Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

AdaMM

možná jsem neměl číst všechny ty recenze... nebyl bych tak zklamaný. první třetina filmu je přehnaně roztěkaná, druhá je lepší a třetí to celé shodí... přílišná sentimentalita a snaha o "velké" poselství, když přitom by komornější přístup mohl zasáhnout daleko víc. takhle jsem se u některých scén smál - a to měla být gradace a slzy. herecký výkon Seana Penna i Benicia Del Tora byl skvělý, dámy mně přišly o dost horší, přehrávaly. celkově hrozná škoda, protože je v tom vidět potenciál, mohl to být o dost lepší film. ()

Flyer

Uznávám, že přeskakováné vyprávění děje je teď děsně moderní, ale v tomto filmu to bylo spíš na škodu. Neříkám, že je těžké se v ději orientovat (i když prvních cca 20 minut bude tápat asi každý), ale myslím, že zde mohla být zachována časová posloupnost, protože takhle se divákovi předčasně vyzradí podstatné události. Jsou filmy, u kterých přeskakovaný styl vypravování toleruji (Pulp Fiction, Kill Bill), ale tady mi to díky velice zajímavému a silnému příběhu docela vadí. Přesto mě i tak 21 Gramů zaujalo a to hlavně díky chmurné atmosféře, hereckým výkonům a jakémusi zvláštnímu kouzlu. ()

wendelin9

Musím přiznat, že zpočátku jsem se poměrně hodně ztrácela v ději. Prolínání osudů několika lidí mě mátlo, ale v průběhu filmu se mi tyto sestřihy ucelily v jednotný obrazy tří línií (které se nakonec spojily) a můžu říct, že prvotní zmatek stál za to... Velice strhující, drastické ale hlavně velice reálně zachycené vyprávění o tom, jak málo stačí k tomu, aby se člověku změnil celý život, mi vyrazilo dech. Po dokoukání filmu bude mít myslím každý (stejně jako já) jasno o tom, co je v životě skutečně důležité... Film určitě doporučuji, stejně jako další 2 filmy tohoto režiséra - Babel a Amores Perros (ale papírové kapesníčky mějte určitě po ruce). ()

moviefilm

Vynikajúca dráma, ktorá vás ani chvíľu nenechá napokoji a musíte nad dejom neustále premýšľať. A nie je to iba kvôli "mementovskému" poprehadzovaniu dejových línii. Navyše čerešnikou na torte sú excelentné herecké výkony Naomi Watts( ,ktorá tu podáva zrejme svoj životný výkon), Benicia Del Tora a nedoceneného Seana Penna... ()

eisha3

Celkem dlouho mi trvalo, než jsem si k tomuto Iñárritovu snímku našla cestu. Ale našla jsem ji. Líbí se mi jeho filozofie, je zvláštní, trošku zmatečný, ale i přesto kouzelný. Navíc kombinace výkonů Naomi Watts, Seana Penna a Benicia Del Tora je úžasná! ()

andrii

Baladická karavana citlivých míst a promluva nitra ve svíravých katakombách až na dřeň lidství. Intimní odysea mučednických rváčů Naomi Watts, Seana Penna a Benicia Del Tora. Spálené životy, výkřiky poleptané duše, duše jako zpustlé planiny, všudypřítomná bezmoc. Triumf vyčerpanosti, zborcenosti a tíže. Letmé nadechnutí se v proudu neoblomného času. Život jako nevěstka, která svými dlaněmi drtí i přisypává sůl do rány. Vzlyky, které může utišit jen vůle odpuštění. ()

vesper001

V okamžiku smrti ztratíme váhu kolibříka. A tato ztráta je kamínkem, za kterým může následovat sesuv půdy nebo lavina. Každá smrt něco znamená a něco změní, stejně jako každé zrození, někdy jen vytvoří pár kruhů na hladině, někdy převrátí druhému život naruby. Svět bude jiný než před minutou, s každým mávnutím kolibřících křídel… ()

Decker

Opravdu silny prozitek, ktery nuti k zamysleni. To co predvadi na platne trojice hlavnich predstavitelu je neco neuveritelneho a uz jen kvuli temto hereckym vykonum stoji film za shlednuti. ()

Triple H

Dejová mozaika, ktorej jednotlivé črepinky sú nechronologicky poprehadzované a iba pozornosťou si ich všetky pozliepate dokopy. Krásne natočené a ústredné trio hercov podáva jedny z najlepších výkonov vo svojich kariérach. ()

Cedr

Originálně sestříhaný příběh ze začátku diváka možná lehce zmate, ale v průběhu děje zvolený střih a řazení scén začne působit naprosto přirozeně a vy se o to víc ponoříte do děje. Skvělý Sean Penn, skvělejší Benicio Del Toro a neméně skvělá Naomi Watts odvádí skvělou hereckou práci a film díky nim a kvalitní režii a scénáři ani na chvili nezačne nudit. Ani nevím proč jsem se tomuto snímku takovou dobu vyhýbal, ale jsem rád, že jsem se k němu konečně dostal. ()

mr.kliky

Spřeházené scény mi nepřišly jako nejšťastnější tah a místy mě dokonce pěkně sraly.. Škoda, normální pojetí by v tomhle případě filmu přidalo.. ()

hans500

Opravdu vynikající film. Výtečné obsazení, Benicio Del Toro by za to jak skvěle zahrál svoji roli zasloužil Oscara, Naomi Watts byla také právem nominována a Sean Penn se nemá za co stydět, taktéž byl skvělý. Výborná režie, scénář a střih. ()

Klenotka

Nemám ráda Seana Penna. To asi ovlivnilo moje hodnocení, protože jeho štěněčí oči, které tady v půlce filmu hází, mi lezly na nervy a do té role mi vůbec neseděl. Ale Penn stranou - film je v podstatě instantní deprese, stylem vyprávění připomínající Crash, Memento nebo Fontánu. Mám ráda tenhle styl, kdy do sebe jednotlivé události zapadají postupně a vytvářejí tak příběh. Jen mi to tady přišlo už trochu přepísklé, navíc s hodně zvláštním koncem. Některé nevysvětlené věci mi vadily, třeba co se stalo s Paulovou ženou? Vysvětlení, že se "vrací do Londýna" mi nestačilo. Měla teda to jeho dítě? Líbila se mi Naomi Watts a Benicio Del Toro, který mi ale zpočátku lezl těmi křesťanskými žvásty na nervy. Problém byl v tom, že Naomi (jedna z mých oblíbenkyň), tu celou dobu buď jen brečí nebo je na drogách či opilá, Penn hází nešťastné obličeje, a ani jeden z nich, navzdory propracovanému příběhu, nemá moc hloubku. Prostě tak nějak "jsou", bez hloubky a detailů. Kdo si mě na relativně malém prostoru naopak úplně získal, byla Melissa Leo. Velmi opomíjená herečka, která tu předvedla uvěřitelnou variaci milující matky a manželky. Není si tak úplně jistá směřováním svého manžela, ale je ochotná to odpustit kvůli dětem. Asi jsem čekala něco víc. Možná, až se mi ten film trochu rozleží, tak ho budu hodnotit mírněji. ()

Vraccas

Podle mě dost přeceněný film. Ze začátku dost roztžité, že nevíte jestli se díváte na ukázky před nebo na film samotný. Každopádně se tomu nedá upřít originalita a suprový konec. Průměrná podívaná dle mě. A že Del Toro vypadá jak Pitt? Podle mě tutově:-) ()

Doudis19

Tragická autonehoda spojí životy tří lidí: bývalé narkomanky, napraveného kriminálníka a profesora matematiky, který čeká na transplantaci srdce. Časově zpřeházené střípky osudů se pomalu skládají do hořké mozaiky, kterou hned tak nerozdýcháte. 80% ()

chelseaman22

Tak u 21 Grams se mi stala zajímavá věc. Po 60 minutách sledování, jsem se rozhodl film vypnout. Film sám o sobě je zmatený, divák netuší, o co se jedná, a to i přesto, že hlavním hrdinou je samotný Sean Penn. ()

Woody77

Koľko váži ľudská duša? 21 gramov. Scenar je naprosto úžasný a este k tomu bonus v podobe možnosti reality.Herecké výkony hodnotim iba v superlatívoch a veľmi som bol spokojný ,že jednu z hlavných postav stvárňuje Sean Penn ,ktorý opäť dokázal ,že je to pán herec.Deju trošičku trvá kým sa naštartuje no potom to už je iba pastva pre oči,uši a myseľ.Spôsob preskakovania scen a prelinania dejov mi absolútne vyhovuje pretože to dáva filmu šťavu a neustále nutí byť diváka v strehu.Film hodnotím veľmi kladne a dúfam ,že sa s podobnými filmami budem stretávať aj v budúcnosti. ()

wafc

Nevim, nevim, zda to nebude přehánění, ale Beniciovo herectví v tomhle filmu je snad to nejlepší, který jsem kdy viděl. EDIT: Hehe, takže definice aktivního blbečka J*A*S*M, kterej je schopnej za prvních devět červencových dnů ohodnotit (nepochybuji o pečlivém zhlednutí) 31 filmů, je schopna říct, že se jedná o chladné zpracování. Hehe, chladný jsou maximálně tak zaschlý chcanky na tvejch ubohejch pokusech o horory. Tihle samozvaní experti a unylí milovníci teátrů mě vždycky pobaví. Chladný, chladný.. achjo. Jinak již klasicky - naprosto kreténský komentář: Matty ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)