Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Horxus

Příběhy Tima Burtona mi (kromě Karlíka a Sweeneyho Todda) nikdy nic neříkaly. Svět ve kterém se může stát úplně všechno a kde neplatí žádná pravidla mě nebaví. A tenhle extra. McGregorovy byla svěřena role klaďase, která na něj, hlavně kvůli jeho přízvuku, který ho dělá ještě arogantnějším, než je normálně, vůbec nesedí, Cotillard byla (a to je to normálně jedna z mých nejoblíbenějších hereček) nesnesitelná, ostatní herci nebyli dostatečně přesvědčiví a celý film byl přespříliš dlouhý a na hlavu padlý. Omlouvám se, asi jsem náročná, ale mě si Burton asi nikdy nezíská, ať natočí cokoliv. ()

habertek

No popravdě tak minimálně do poloviny filmu to bylo tak na 3*...takovej lepší průměr, ale jak se to schylovalo ke konci tak šel film vzhůůůru...Jak to ten Burton dělá? Obsazení skvělé, herecké výkony skvělé, postavy příběhu skvělé a hlavně je to krásnej a dojemnej příběh o příbězích:) ()

Zverkinus

Očarujúci, priam rozprávkový príbeh s dojímavým koncom. Edward Bloom, ako starý človek na sklonku života, nám opisuje svoj život ako jeden očarujúci zážitok, plný fantastických postáv (obor, cirkusant meniaci sa v noci na vlka ,alebo spevácke duo siamských dvojčiat). Miestami sa mi zdalo, že sa pozerám na drámu s nádychom humoru, miestami zasa na krásny rozprávkový príbeh. Myslím, že Tim Burton vidí svet peknými očami a v tomto filme to rozhodne ukázal. Celý príbeh mladého Edwarda Blooma ma do seba úspešne vtiahol a už v polke filmu som dúfal, že nikdy neskončí. Tiež obrovská hviezdička za pieseň na konci filmu (Pearl jam - man of the hour).***** ()

kymla

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Prostě nádhera. Příběh pro ty, kteří si vylepšují realitu sněním :) To se prostě musí vidět ()

george82

Fantaskní jako Faunův labirynt, příběhové jako Forrest Gump, romantické jako Příběh Benjamina Buttona a přece tak ojedinělé. ()

Patches1984

Občas se stane, že narazíte na film, o kterém víte, že není úplně blbě natočený a že má vlastně i docela dobrou myšlenku, ale stejně vás neosloví. A to se mi stalo u Velké ryby. Burton sám odvedl asi celkem dobrou práci a ani herecky to není žádná katastrofa, ale obsah filmu ani samotné zpracování prostě nějak s ničím ve mně nerezonují, abych mohl dát lepší hodnocení. Naopak mě neustále štval Ewan McGregor v roli neuvěřitelně naivního dobráka (taková variace na českého Hloupého Honzu), na "kouzelnou atmoféru" jsem asi moc cynický a závěrená pointa je tak strašně sladkobolná, že ji nedokážu brát vážně. A ani Steve Buscemi v cameu to nezachránil. 5/10 ()

kubilov

Taková obvyklá bizardní Burtonova "pohádka" motající hlavu snad každým záběrem. Je navýsost jasné, že nikomu jinému by to neprošlo, ale jemu kdykoliv ano. Místy je Velká ryba podobná Forrestovi, jenže v naprosto jiném duchu i atmosféře. Krásný mix věcí krásných, ošklivých i dojemných, který má plno chyb, jenže za krásnou "újmu" na duši nelze dát špatné hodnocení. Spousta neuvěřitelných postaviček, z nichž každá má v sobě něco speciálního. ()

llydeb

Originální, ale pro mě osobně - podotýkám, že vzhledem k tématu - protivně americké. Hledání vztahu syna k umírajícímu otci mi v takto stylizované a odosobněné formě nesedlo. Hrozně mě rozčilovala scéna, ve které se otec naposledy koupe ve vaně a povídá si se svou ženou. Proč? Protože se koupal plně oblečen. ()

Athree

Po Pánu prstenů, jsem poznal i jiný a především skvělý styl fantasy. Pokaždé mě film něčím okouzlí a donutí mě se zamyslet nad svým životem. Obsazení dobré, hudba naprosto skvělá. Slovo "DOPORUČUJI" zdaleka nevystihuje mé doporučení, ()

bohhous22

Forrest Gump,Amarcord a Život Je Krásný v jednom balení....No tak vůbec.Spíše miloučký film na 2 kvalitní použití.Kterému ovšem chybí srdce ve svěráku..vlastně se zde žádné uvěřitelné drama nekoná...Tvůrcova fantazie má v tomto případě nevyužitý potenciál až hanba. ()

Kucino

Toto je presne ten film, ku ktorému nemám ani poriadne čo dodať. Keď na neho niekde natrafím vždy si ho rád pozriem. Ewan je proste úžasný. :) TOP 10 ()

iz67

Nemám vlastně Burtona moc rád, kvůli jeho stylizaci. Ale tady nebyla a je to velice příjemná věc. Co z nás zbyde? Reálné historky? Ale co je realita, když to kolem každý vnímáme po svém a jinak dnes a jinak až na to budeme vzpomínat... ()

Gamekeeper77

Já americkou tvorbu 50"-70" let moc nemusím, mám rád ale filmy, které se tam vracejí. I když jen částečně a v retrospektivách, Big Fish k nim rozhodně patří. Skvělá, milá, poetická fantazie Vás zavede do úžasného, zásluhou všech těch možných polopravd až pohádkového světa jednoho velkého vypravěče. Rozmanitý a skvěle postavený příběh už jen umocňují výborní herci s mým oblíbeným McGregorem v čele a sice trochu méně bizarní, ale přesto tak očividný Burtonovský podpis. Úžasný film s ještě úžasnějším závěrem, který ve mě pokaždé zanechá hlubokou emocionální stopu. 93%. ()

Hatred

Tomuhle filmu jsem dával šanci několikrát a ani když jsem to konečně dodíval (s velkou dávkou zrychlení), nelíbilo se mi to, rádoby veselý svět je spíš křečovitý, ta jedna hvězda je za pár jakž takž dobrých nápadů, utlučených nesmyslným a nudným (ne)příběhem se strašlivou stopáží. Tohle vůbec nebylo pro mě. ()

PlayEasy

Každý z nás zhlédl kousky, u jejichž sledování byl hrdý na to, že je filmovým fanouškem a zářil štěstím z té čiré filmové radosti, jejímž svědkem právě je... Příklady uvádět nebudeme, protože každý to má jinak, ale za nás Velká ryba do této relativně úzké skupiny spadá. Hýří magickou burtonovskou fantazií, originalitou a nadsázkou na pozadí dojemného příběhu snílka (vynikající Ewan), který nakonec chytil tu svou "velkou rybu", po níž všichni toužíme... 100% ()

honzia

Velká ryba je asi jeden z nejnormálnějších filmů Tima Burtona a pro mě i jeho nejlepším počinem. Všechna extravagantnost, kterou do svých filmů vkládá, je zde tak hezky zaobalená v příběhu jednoho staršího chlápka, co rád vzpomíná a vypraví příběhy svého mládí a sem tam k tomu dodá trošku fantazie a to přece není na škodu. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney