Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

repe

Silný film. Jakási galerie špatných osudů. Vůbec mi nevadila délka, uteklo to jak voda. Jak by taky ne, když jsem se třetinu filmu seznamoval s návodem "jak tento snímek vnímat". Dost jsem byl na začátku naštvaný, že se mi nedostává příběh pod kůži stravitelnější formou. O to víc mě bavilo odkrývat dějové linii a skládat si vše dohromady. Zajímavý střih udržel moji pozornost, Del Toro a Naomi Watts na mne vlili takovou dávku emocí, že si nemůžu stěžovat a musím jim to věřit. How much did 21 grams weigh? ()

Rosalinda

Skvělá skládanka! Skvělí herci! Skvělá hudba! Skvělý režisér! Silně nezapomenutelné a geniálně silné!!! 100%. ()

Helo

...aneb jak to dopadá, když se ve střižně popletou scény. Film svým trošku připomíná Nolanovo Memento, akorát že nejenže tady děj nejde pozpátku ani popředu, on si totiž jde všelijak. A prvních dvacet minut jsem tak měl nutkání film vypnout s tím, že se tam nic neděje a že nic nedává smysl. Pak ale začlo a já jsem rád, že jsem to nevypl. Silný děj, ponurá atmosféra a skvělé herecké výkony - hlavně Naomi ukázala, co v ní je. ()

MATADOR

Pravděpodobně jako většina diváků jsem se začal v první chvíli značně ztrácet a říkat si, jestli to má vlastně cenu. Ovšem postupem času se z 21 gramů stává snímek, který překračuje veškerá očekávání a snadno se do něj ponoříte. Jednoduchý příběh, avšak střihově velmi originální zaležitost. ()

Aiax

Ne, marná sláva, pan Inárritu je prostě velice dobrý, přemýšlivý a zručný režisér. Z už tak poměrně zajívamého a dojemného scénáře udělal opravdu napínavý film, který pak ještě stoupá v hodnotě díky Seanu Pennovi, Naomi Watts a Beniciovi del Torovi. Styl vyprávění během první půl hodiny spolehlivě odfiltruje ty, kdo požadují stroboskopickou akci hned při úvodních titulcích, takže zůstanou jen diváci, kteří si film opravdu vychutnají. Z určitého pohledu by se asi dalo najít pár výtek, jako snad až moc promyšlená promyšlenost, hraničící až s vykonstruovaností, nebo občasná snaha vypudit z diváka slzu za každou cenu. Ale to nic nemění na tom, že Inárritovi se povedla další trefa a že o něm ještě určitě uslyšíme. ()

FilmFan24

V roztříštěném způsobu vyprávění vyniknou ucelené herecké výkony hlavního trojlístku. Film, který zanechá pocit něčeho neobyčejně zvláštního... ()

major.warren

21 gramů. Silná emoční „rozdýchávačka“ se skvělou ústřední trojicí, Arriagovým podpisem smrti a Iňárritovou stylovou iniciativou. Tak tohle je psycho thriller jako žádný jiný film. Iňárritu mi zase dokázal, že umí. 21 gramů jsou silným lidským příběhem o lásce, neštěstí, štěstí, smůle a pomstě. Duo Iňárritu/Arriaga mě baví čím dál tím více. Škoda, že po Babelovi se ve zlém rozešli. Taky dnešní Iňárritovi filmy scenáristicky trochu strádají. Tenhle film však dokazuje genialitu, jak Iňárritovu, tak Arriagovu. To úžasné proplétání jednotlivých linií příběhů a následné skládání střepů do zrcadla mě baví, stejně jak napsal "golfista." Ale na můj vkus tady toho bylo až moc. Mám to rád, ale pro takový-hle příběh, i když se to rozhodně hodí, to hlavně ze začátku bylo strašně nesrozumitelné. I když jsme se na konec ze všeho perfektně vymotali. Ale zase si Iňárritu pojistil, že udrží po celou délku filmu naši pozornost. Od tohohle filmu, když odejdete na záchod, už se asi nechytíte. Nejvíce je film luxusní v hereckých výkonech. Sean Penn, Naomi Wats a můj oblíbený Benicio Del Toro hrají všichni na Oscara, lemováni úžasnými dobrosrdečnými výkony Charlotte Gainsbourg a Melissy Leo. Prostě super výkony. Příběh je extra. Temný, lidský, hrozný. Je to film o životě. Psychologie ani nelítostnost nechybí. Vizuálně poutavý, od přímo geniální kamery Rodriga Prieta a typického lehce ztmaveného obrazu, přes úžasný střih a zvuk a samozřejmě jako vždy výtečnou hudbu Gustava Santaolally. Jeho kytarové sólo Do We Lose 21 Grams mě neskutečně baví. Iňárritu rozhodně nezklamal, ale Amores Perros mám prostě radši. El Chivo a jeho psi jsou prostě moji hrdinové. Takže bych ho i raději viděl v naší topce tady na ČSFD. Ale 21 gramů je film víc než skvělý. Amores Perros jsem dal na podruhé 90%. 21 gramům dávám krásných 80%. Není to pro mě tak silné jako první jmenovaný film, ale rozhodně se mu blíží. Film má u mě přednost tím, že jsem se od něj nemohl odtrhnout - doslova. Takže svůj účel a poslání splnil. Nejlepší scénu nedokážu určit. Ale nejsilnější jsou ty poslední scény v posledních 20 minutách. ()

Skip

Banální příběh je vyprávěn způsobem, který v sobě jistě nese jakousi zajímavost, ale tenhle "střihovej bordel" není pro mě. Herecký výkon Benicia Del Tora je výborný. Všichni ostatní se tak nějak drží v pozadí a nijak zvlášť mě nezaujali.---Po delším čase a dalším zhlédnutí: Skipe, Skipe! Jakej střžihovej bordel? Celé to bylo pěkně poskládané do velké skládačky, která udrží divákovu pozornost a přitom vůbec nenudí. Naopak je velmi zajímavá a upoutá svojí myšlenkou. A tentokrát zaujali i ostatní herci. Sorry, Alejandro! Přidávám další dvě hvězdy. ()

marleyy

100% vše bylo geniální. ALE hlavně Benicio Del Toro se pro mě stal jedním z nejpřirozenějším a nejuvěřitelnějším hercem. ()

Dont

Velice silný filmový zážitek, tenhle film patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední dobu viděl. Dva dny zpátky jsem sledoval Obvyklé podezřelé a lahodil jsem si nad jejich vysokými kvalitami. Tohle ale bylo ještě lepší, nebál bych se dát 95%. Neustálé pohybování se v čase mi nijak nevadilo, možná zezačátku jsem trochu tápal v časových rovinách, ale pak jsem si to srovnal a až do konce to bylo naprosto bez problémů. Sestříhané to bylo geniálně, nutí to přemýšlet, jak se věci mají a jaký bude další vývoj. Herecké výkony byly dokonalé, Naomi Watts, Benicio Del Toro a Sean Penn rozehráli skvělou hereckou partii, těžko určit kdo z nich byl lepší. Jen škoda, že nedopadla žádná to soška. ()

Aleee89

Kruh se uzavřel. Tedy myslím tím můj kruh pana režiséra, neboť jsem už viděla Amores Perros a Babel, tudíž se tímto třetím a velice podobným snímkem uzavřela celá jeho trilogie u mě. Film, ač je zase natočen stejným způsobem, je velice zajímavý a baví vás dívat se na něj, protože retrospektivy, skládánky příběhu jsou hodně zajímavé a prostě udrží pozornost a udělají z filmu, kde by třeba děj nebyl tak zajímavý, něco, co vás prostě drží nalepené u obrazovky. Ale 21 gramů by měl nevšední děj i bez toho. Pochválit se musí samozřejmě excelentní a bezvadně hrající herci, stejně jako skvělý pan režisér. Film je depresivní a temný, jenže takový je i život, žádné hollywoodské pozlátko, ale pěkně drsná realita. ()

Anglie

Smrt. Pomsta. Víra. Láska. Naděje. To jsou motta tohoto filmu. Režisér Iňárritu se při střihu filmu rozhodl pro NEchronologické vyprávění, souběžné prolínání několika dějových/časových linií a učinil tak tento film stravitelným opravdu jen pro pozorného diváka. Ten se díky bezproblémovému střihu bude dobře orientovat, ale pokud někdo (z jakýchkoliv důvodů) vynechá jedinou scénu, tak už do rozjetého vlaku nenaskočí. SILNĚ tedy doporučuji vyvarovat se čehokoliv, co by mohlo sledování rušit. Snímek zdobí ORIGINÁLNÍ(a hodně temný) scénář, lehce neurotická hudba(které skvěle pasuje k náladě filmu) a především SKVĚLÉ HERECKÉ VÝKONY. Ty si zaslouží zvláštní zmínku. Nevím, koho mám chválit více. NAPROSTO VĚROHODNÝMI emocemi zmítanou Naomi Watts v roli Cristiny Peck? Seana Penna, jenž postavě umírajícího matematika Paula Riverse propůjčil jemnost, která skvěle kontrastuje s tragikou hlavní hrdinky? Nebo nejpodstatnější vedlejší postavu - pasivního křesťana s kriminální minulostí Jacka Jordana v podání Benicia Del Tora? A i další role (Charlotte Gainsbourg, Clea DuVall, Melissa Leo - abych jmenoval aspoň ty největší) se rozhodně dají označit jako nadprůměrně zahrané. NEJLÉPE ZAHRANÝ FILM ROKU(a ačkoliv je teprve únor, dal bych ruku do ohně za to, že lépe zahrané filmy s kinopremiérou v tomhle roce bych spočítal na prstech jedné ruky)!! Naomi Watts a Benicio Del Toro jsou naprosto zaslouženě nominováni na Oscara(škoda, že zůstalo jen u nominací). A pokud si zvyknete na to, že film je snímán ruční kamerou, tak(za předpokladu pozorného diváctví, samozřejmě, MUSÍM to ještě jednou zdůraznit) dostanete těžko opakovatelný filmový zážitek, jaký se rodí jednou za několik let a který ve vás bude rezonovat ještě několik dnů po shlédnutí(v mém případě po odchodu z kina) - je to 3 dny, co jsem ho viděl a STÁLE se k němu v myšlenkách vracím. Pokud bych mohl, dal bych nejmíň osmičku. ()

Fanucci

Po 40 minutách sledování tohoto snímku jsem to už nevydržel a pořádně si zanadával. Nechápal jsem vůbec nic. Střídání několika příběhů a totální chronologická anarchie v jejich podání byla ještě extrémnější než v případě Amores Perros. A to už je co říct:-) Na konci jsem ale byl nadšen. Iñárritu natočil a "poslepoval" z jednotlivých scén vynikající film, u kterého ani na vteřinu nemůžete polevit v koncentraci. Tři hlavní postavy jsou zahrané naprosto bezchybně, k čemuž jistě dopomohl fakt, že jsou perfektně napsané. Pět hvězdiček bez debat. ()

Chrysopras

Tak tenhle film mě dostal totálně. Penn a Toro jsou neskutečný - Oscara bych dal bez váhání. Naomi Watts měla šíleně těžký scény a popasovala se s nima taky výborně. Je to depresivní a spousta věcí k přemýšlení, to já rád. Třeba otázka víry a "Boží vůle" pro mě byla hodně zajímavá. Někomu vadí střepovitost, já ji docela žeru! ()

IceQueen

Prvých asi 30 minút som bola dezorientovaná, no postupne všetko začalo dávať zmysel. Problém bol však v tom, že kompletný obraz sa dal vyskladať už takmer v polovici, takže som v podstate už len čakala, kedy film skončí a veruže krátky nebol. Nebyť fantasticky zahranej ústrednej trojky, asi by sa tretia hviezdička pri hodnotení riadne triasla. ()

Petroff

Byl bych to viděl už dávno, kdyby mi jeden kamarád necpal, že je to bezvadnej film o tom, že v okamžiku smrti ztrácíme 21g na váze. Tahle stupidní myšlenka mě od toho filmu dost dlouho držela, ale naštěstí jsem se odhodlal. Hlavní herecká trojice si to dává naprosto bravurně! Del Torova postava mě ze začátku strašně srala tím přizdisráčským nábožným pohledem na svět, ale nakonec dobrý, moc dobrý. A Sean Penn je prostě jeden z nejlepších ksichtů stříbrnýho plátna. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)