Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

Amatér1921

Je to jistě silný snímek, což se odráží v mém hodnocení, ale... Vazba mezi scénami, jak jdou chronologicky za sebou a dějem (tedy způsobem narace a dějovou linií) je nejčastěji zpochybňovaný faktor Inarritových filmů. Například filmy Pokání či Věčný svit neposkvrněné mysli by jistě ztratily na své kvalitě kdyby byly vyprávěny chronologicky. To se bohužel nedá říci o celé známé "trilogii" Amores Perros, 21 grams, Babel. Nesporně si divák z kina odnese obrovský umělecký zážitek (viz. Eddard), ale při každém dalším zhlédnutí síla prožitku strmě upadá... já ho viděl třikrát a u posledního zhlédnutí jsem se docela nudil. ()

saladín.

Jeden z maximalne otravnych pokusov Hollywoodu o "maly Umelecky film", co este umocnuje maximalne otravne rozbita dejova struktura. A nie, nezachranuje to Penn ani del Toro. Za takto vypocitavy a neuprimny rezisersky kalkul nula sympatii. ()

pierre9

Film, na konci ktorého budete každého ľutovať. A tiež o tom, že akokoľvek sa môžete snažiť (polepšiť), nemusí to vyjsť podľa predstáv... Ešte k tomu preskakovanému rozprávaniu. Aj keď nie je účelné v každom filme, tu podla mňa výrazne prispelo k výslednému vynikajúcemu efektu. Je samozrejme, náročnejšie na pozornosť, no divák viac rozmýšľa, viac sa sústredí, aby mu niečo neuniklo a v kombinácii s vynikajúcimi hercami potom vznikne unikátny filmový zážitok. 5* s číročistým svedomím:) ()

koryanna

na prvotní depresi z toho,že člověk nechápal souvisloti jednotlivých scén plynule navázala deprese silného příběhu z oněch střípků složeného... ()

DonFrolimo

Dnes již pro postmodernxhrk povinné křivení syžetu - jednak to není nijak objevné (kdo má tento pocit nechť šáhne např. po Homérovi), za druhé slouží k účelovému vycezení citové fašírky do odlevky divákova oka. Nu, ale je to víc než zdařilé, tudíž - proč by ne. Je to dobře naaranžovaná syrovost a takové ty stále opakované "život je fakt realita", ale netřeba si odhalovat co je za plátnem, když se díváme toliko na něj. ()

jjjerry

Začátek mě moc nezaujal. Vše mně přišlo nějak zmatený, takový mix střihu co můžete vidět i v Amores peros. Ale jak se dále film odvíjel, začalo se to příjemně rozjíždět. Děj mě absolutně vtáhl. Za tohle si myslim zaslouží režisér velkej dík. Námět filmu je skvělej, líbilo se mi znázornění sociálních rozdílů a to že stačí vteřina a o všechno v životě můžeme přijít. Trochu mě tam nesedly "rozmluvy s Ježíšem", místama mě to přišlo až komický. Jinak to byl super film a po druhym shlédnutí je ještě lepší. ()

T.S.Garp

Bohužel, mě těchto pár gramů nějak neoslovilo. Nevím zatím proč, podívám se na to ještě jednou, třeba dojem bude lepší. Už se mi nějak tak zajídá ten Inárritův styl vyprávění příběhu. Je stále sice originální, ale jeho filmy už prostě jedou podle stejné šablony. Je to vynikající film, to nepochybně...ale já z toho odvařený rozhodně nebyl. Když tak ale čtu ty nadšené komentáře, pokusím se s tím ještě něco udělat, protože mě to samotného mrzí. ()

cici24

Podle mě průměrný film, velice nadhodnocený. Postavy jsou nudné bez nejajkého povšimnutí. Když se podíváte kolem sebe, tak takových lidí je kolem vás plno. Prostě nic uchvatnýho, ale mrknout se na to dá... ()

Nejdřív jsem měla chuť se vzdát, protože od prvních chvil jsem se začala ztrácet, ale než jsem to stihla, tak to začalo dávat smysl a najednou mne to chytlo a já jen dychtivě čekala na další dílky do skládačky. Herecké výkony byly ohromné, myšlenka mi z hlavy jen tak nepůjde a vysoké hodnocení je absolutně na místě. ()

Sintiroma

Dobre natoceny snimek,ale dle meho amorres perros se povedlo vice.Tohle bylo na muj vkus moc propletene,ze cloveka nuti se na to podivat vicekrat aby to pochopil.To jsem taky udelal a vysledek jsou 4*.Vyzdvihuji vykon Benicia Del Tora ktery si me tady ziskal.Inarritu je verici,alespon tak soudim z tohoto snimku,kde kazda spatna vec je pro neco dobra,a i o tomhletom mottu je i cely film.Buh existuje. ()

Kloktaldo

Vynikající a citlivě poskládaná mozaika velmi silného příběhu. Smekám především před hereckými výkony, které byly navzdory velkému množství vypjatých a náročných scén perfektní. ()

Rosssss

Jedinečný filmový zážitek, u kterého budete mít prvních pár minut pocit, že se někdo úplně zbláznil a posledních pár minut si říkát, jestli by to bylo tak úžasné i v klasickém chronologickém podání. Rozhodující ale zůstává, že ta zbylá naprosto převažující část celého snímku Vás přiměje přemýšlet nad tím, jak do CSFD propašovat šestou hvězdičku...Watts + Penn + Del Toro + Arriaga + Iñárritu + mistr střihač = úchvatnost na dvacátou prvou. ()

Callie

Po druhém shlédnutí je tahle reklama na depresi ještě lepší než poprvé. Tady jsem už věděla, jak se to složí , ale přesto , nebo právě proto jsem si vychutnala to ostatní o to víc. Co předvádějí všichni tři hl. představitelé je dokonalé, miláček Sean Penn, přirozená Naomi Watts a strašlivě přitažlivý Benicio Del Toro. Celou dobu jsem přemýšlela, jak je možné takové věci přežít a vydržet a zkoušet žít dál. Super. ()

veverysiak

Dramatické skladačky sú od istého času v kurze, čo však neznamená, že sa na ne môže vrhnúť každý, Iñárritu si na tomto žánri založil živnosť a treba povedať, že maximálne úspešnú, v druhom príbehu trilógie sa preniesol do Štátov, ubral z naturalistickosti, pridal v prehadzovaní časových následností a obsadil známe tváre, k tomu brilantne napísané úplne originálne príbehy hlavných aktérov a úžasné výkony Penn-Del Toro-Watts a výsledkom je niečo neopakovateľné a výnimočné, takže 90%. ()

@nthr4X

Tyhle až příliš citově pojaté filmy pro mě moc nejsou. Neříkám že je to špatný film (viz. celkové hodnocení) ale po tom závěru mi bylo nějak divně. * dolů za ty zpřeházené scény - pro mě spíše matoucí a neefektivní. ()

glaedrr

Setkání tří "obyčejných" lidských osudů vyprávěných pomocí zpřeházených scén. Režisér vám nabídne střípek z budoucnosti a pak se k němu postupně dopracovává. Dnes už nic převratného, přesto je to vítané zpestření ,které udrží diváka přikovaného k sedačce... První třetinu jsem si užíval způsob vyprávění, druhá mě nudila, poněvadž jsem každou chvíli očekával překvapivé finále a ono pořád nepřicházelo. No a ta poslední, ta byla dokonalá. Za červené tkaničky a konečných 21gramů musím dát plný počet. Rád si tento film pustím znovu. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)