film technicky ne tak dobře natočený a kvalitní, ale o to pozoruhodnější. - jako by ho točili protagonisti sami o sobě. ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018