Den patriotů

• USA Patriots Day (více)

eexDon

Für mich - 70%, - /mohlo to být trochu kratší, závěr byl docela protahovanej a na citečky hrající - ten si teda Amíci mohli odpustit/, + /podle skutečnosti beztak docela odpovídající, když se jedná o americkou tragédii, akční stránka dobrá - atentát sice docela krátký, ale přestřelka byla velmi lahodná/, hodnocení - nakonec docela ucházející film, který se mi docela líbil, až na to sladkobolné finále, které se teda moc nepovedlo, lepší než Deepwater Horizon, ale Lone Survivor je lepší ()

Jackal07

Peter Berg je prostě machr. Vybere si téma (atentát na maratonu, Deep Water Horizon, zbraně v Íráku) a drží se reálných faktů zuby nehty bez ohledu na to, zda mu to u diváků projde nebo ne, jen tak mimochodem to okoření efektním zpracováním. Mark Wahlberg mi tentokrát nesednul, zbytek super. ()

JerryPilsen

Mistrně zvládnuté množství postav i složitost děje.Berg jde na věc přímočaře a ani chvíli nenudí.Těch pár klišé už jsem odpustil. ()

sun.eagle

Zběsilé tempo vás nenechá ani chvilku se nudit, patosu se téměř podařilo vyhnout, za což taky dík. Průběh pátrání dalo vzpomenout na kultovního Uprchlíka s Hanem Solem, což nemůže být nikdy nuda. No a jako bonus jsem si u klíčovém střetu připadal jako při GTA. ()

JohnnyV

Tohle je hodně chabý i na Hollywood. Akční film a hláška miluji tě tu padne víckrát než v kdejakém romantickém filmu. A závěrečné motto? Láska vždy nad teroristy zvítězí. Američani. ()

KcarlosK

Nemám pocit, že by v tom byl nějaký přehnaný americký patriotismus. Prostě se semkli po strašné události. Co už taky mohli dělat jiného. Škoda že jsem znal konec. Tím šlo do kopru napětí. Ovšem ta přestřelka na ulici byla luxusní. ()

floppy4

Malo to svoje lepšie a horšie fázy a ustálil by som to niekde na troch hviezdičkách. Tie akčné záležitosti boli bez chyby, ale ten pátos okolo.... ach jaj... dalo sa z toho vyžmýkať samozrejme viacej, ale napätíčko bolo, takže vcelku dosť pozerateľná záležitosť. ()

mikyta

Peter Berg dělí úctyhodnou stopáž do dvou žánrových polí, kdy každé je zajímavé, logicky rozdělené do výbuchu a následného chaosu a do dopadení těch, kteří za tím vším stojí. Obě poloviny jsou solidně odvyprávěné a stejně dobře zahrané. Převedení skutečných událostí na filmové plátno je ovšem pokaždé ošemetné, takže nechybí patetický balast, ale tak nějak si na něj zvykneme a krapet jej vlastně i vyžadujeme. Berg navíc akci dokonale ovládá, například u přestřelky v rezidenční čtvrti má divák pocit, že je její součástí. Byla jsem nadšená. Realistické a plné funkčních emocí. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Dobro proti zlu, láska proti nenávisti. Když na tebe zaútočí ďábel, máš proti němu jen jedinou zbraň. Lásku. Láska je pro něj nedotknutelná. Co uděláme? Najdeme je, chytíme, zabijeme? A dál? I tak nás dostanou. Nikdy se tomu nedá úplně předejít. Vzájemně se obejměte. Ať nás láska nabíjí a živí. Myslím, že není jiná možnost, jak vyhrát." Silný příběh a ukázka statečnosti každodenních hrdinů. Příběh, který bohužel napsal sám život. - 80%. ()

verunecek

co říct? tohle by se nemělo stávat... útočníci tím nic nevyřeší zbytečně zranění a mrtví... nikdo ani nechce válku...ať už je klid... akce americké policie je výborná, i filmové zapracování skutečných záběrů útoků do natáčení, to kam se naše české kriminálky hrabou ()

Warmachine69

Skvělé, dechberoucí a hlavně silné! A to od začátku do konce! Ano pravda... film se přecijen pomaleji rozjížděl ale nazval bych to úplně přesně “tichem před bouří.” Celé je to neuvěřitelně napínavé a ano i když můžete film pozastavit a odskočit si, tak ani to jsem nebyl schopen udělat. Několikrát zmiňovaná přestřelka je opravdu perfetní a co je nejvíce důležité, protože je vše podle skutečnosti, je film opravdu velmi důstojný a dobře pojatý. Tady to musí být za plný počet! ()

Stoupik

Wahlberga nijak extra nemusím a v jeho roli bych si dovedl představit celou řadu jiných herců...ale tak dobře, nebylo to ve výsledku vůbec špatné. Dojmy z filmu samozřejmě umocňuje fakt, že se tyto události opravdu staly a celkem dobře si ještě vybavuji detaily, které se propíraly naskrz ve všech zprávách. Kvůli té autentičnosti je to dost tíživá podívaná, která ale i přes delší minutáž dokáže udržet diváka v napětí a do emotivního závěru prosviští rychle, jak kulky bostonských policajtů. Jen ta ohraná americká propaganda (ó jak je Amerika spravedlivá, hodná a teroristi jsou na ní pořád z neznámých důvodů zlí) mě už trochu začíná unavovat. ()

Polik_

Výpovědně konzistentní a uvěřitelná interpretace toho, co se v dubnu 2013 při bostonském maratonu vlastně stalo. Filmu se nedá upřít umělý dramatický nádech, sestávající mimo jiné z „namontování“ postavy Marka Wahlberga do událostí oněch osudných dní. S doručením zprávy, že ten den Američané vlastně více získali než ztratili, jsem na rozdíl od většiny problém neměl. Koneckonců Berg odvedl dobrou práci a trochu moralizování sem tam střihnutého patosem si zasloužil. Na co jiného než patriotismus (a komunisty) vlastně Amíci slyší. ()

ROSTABAR

Na Den patriotů se běží Bostonský maraton a při doběhu maratónců vybuchnou dvě bomby, které nastražili fanatiční muslimáci. Okamžitě se rozběhne záchrana zraněných a pátrání po vinících. Mnohačlenný tým analyzuje záběry z kamer a nakonec dva podezřelé objeví a dopadne. ()

leafroller

Představte si, že stojíte v koloně, protože jedete s celou rodinou na zápas vašeho oblíbeného fotbalového klubu. Damašek je v tomto období dost horký a kolona jakoby se nechtěla ani hnout. Oknem auta sledujete hosty nedaleké čajovny. Když tu náhle zničeho nic se ozve ohlušující výbuch, s vaším autem to zatřese a vše zahalí oblak prachu. Bomba shozená americkým dronem opět neminula cíl. Desítky raněných a mrtvých, pláč dětí, zoufalství dospělých. Pořádkové služby organizují záchranné práce a posléze i úklid sutin. A život jde dál. A teď ten samý scénář převeďte na území USA. Co dostanete? Hysterii, zděšení a filmovou masturbaci na téma "kdo nám takto škodí, je na pornu závislý náboženský fanatik a psychopat". Žádná sebereflexe, žádná sebekritika. Zoufalý a srdcervoucí křečovitý hon, který končí vítěznou akcí 40 po zuby ozbrojených vojáků proti jednomu raněnému ubožákovi. Velké vítězství. Patetické proslovy. To je Amerika!!! ()