Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

pend

Velice působivé drama, místy hodně syrové. nenudil jsem se ani chvilku. Škoda jen toho střihu s přeskakováním děje. ()

Šmoula

Řekl bych, že to bylo lepší než Amores peross, ale ne zas tak moc. Je to teda o dost líp sestříhaný a není v tom takovej bordel, což se asi dosti poučil právě z Amores perros. Příběh je vlastně takovej obyčejnej, žádný hluboký vnímání nebo něco podobnýho, to vlastně ani film nepotřebuje, vzhledem k posunům do na žačatek konec a tak různě se to hezky zamotává, vymotává až to ve finále dá ten správný výsledek. 3 hvězdičky jsou málo a 4 zase moc, je to přesně něco uprostřed! Možná, když se na to kouknu po druhý, ale to až to zase dá nějaká naše komerční tv, poznám víc souvislostí a skrytých věcí, kterých si člověk hned tak nevšimne, ale to až někdy, tolik mě to zase nebralo... 75% ()

mirliflore

Silnější 3*. 21 gramů má sice trochu zvláštní atmoseféru, jednotilvé scény jsou zvládnuty celkem dobře a herci jsou výborní, ale na druhou stranu, na potenciál, jaký příběh měl a má, to zas tak silný zážitek nebyl. Celkově to působí příliš chladně. A co se týče zpřeházených scén, nebyl to od Iñárrita úplně nejšťastnější krok. Je sice pravda, že v některých momentech je to fajn a pozitivní, že člověk tápe a musí přemýšlet, ale u některých scén to bylo zbytečné (i když to nevadilo) a u některých scén to bylo vyloženě špatně, protože prozradily příběh příliš dopředu a přes veškeré mé doufání, že se nakonec ještě stane něco, co to celé převrátí naruby (v určitém okamžiku jsem dokonce přesně věděl, co by to podle mého vkusu mělo být, ale - nebudu spoilerovat), příběh k mému zklamání příběh relativně lineárně dospěl k svému konci. ()

molcan2

21 gramov je hladké predstavenie života či smrti. 21 gramov predstavuje váhu ktorú stratíme keď zomrieme, kto vie či je to fakt ale to vážne nevadí. Každý deň sú ľudia hodený do krutej reality vedúcej k smrti, závislosti, a vezenia. Nie práve najjednoduchší príbeh nie je práve najjednoduchšie vysvetliť niekomu kto číta tento komentár. Paul Rivers (Sean Penn), profesor na univerzite, má pred sebou malo času života pretože je vážne chorý na srdce. Christiana Peck (Naomi Watts) je matka dvoch deti a oddaná manželka. Jej závislosť nastane keď sa jej rodina ocitne v tragickej autonehode. ()

RickyFitts

samo o sobě dobré... ale pro mě příliš podobné Amorres Perros a nejméně o řád horší, Mexiko je holt víc sexy než Amerika ()

blazenka

Retrospektivně a pro mě trochu zmateně ztvárněné drama o lidkém životě, o mnoha lidských životech, o naději, o vině, o přežití. Skvělý Sean a úžasná Naomi. 70% ()

Juliane

Je mi úplně trapné dát mezi tou záplavou pěti hvězdiček jen tři. Jenže tenhle film ode mě prostě víc dostat nemůže. Podobnou tematiku mám ráda - životní ztroskotanci, to je moje. Tohle mě ale emocionálně nikterak nezasáhlo. Takových zajímavých postav a do žádné jsem se nemohla vžít, nebo k ní aspoň cokoli cítit. Nepopírám, že snímek disponuje kvalitním tématem, dobrou kamerou i obsazením, ale dalo se z něj vytáhnout víc. ()

Grafito

Že film natočí Iňarritu, budou v něm hrát slavný herci, bude to naprostá depka s fajným indie lookem spousty prostřihů a časovejch rovin a Naomi Watts v něm ukáže prsa, ještě neznamená, že to bude bůhvíco.. ()

evson

Tento film mě naprosto fascinuje. Příběhy, které se už od začátku prolínají a na konci se spojí, dávají filmu zase jiný rozměr. Považuji ho za velmi smutný a dramatický a připomínal mi film Babel, i když ne obsahově. Velmi jednoduchý příběh je mistrně natočen i zahrán. Sean Penn působil velmi přirozeně. Oceňuji i herecký výkon Naomi Watts. ()

melloun

Rozhodně lepší než Babel. (Nejen) ze začátku jsem se v příběhových skocích často ztrácel... není to úplně na škodu, člověk se pak alespoň lépe soustředí na všechny podstatné detaily, ale že bych si film díky tomu více užil. To tedy určitě ne! ()

Platom

Snímek nepřekypující originalitou, nepřevyšující ostatní filmy složitým dějem a hromadou kvalitních dialogů, herecky silný, avšak ne nejsilnější... Ovšem tak nějak se mi dere na mysl, že i přes mé počáteční nechutenství ze sledování rozsekaných záběrů na drobounké střípky (to je asi jedna z mála věcí, které bych nepovažoval za úplné +), jsem shlédl film, kterému se dařilo vyvolat lítost a to nejen na straně zdánlivé oběti, ale i na straně napraveného kriminálníka a samozřejmě nelze opomenout osud záletníka, jehož život se dlouhou dobu houpe jen na tenkém vlasci a ne jednou a člověk si neodpustí pomyslet "tak tomu říkám štěstí". Každopádně tento film nevyvolal pouze lítost, ale donutil mě přemýšlet o osudu, křehkosti života a křehkosti každého dne, který žijeme... no a tak dále... Asi nebudu jedním z těch, který tomuto filmu zvedne průměr, ale čert to vem, u mě to prostě na lepší hodnocení nebude a to i za předpokladu, že tak moc depresivních filmů je poskromnu. ()

El-Barto

Něco tak emocionálně silného jsem už dlouho neviděl. Děj je silný a myslím si, že nebýt toho přeskakování, neměl by na mě takový dopad. Chválím i minimální hudební doprovod, což podle mě pomohlo vygradovat některé scény na maximum. No a herci, Sean a Benicio dva z nejcharizmatičtějších pánů Hollywoodu, spolu s dokonalou Naomi předvádějí tak struhující výkony, že by si z fleku mohli odnést Oscara. Jediné mně jako smysluplné srovnání napadá Haggisův Crash, sice je z trochu jinéhou soudku a výsledný efekt je stejný, 9/10. ()

nessbeal

Velmi slaby film, predvidatelny po par minutach, nudil som sa, roztahane zbytocne na dlho, viac menej je to drama, koho ten zaner bavi pride si na svoje inak nie. ()

rusty09

Hodně inteligentní film, kterej si svý hodnocení zaslouží. Začátek trochu pomalejší, ale rozjede se to. Určitě opět pár věci nereálnejch, ale to prostě ve filmech bude. ()

Trojkol

Neměla jsem tušení, jestli se znali před tím nebo po tom,ani co je to, kvůli čemu se vůbec znají .. V hlavě jsem si vymýšlela příběh mnohem složitější a propletenější .. Ale i přesto mi tenhle vzal dech .. Má to nápad, je to ponuré, je to osudové .. Není to plytké, nutí to přemýšlet .. A přijde mi, že nejen během filmu. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)