Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

lovenka

Když jsem viděla hodnocení tohoto filmu, těšila jsem se, že bude excelentní. Opak byl pravdou. Dost jsem se u filmu nudila. Líbilo se mi však zpracování filmu a herecké výkony - ty si u mě vybojovali alespoň 3 hvězdičky. 21 gramů mám doma na DVD, ale už si ho asi nepustím.... ()

virtual_Boy

Film, kterému nemůžu nic vytknout. Herecké výkony, kamera, režie, scénář byly výborné. Ale bohužel ve mě nevyvolal žádný pocit. Celou dobu všechno plynulo a zapadalo do sebe, ale myslím, že už u sledování to plynulo i ven. ()

melis.cuga

Každá jedna scéna z tohto filmového diamantu je maličkým čriepkom ktoré po založení do umeleckej koláže tak jemne skladanej pánom režisérom vytvárajú nervy drásajúci a surový pohľad do duší ľudí ktorým jednoducho osud nepraje. Nádherne smutný film ktorý núti diváka pracovať a rozhodne mu nič nepredkladá na striebornom podnose. Po Amorres Perros to Inaritu vytiahol medzi elitu. Smekám... ()

raider.minoo

21 gramů do sebe postupně zapadá jako střípky roztříštěného zrcadla, jehož odrazu se s přibývajícím časem stále více bojíme, ale přesto nás k sobě tak přitahuje. Každá postava je skvěle propracovaná a celému filmu prospívají nejvíce právě Naomi, Sean a Benicio. ()

Via

"Říká se, že když zemřeme, ztratíme jednadvacet gramů. Co ztratíme? A kolik získáme?..." Wau... sice mě ze začátku dosti štvalo přeskakování časů (viz např. Memento) a trošku potrhaný příběh, ale patřilo to k tomu... Nu, zpracovávat to ještě pár dní budu, ale výkony herců byly - wau... Sean, Naomi a Benicio - klobouk dolů. ()

natalanka

Musím přiznat, že 21gramů se mi líbí více než Amores perros. Končí nadějí a odpuštěním. A to co předvedli Naomi a Benicio......je dóóóst dobré. Propast po ztrátě nejbližších a výčitky svědomí po autonehodě, bylo těmi dvěmi podáno tak, že jejich pocity téměř prožíváte. Je to film o tom jak nám jeden okamžik......změní život. Nepěkně změní život. To jak jsou sekvence zpřeházené Vás jen donutí se na film soustředit a bedlivě jej sledovat. Zajímalo by mě jaké rozměry by tentýž film dostal, kdyby šel plynule.....chronologicky. Měl by taky takovou sílu ? :-)) ()

elanista1

Film sa pomalsie rozbieha, jeho rychlost obcas stupa, potom klesa, avsak od 60tej minuty sa uz len zrychluje. Depresivny film, v ktorom zlu naladu umocnuju traja vyborni herci v hlavnych ulohach, prinuti obcas popremyslat o com to cele je, co vlastne znamena nazov 21 gramov? Na to si treba pockat az do konca. Perfektna rezia, ktora sa hra s flashbackmi, flashforwardmi, ale hlavne s pritomnostou. Ostanem len na troch hviezdickach za nevyraznu prvu polovicu. ()

Al Pacino

Takovéhle zamotané filmy se mi vždycky líbily a i zde je to pro funkčnost filmu jedině dobře. A k tomu skvělé herecké výkony hlavní trojice - Penn, Del Toro a Watts. Zasloužených 5 hvězd. ()

BenchPress

Film pro silný povahy. Začínají se mi líbit filmy, kde se často střihá a skáká ze scény do scény. Sean Penn a Benicio Del Toro excelují! 5/5. ()

Rill

Film, který nevím jak mám hodnotit. Film je tak silné drama, že už nemám v plánu se na něj po druhé podívat, ale nebyl vůbec špatný. Hodně povedené drama, které neohodnotím, nikoliv kvůli špatnosti, ale protože já sám nevím co dát. ()

calculus

Tak tento film mi nesedl a asi ani nikdy nesedne. Režisér na diváky nasadil ty nejtvrdší páky, rozhovor v autě korunován větou "mám přeci dobré srdce" je v dějovém kontextu normální citová vydíračka. Na druhou stranu, k filmu se mi hodila jeho nelineární časová posloupnost, skládání mozaiky do sledu událostí byla dobrá volba. ()

Sticks

Toľko samoúčelnosti.... Maq to skvelo vystihol. Banálny príbeh - rozumej scenár - prestrihaný a zamiešaný. A veľkolepý ľudský mozog si ho krásne poskladá, keďže si vytvorí kolonky, kde nabaľuje pátos. No prítomnosť vyšla z módy a Iňarritu si zahráva s emóciami, ktoré vystupujú zo spomínania a minulosti(a budúcnosti?). Avšak zostáva fakt, že scenár so snahou šokovať v rôznych rohoch skrátka k sebe nepasuje. Je to však možno iba spôsobom Iňarrita, jeho ďalšie filmy mi tiež nesadli, ale v Biutiful je už nejaký pokrok. Na druhej strane prvotina Guillerma Arriagu (Spaléne životy) bola skvelá. 1 hviezda je za Del Tora. ()

walmezak

Natočili jste film, ale něco tomu chybí? Rozstříhat, zamíchat, poskládat a je z toho senzace! Originální, skvěle zahrané! ()

Radyss

Film, který vás dostane nejen nezapomenutelnými výkony Seana, Benicia a Naomi, ale i svou strukturou. Tohle je přesně ten typ filmu, u kterého nevíte co se vlastně děje, ale po pár minutách vám to do sebe začne zapadat jako skládačka. Časové přeházení scén je brilantní a dostává film ještě o pár levelů víš, než kdyby byl příběh souvislý. ()

Kilos35

Ze začátku budete mírně mimo mísu a tápat. Postupem se však s každou ze 3 hlavních postav perfektně sžijete. Poté si jen vychutnáváte, jak se jejich osudy prolínají. Postupem jsem souhlasil s úsudkem každé postavy i přesto, že si vzájemně naprosto odporují. Film není tak náročný na soustředění jako třeba Prestige. Takže jestli už máte Prestige úspěšně zmáklou, tenhle kousek vám určitě problémy dělat nebude. Nechci tím však říct, že film nevyžaduje vaši pozornost. Vyžaduje, a když mu věnujete 2 hodinky, dá vám k poskládání puzzle od opravdu úžasného obrázku který už jen tak někdo nenamaluje. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)