Herzův film téměř autenticky vystihnul tvář doby, kdy se příběh odehrává. Hlavní role férového chlapa Tadeáše Falka byla tehdy dobře svěřena nadějnému Vladimíru Kratinovi, který mimo jiné to opravdu přesvědčivě zahrál. Dalším pozoruhodným momentem filmu je styl dlouhých vlasů a žargon mluvy šedesátých a sedmdesátých let, který byl tradičně v nelibosti u socialistického společenství ve všech kruzích. Co dodat závěrem? Že móda dlouhých vlasů nebyla jen výsadou umělců či muzikantů, ale běžným standardem doby. Nosili je čundráci, účňové i studenti, dokonce členská základna Socialistického svazu mládeže Pionýrská organizace SSM kluků nepohrdla dlouhým vlasem navzdory rudým zasadám módy krátkého střihu.(17.7.2010)

Téměř na plný počet, výborná režie, hudba a především herecké výkony.(9.12.2011)

Velmi dobrý - ač trochu syrový- film na motivy knih Václava Duška. Tady Vladimír Menšík dokázal že záporné role mu byly stejně vlastní jako ty kladné - postava kterou tu hraje je přinejmenším stejně nesympatická jako ta Štěpničkova.(31.7.2007)

Na tento film jsem byl hodne zvedavy a nemuzu rict, ze by me nejak zklamal. Deni v masokombinatu, herci i vztah hlavniho hrdiny k vyzenene dceri je dobry, vse svym zpusobem funguje. Zase ale cely film neobsahuje nic, co by si clovek vyrazneji mel zapamatovat.(28.9.2014)

• WANDRWALL

O troše lidského štěstí vytlačeného z prázdných životů.(12.8.2010)