Příhody svérázného cukráře, kterého chce jeho matka za každou cenu oženit... Třicetiletý Šimon Šindelka (E. Horváth) je sice uznávaný mistr v oboru uměleckého cukrářství, jehož dorty a zákusky získávají mnohá ocenění, ale na straně druhé je v praktických věcech zkrátka smolař bydlící u své matky (I. Kačírková). Se životem starého mládence je ale koneckonců vcelku spokojen a o výraznou změnu se nijak zvlášť nesnaží. Spokojená už ale není jeho matka, které začíná docházet trpělivost a velmi asertivně svému synovi dohazuje nápadnice přes inzeráty v novinách, což se Šimon snaží všemožně sabotovat. Ženám se však nedá zcela uniknout a zálusk si na něj činí koketující servírka Jolana (R. Mašková) z hotelu, kde spolu pracují. Na ni má ale zase spadeno vrchní Balucha (A. Hryc), kterému žádná šmelina není nikdy dost proti srsti, a tak je nabíledni, že na sebe absurdní situace nenechají moc dlouho čekat. (Česká televize)

YURAyura

9/10 Pan hlavny, debussee! Zeny maju o 20% mensi mozok. Ale su prefikane! A podobne hefty. Svojho manzela mozem byt iba ja! Kto spalene jedava... No velmo prijemne prekvapenie od uja Herza. Bavil som sa ako dlho nie. Vyborna plejada hercu a herecek - pro predabovanou Irenu posledni film. Moj svet je Vidiek! ()

dyfur

moja zaujímavosť:Film Sladké starosti sa natáčal v Bratislave, Piešťanoch a Orechovej Potôni. (dyfur) ()

Martin741

Priemerna normalizacna komedia, ktoru reziroval Juraj Herz /Spalovac Mrtvol/. Hercov ako Horvath ml. otvorene nemam rad, ale pribeh o cukrarovi mal nieco do seba. 42 % ()

zette

Andrej Hryc v roli vrchniho se svym konakem nema chybu. Neurazi ani hlavni postava cukrare Simona, kterou slusne ztvarnil Emil Horvath. Par vtipnych situaci se ve filmu najde, myslim si vsak, ze restauracni zarizeni ma potencial k vetsi zabave. Mozna, ze se jedna o nadprumernou slovenskou komedii, v ceskoslovenskem meritku je vsak jen prumerna... ()

dr.fish

Příběh cukráře, který si nemůže najít holku má být asi svéráznou taškařicí, ale dle mého jde o naprostou trapárnu. Neobsahuje ani dobré vtipy ani zajímavý příběh. Zvučné jméno Juraje Herze zřejmě donutilo mnohé k hledání hlubších významů. Já tam ale tedy nic nenašel. 40% ()

HonzaBez

„Čo si to dovoľujete! To je môj muž, toho si budem biť sama! " Tak tato Herzova komedie mi moc nesedla. Film je postaven především na kontrastu mezi postavou poctivého cukráře Šimona, který si nemůže najít holku, a postavou číšníka Fera, který je "pěkný" sukničkář a podvodník. Neříkám, že tu není pár docela vtipných momentů (např. výroba koňaku Debucher), ale jako celek to podle mě moc nefunguje. ()

Endyis

Zase trošku jiný Herzův film se skvělými herci, výbornou atmosférou a výborně vychytaným koncem. Zde, i přes to, že se jedná o odlišný film, co se týče tvorby daného tvůrce, zůstává i vcelku věrný svým stylovým výrazovým prostředkům. Koukalo se mi na to velice dobře. Příjemná pohodová komedie, ovšem pozor určitě ne laciná ba naopak velmi kvalitní, jakých by dnes člověk pohledal. 85% ()

dANo

Komédia z cukrárskeho prostredia, ktorá v čase socializmu potešila celú rodinu. Niekoľko scén je ozaj podarených (či už erotických, alebo cukrársko-humorných:)). ()

Autogram

Mladý Horváth sa v tejto role neskúseného nezadaného mladíka nechtiac si hľadajúci známosť dokonale našiel. O vtipné situácie v reštaurácii vysokej cenovej skupiny a pochybnej kvality nie je núdza. Pár holých zadkov, tortová scéna, miešaný drink, jednoducho dokonalá rodinná zábava. Herz vie natočiť aj ľahkú komédiu, nielen ťažké drámy, ale tými sa určite preslávil viac. Nedokončený záver ponecháva divákovu zvedavosť napnutú a bol by hodný takmer Hanekeho. –––– A koho si to vlastne berieš? – Pssst, už berú. ()

Jaro.Krafcik

Legendárne debušé, viac k tomu hádam netreba. Na to že ide o slovenský film tak pecka. Samozrejme český vrchní prchní stále vedie lebo to bola dosť podobná komédia. Duchoň vo filme prekvapil. 4* ()

kolemjdouc

jo ,připomělo mi to tu dobu...podpultovky,podmazávání a blbý to měli ti,co měli v DNA zakódované ,že musí být o koňskou délku před ostatními a vlastnit vše ,čeho se nedostávalo.Naštěstí pro jiné to nebylo podstatné.Ti měli klidné spaní :-))) ()

kebom

Jedna z najlepších slovenských komédií a treba povedať, že ich nie je veľa. Herz ju nakrútil v štýle českých komédií sedemdesiatych rokov a pri mnohých gagoch to naozaj vidieť... Ak však dvaja robia to isté (raz českí herci a raz slovenskí), nie je to vždy to isté. ()

cure

Jedna z mála slovenských komédií, ktorá sa vydarila. Presne takto si predstavujem slovenský humor. Pozor páni prichádza ELEVATOR. No a, aby som nezabudol, poprosím ešte jedno debušeee pán hlavný. ()

Schlierkamp

Československá komedie z prostředí kuchyně bratislavského hotelu. Hlavní postavu představuje šikovný a poctivý mistr cukrář Šimon Šindelka v podání známého slovenského herce E. Horvátha ml. Tomuto poctivci komplikuje život jeho matka (I. Kačírková) s enormní snahou hledání nevěsty pro svého syna a také jeho nevysvětlitelná tendence strkat prsty do malých otvorů. Vedle sympatického cukráře můžeme zhlédnout také záletného vrchního Fera, jehož představitele A. Hryce jednoznačně hodnotím jako nejkomičtější postavu snímku. Fero je známý svými pochybnými a nekalými kšeftíky a také netradiční přípravou luxusních alkoholických nápojů. Scéna s výrobou koňaku Debouche je vskutku lahůdková. Co se týče ženských postav, je potřeba zmínit R. Maškovou, pomerně půvabnou avšak příliš nerozhodnou až hloupou servírku a její kolegyni P. Mourkovou, tradičně prostořekou mladou slečnu. Z vedlejších postav bych ještě připomenul cukrářského učně J. A. Duchoslava, movitého objednatele dortu s bílým koněm Elevátorem D. Blaškoviče či znalce francouzských koňaků V. Černého. Režiséru Herzovi se podařilo natočit vkusnou a vtipnou komedii, jež se může řadit mezi nejlepší slovenské díla tohoto typu. ()