Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

mombasamomo

Další "puzzlový" film Iñárritu, komornější než pozdější Babel a psychologicky hlubší než Amores perros. Těžko říci, kdo předvedl lepší výkon - žalem zdrcená Naomi Watts, Benicio del Toro, který se marně pokouší o nápravu nebo sebedestruktivní a hledající Sean Penn? Film má vše, co si divák může přát - skvělé herecké obsazení, gradující zápletku, dobře zvládnutý konec a navíc je podbarven strhující hudbou. ()

vyzakloflu

Pěkný, ale asi uplně nechápu, proč to má tak vysoký hodnocení. Kvůli těm přeházenejm scénám? Vždyť šlo v podstatě pořád o jednu a tu samou věc, a jakmile sem to pochopila, v podstatě sem věděla co se stane, jak to dopadne. Byl to asi pokus to udělat zajímavější... Na jednu stranu vyšel, tenhle styl filmů nutí přemejšlet, ale tady- narozdíl třeba od Mementa- mi fakt přišlo že vyzrazuje pointu, že je to tam skoro zbytečně. Nebo kvůli tomu, že to bylo od začátku do konce jedna velká depka? Jo, bylo to smutný,bylo to hnusný, ale takovýhle filmy mi asi prostě nepřijdou dost realný, dyť každej je někdy šťastnej, i když tady byla celá ta situace nešťastná a zoufalá, ale byly tam dějový linie se TŘEMA lidma, se třema lidskejma životama a přišlo mi, že prostě schválně vybrali ty nejdepresivnější a jenom smutný chvilky. Zbytečný. S čim ale souhlasim sou herecký výkony, po týhle stránce byla radost se na to koukat. ()

babuca

Fakt veľmi ťažký film, plný množstva veľmi vypätých životných sitácií, ktorých sa všetci bojíme. Ťažký film... ()

Vindemiatrix

Mozaikovité vyprávění filmu spíš uškodilo. Nestaví střípky příběhu do zajímavých souvislostí, nevede k žádné pointě, pouze vytváří povrchní iluzi promyšlenosti a provázanosti. Samotný příběh je přitom vcelku jednoduchý (neříkám, že banální), a jakmile divák narativní strategii prokoukne, snadno odhadne, jak do sebe všechno zapadne. Neustálé přeskakování navíc znesnadňuje přimknout k hlavním postavám, což mají zřejmě zvrátit emotivní scény, kde Iňárritu naopak až příliš tlačí na pilu. Pro mě byl tenhle film dvouhodinová nuda zabalená do atraktivního, ale samoúčelného narativního pozlátka, které zbytečně přetlouklo potenciál dobrého námětu. Navzdory vynikajícím hercům. ()

Marčus

Na tento film jsem naštěstí nemusel koukat do konce. Vzdal jsem to asi po první třetině. Do té doby jsem zaznamenal jen sérii ponurých lyrických střihů. 40 % ()

Trepak

Jóój, či bola tá skladba When Our Wings Are Cut, Can We Still Fly ukončujúca film krásna. Škoda, že z prehnaného prelínania dejových línií bol zmagorený aj tvorca filmu a tak príliš skoro ukáže, ako to dopadne. ()

dagisikii

Silný příběh,který mě totálně dostal..a k tomu skvělé herecké výkony..se začátku mírný zmatek,ale pak dokonalé.. ()

nauru

Postavit film na způsob rozházení puzzle je sám o sobě zajímavý. A když se k tomu jako tady přidájí skvělé herecké výkony, strhující příběhy a osudy lidí, kteří k sobě ze začátku nepatří, pak je výsledek skvělý. Ze střípků člověk sestaví celý film. ()

SVotM

Všichni 3 titulní herci předvedli standartně kvalitní výkony, ale nějak mě nepřesvědčili – jako stůl, o kterém víte, že je vyroben velmi zručně, ale nic vás na něm extra nezaujme. To samé bych asi mohla říci o příběhu. Ona ústřední legenda o duši vážící 21 gramů mi příjde zajímavější než celý filmový příběh. Možná je chyba na mé straně a já prostě jen nebyla v tom správném rozpoložení, ale nic mě neláká, abych tento film shlédla znova a poopravila si názor. ()

tomkat

Zraňuje a žene do očí slzy, ale na konci cítíte, že to všechno k něčemu bylo. To je na metál. Po technické stránce vše na #1 - ale to je u Umění až na vedlejší koleji. ()

karhy

veľmi, veľmi vydarený film pre vážných divákov žánru dráma.všetko to začína trochu chaoticky vďaka prepleteným scénám troch príbehov. a čo majú spoločné tieto príbehy? Pustite si film a zistite to. tie dve hodiny stoja za to :) ()

TheOlly

21 gramov nam prinaša príbeh troch životov, ktoré sú združené spolu pomocou tragédie. Velmy dobry napad na film. Je to velmy dobre zostrihany film aj ked je velmy ťažky do pochopenia. Da sa povedat že aš na konci filmu pochopime cely film. Napriek tomu by ste ho určite mali vidieť pre jeho smutný obraz utrpenia, znechutenie a osobitnú krásu. ()

shyanar

Zajímala by mě jedna věc – jestli strávil Ináritu půl života ve střižně a zkoušel všechny možné kombinace pořadí jednotlivých scén, nebo to věděl od začátku, jak je seřadí anebo v momentě, kdy měl film rozstříhaný na malé kousky mu všechny popadaly na podlahu, tak je prostě sebral a poskládal tak, jak to zrovna vyšlo... Ale ono je to asi jedno. Nápad se srdcem je geniální! ()

CrashHP

Rozmýšľam, čo vychváliť na tomto geniálnom snímku skôr, výborné herecké obsadenie, perfektný scenár, kameru? Perfektný filmový zážitok bez debaty, toto netreba nijako zvlášť opisovať, to si treba pozrieť. ()

Lonelybiker

Tak tohle je pro mě vážně jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl ! Skvěle zahrané od všech hlavních herců, zejména Naomi Watts je úžasná a krásná. Kdyby to šlo, dal bych 7 hvězdiček, protože tak příjemně zkloubená minimalistická hudba s pestrým a hodně emotivním "puzzle" dějem je málokdy vidět. Děkuju pane A.G.I., tenhle váš film si zaznamenám do paměti zlatým písmem, protože po skončení si vždycky uvědomím, že jsem vlastně šťastný člověk. ()

MagyG

Tak tu mi poprehadzovanie scén a deja nevadilo, ako vo Fontáne. Ťažko povedať prečo, ale malo to spád, vykreslenie skrytých stránok našich duší je takmer dokumentárne a realistické až k hranici dokonalosti. Herecké výkony nemusím zvlášť komentovať, Watts či Penn hrajú vo vysokých aj nízkych tóninách absolútne harmonicky, Del Toro nezaostáva a ani zvyšok predstaviteľov v menších úlohách sa nechce nechať zahanbiť. Herecký koncert, skvelý strih a scenár navzájom ladia a hlboký dojem z filmu ostáva hlboko v duši ešte dlho po pozretí. Nedajte sa odradiť pomalším začiatkom, režisér si len vytváral stabilný základ na absolútne majstrovské dielo. A že to stojí za to! ()

Angus250

Celkom dobry film,ale teoria o hmotnosti duse je americky drist.Je neuveritelne,kolki tomu veria.KTO KEDY ODVAZIL CLOVEKA PRED A NASLEDNE PO SMRTI S PRESNOSTOU NA GRAMY???Ako spieva M.Gombitova:Ak tomu veris,tak nedaj si to vziat... ()

tomasBA

Mozno keby som den pred tym nepozeral Amores perros a nemal by som od tohto este vyssie ocakavania, tak by sa mi to asi viac pacilo...herecky super, scenar super, namet super...ale celkovo to vo mne nenechalo to, co by asi malo...kazdopadne myslim, ze Amores perros je zatial top film tohto rezisera... ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)