Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

Bruce_cz

Obyčejné drama, z kterého se ve střižně pokusili vyrobit inteligentní podívanou. Tak na to jsem nezabral. Prvních cca. 30 minut slouží jen k důkladnému zmatení diváka a taky trochu jako "musíš vidět znovu" efekt, prostřih scén z finále cca. v půlce filmu a dále, berou šanci na postupné budování zápletky a gradaci, většinu poslední hodiny jsem jen čekal až se film dobere ke svému konci, byť je zde překvapivý zlom, ale nějak jsem se pocitu, že vím jak to dopadne, zbavit nemohl. Nevím jestli to je právě zajímavým střihem, či známými herci, ale mě tento film nezaujal, místy jsem ze zápletky cítil lehký dotek telenovel a příběh a jeho vývoj mi přišel nerealistický. ()

Trinculo

Druhý krok z Mexika do světa. Příběh hranice, to je velmi časté téma, zpracovaná mnohdy úplně jinak, a viděné z úhlu pohledu těch, co mají větší sílu (i když jsou režiséři, kteří se tomuto vysmívají). Film má cenu právě kvůli tomuto kroku, která je dokročený v Babelu. A právě balanc na hranici je tématem a ať už je to hranice etického jednání, geografická a kulturní, mezi společenskými vrstvami, životní ... či ta hranice mezi životem a smrtí. Každý přechod hranice nás změní a je celkem bezpředmětné jestli ta změna váží právě oněch 21 gramů ... ()

Desmi

Chaoticky poskládaný děj se mi zpočátku příčil, ale postupem času se vykreslil do jednoho velkého příběhu, který už ke konci dával smysl. Příběh spojil 3 osudy lidí, kteří by si spíš přáli umřít, než žít dál, ať už s vinou, bolestí nebo s vyhlídkou brzké smrti. Velmi vypjaté a těžké osudy lidí režisér podal věrnou a stravitelnou formou. I to netypické skládání hlavního příběhu z událostí minulých, budoucích i současných mělo něco do sebe. Promyšlený a neodhadnutelný příběh je také velkým plus.. Celkově povedený snímek, který má co předat, ale který je delší než by se mi líbilo.. ()

Tomik00

Tento film mě uchvátil, protože při něm musíte přemýšlet. Koukáte se na příběhy hrdinů, kteří se díky náhodným situacím dostanou k sobě. Myšlenka je na hranici s duchovním pojetím světa a jeho přesnostmi. Tento snímek rozhodně stojí za kouknutí. ()

Cazzysvjet

Trvalo mi to deset let, než jsem se k tomuhle odvážil. A teda po deseti letech a dvou hodinách se necejtim líp. Snad si o trochu víc vážim života. Musim říct, že Sean a Benicio odvedli brilantní kus práce. Nicméně stopáž je přepálená, rejže natolik chaotická a tak fragmentovaná , že už po půl hodině jsem se nemohl dočkat "až" nikoliv "jak" to všechno utrpení skončí. Od počátku jsem podle názvu očekával "Trainspotting" akci a dostal jsem ufňukanou a pomalou "Crash" . Takže né , pokud nehledáte důvod k sebevraždě, tak tohle vynechte. 70% ()

hony23

Drama ženy, která při autonehodě přijde o manžela i dcerky. Drama muže, který díky této autonehodě získá nové srdce. Drama jiného muže, který musí žít s tím, že tuto nehodu zavinil. Bohužel děj je vyprávěn napřeskáčku, člověk se v tom těžko orientuje. Navíc tragédie stíhá tragédii, na jeden film koňská dávka deprese. ()

PamPero 1

Musím uznat, že s Amores perros moc u mě Iñarritu nezabodoval, což se ale v žádném případě nedá říct o tomto kousku. Ze začátku jsem se ve filmu trošku ztrácel, což zřejmě byl režisérův záměr, ale čím více ubíhaly minuty, tím vice nám to všechno začalo zapadat do sebe. Film na mě velice zapůsobil a výkony všech třech hlavních herců tomu přidávají jen pomyslnou třešničku na dortu. Alespoň pro mě je to zatím nejlepší film od tohoto režiséra. ()

mrsin

Neuvěřitelně nadhodnocený film. K čemu je drama, které vás nechá ledově chladným, s lákavým námětem sloužícím ve skutečnosti pouze jako pomocná berlička na úplném konci filmu? Správně, k ničemu. Veliké zklamání. ()

LencaN

Drama, ke kterému si musíte najít svou cestu. Nejdřív jsem to vůbec nechápala, protože časové linie, respektive jednotlivé záběry se časově přeskakují tak bláznivě, že se moje mozkové závity zapotily. Ale o to lepší byla ta výsledná skládačka. Jeden incident a tragédie v tolika životech. Ty pocity beznaděje na mě přímo dýchaly a příjemné to nebylo ani trošičku. Nejvíc se mě dotkl osud Naomi Watts. Jak lehké je propadnout se na dno. ()

HennessyVSOP

Paradoxně pocitově mnohem delší film než se zdá a to díky zvláštní kompozici děje, kdy se jednotlivé osudy postav promítají na přeskáčku a celé to začne do sebe zapadat až někdy ve třech čtvrtinách filmu. Hodně kvalitní scénář a herecké výkony ale způsobují, že tohle drama o morálce a osudu vás opravdu chladnými nenechá. Skvělé dílo. ()

Pan.Antonin odpad!

Obvykle se snažím odpadnímu hodnocení vyhýbat, pokud to jde, a dávám jej jen, pokud mě snímek vyloženě naštve. A myslím si, že dát dva odpady za jeden večer se mi povedlo poprvé. Ale teda zrovna tady jsem jej kvůli zdejšímu hodnocení nečekal a nepříjemně mě to překvapilo. Tvůrci se zde rozhodli vydat moderní "uměleckou cestou", výsledkem je to, že místo klasického chronologického vyprávění, tvůrci se nám příběh rozhodli podat jaksi na přeskáčku, s tím, že na konci snad do sebe zapadne jako puzzle. Toho už se však nedočkám, protože víc než půl hodiny tohoto nepoživatelného uměleckého guláše nevydržím. Místo toho aby mě takto uspořádaná kompozice posadila na zadek, tak zdevastovala možná zajímavý příběh. Protože ve výsledku je díky tomu hodnota filmu nula-nula-nic. Víckrát ne. ()

Franki69

Strhující, hluboce lidský film. Velmi intenzivně emotivní, se skvělými výkony Seana Penna, Benicia Del Toro a Naomi Watts. Ještě jednou se učitě podívám, teď jsem si jen doplnil vzdělání a jsem vlastně rád, že jsem tuhle lahůdku neviděl v mých telecích letech. Dávám 100%, méně dát nemohu, to bych filmový svět urazil. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)