Z londýnského Toweru byly ukradeny korunovační klenoty a Anglie musí čelit vážné krizi. Všichni tajní agenti britské tajné služby byli zabiti. Zbyl pouze Johnny English, který vždy snil o práci agenta. Teď dostává svou šanci. Johnny se ujímá pátrání, která vede vskutku neotřelými a svéráznými způsoby. Podezřelým č. 1 se stává francouzský obchodní magnát Pascal Sauvage. Tento nejcennější symbol moci ostrovního království nemá ale obohatit jeho sbírku, ale přímo jeho hlavu. Pokud se Sauvage stane králem, chce zemi, které bude vládnout, změnit v největší vězení na světě. Podaří se Johnnymu Englishovi a záhadné agentce Lorně zabránit korunovaci? (TV Nova)

GTS_PUNK

Johnny English (Rowan Atkinson) - britský agent a postrach všetkých zločincov. Nie tak celkom. Skôr na prvý pohľad nenápadne pôsobiaci "špiónik" so šťastím privolávať na seba katastrofy rôzneho druhu, ohrozujúce nielen jeho bezpečnosť, ale aj bezpečnosť celej Veľkej Británie. Za vlasť by sa však obetoval a to aj v tomto prípade, keď sa chce francúzsky zločinec Pascal Sauvage (John Malkovich) zmocniť trónu. Ak si niekto vie spraviť najlepšiu srandu z Britov, tak sú to Briti samotní. Dokazujú to nielen na poli vynikajúcich seriálov, ale aj vo filmoch, pričom aj táto komediálna paródia na špiónske "bondovky" je toho jasným dôkazom. Hoci snímok z roku 2003 nedisponuje veľmi silným, komplikovaným či prešpekulovaným príbehom, svoju kvalitu si dokáže budovať inak a inde. Jeho najsilnejšou zbraňou (okrem Englishovej pištole s vypadávajúcim zásobníkom) je vynikajúco vstavaný humor, miestami pracujúci s tými najzvláštnejšími možnými scenármi. Svižné tempo filmu spojené s týmto šikovne pasujúcim humorom, si dokáže udržať divácku pozornosť a do značnej miery ho dokáže aj zabávať. Vtom prípade je divák ochotný aj prižmúriť oko nad zaujímavým, hoc slabším príbehom. Ale ako už bolo spomenuté, na ňom si film tak úplne nezakladá. Za úspechom svojského britského humoru, ktorý sa nebojí obuť aj do témy kráľovskej rodiny či jej priam až nepredstaviteľnej abdikácie, nestoja iba dobre napísané riadky scenára, ale najmä hereckí predstavitelia. Hoci je ich základňa pomerne široká, to hlavné a najdôležitejšie nesie na ramenách Rowan Atkinson so svojim humoristickým darom. Dokonale mu asistuje Ben Miller, čoby agent Bough, či Natalie Imbruglia, ktorá je skôr prikrášlením a akousi "bond girl", či v tomto prípade skôr "english girl". Čo sa zápornej postavy Johna Malkovicha týka, je takisto dobre zvládnutá, no zároveň je škoda, že vo filme nedostáva aspoň o malý kúsok priestoru viac. Potenciál na to ponúknuť niečo viac táto postava totižto určite má. Dobré herecké obsadenie, zvládnutý a zábavný humor a obstojná výprava prinášajú do filmu pozitíva, ale každý snímok má aj svoju odvrátenú stránku. V tomto prípade film nestráca kvalitu ani tak na slabšom príbehu, ale na dosť početných a ľahko badateľných chybách, ktoré možno v postprodukcii unikli oku strihačov. Pozornému diváckemu oku však neunikne takmer nič. Samozrejme, že to až tak výrazne film neovplyvní, ale nezanecháva to zrovna najlepší dojem. Johnny English ako celok takisto nezanecháva najlepší dojem, ale o obstojnom a dobrom dojme by sme sa už pokojne rozprávať mohli. Briti sa tu navážajú do Britov, darí sa im to a bavia tým svet. Kombinácia, ktorá zaručene pobaví takmer vždy. V kombinácii so sympatickým hereckým obsadením a ideálne zvládnutou minutážou, sa možno jedná o lepšiu špiónsku voľbu, než je tomu pri väčšine "bondoviek". Takisto aj jeden z filmov, ktoré budú baviť rovnako prvý aj desiatykrát. Či už v anglickom originále alebo aj v dobre zvládnutom českom znení. A na záver treba spomenúť aj chytľavý soundtrack "Man For All Seasons" od Robbieho Williamsa či priame hudobné odkazy na skupinu ABBA. () (méně) (více)

rublik05

Přihlouplá, jednoduchá, občas trapná, přesto neskutečně vtipná podívaná, které kraluje vynikající Rowan Atkinson, jeho role dnes již legendárního agenta MI7 mu sedla jako ulitá, skvěle mu sekunduje Ben Miller, záporák v podání Johna Malkoviche je sice trochu nevyužitý, ale neurazí. Technicky je Johnny English na solidní úrovni, v tomto ohledu mu nelze nic vytknout. Sympatická podívaná, jednou za čas na odreagování ideálka. 7/10. ()

Nix

I když Rowana jako Beana mám fakt rád, tak takové parodie na akčňáky s kombinací komedie fakt nemusím. Jsou jiní lepší herci, kteří to zvládnou. Ani mi to nepřijde vtipný, takže u mne to neprojde. Sorry Beane, ale zůstaň u toho co umíš nejlépe. ()

samkko

6/10 no nevím, kdysi to mělo jiný efekt než dnes. Rowan Atkinson hraje skvěle, to samozřejmě nelze popřít, jenže popřít jde příběh a všechny vedlejší postavy. Chápu, že se to snaží parodovat všechny možné spy filmy, ale mohlo by e to snažit víc a přidat na vlně humoru. ()

Belcarnen

Už kvůli Malkovichovi v roli hlavního záporáka stojí tenhle film vidět. Jeho "Iliminate im" si budu pamatovat asi hodně dlouho :-) ()

Dreadlord

3,5 ale spis ke 3,je to dobra komedie a konecne sem videl Atkinsona mluvit a byl vtipny asi tak jak sem ocekaval proste v pohode... ()

TomJ

Zo zaciatku celkom vtipne, ale postupne sa to prepracuvava do neunosnej trapnosti, ktoru korunuje sam Atkinson. Skoda, tak som sa na ten film tesil. Bol som sklamany. ()

Jozka7

Britská špionážní komedie. Úvod (podklady pro agenta 1 a jeho pohřeb) vypadal na 100% zábavu, ale úroveň pak rychle začala klesat a mnoho vtipů svou absurditou překročilo hranice trapnosti. Což by třeba u Mr.Beana nevadilo, ale tohle neměl být Mr. Bean. Konečný dojem z této komedie je tak trochu nevyvážený. ()

bond77

Když jsem poprvé viděl Johny Englishe s českým dabingem hodně jsem se smál. Jenže na tento film se stačí kounout jen jednou za nějaké období a pak vás dlouhu nebaví. ()

Martin00x

Skvělá, pohodová akční komedie se zábavným hrdinou Atkinsonem. Prostě skvělý celovečerní film pro celou rodinku ;-) ()

coinneach

Opět se potvrdilo, že jakmile "Mr.Bean" příliš mluví, nezachrání ho ani gagy. Rowan Atkinson v nebeanovské roli bohužel neobstál, ale nemůže za to on, nýbrž přihlouplý scénář. ()

Nostos

Nemůžu si pomoct, ale mě to strašně bavilo. Přiznávám, že jsem obrovsky ovlivněn osobou mého oblíbeného komika Rowana Atkinsona a že se film ke mně dostal, zrovna když jsem měl šťastné období. Možná mi ty časy tak trochu připomíná. ()

Tanmut

Nakonec se mi to moc nelíbilo. Americký druh humoru a Atkinson mi k sobě vůbec nesedí. Nelíbila se mi jeho rolička ve Žhavých výstřelech a nelíbí se mi ani tady. Ač britské produkce, trpí snímek neduhy moderních amerických parodických pokusů. "Britského" humoru je zde poskrovnu a Atkinson zaseklý mezi Edmundem Černou zmijí a Mr. Beanem neboduje ani nebaví. Scénář působí naivně a místy jakoby z něj vyskočil gag s copyrightem ZAZ. ()

_aandyy_

Extra blbost. Párkrát jsem se zasmála, ale řadím k filmům, které podruhé vidět nemusím. Fóry jsou skvělé, avšak na můj vkus až příliš vyumělkované. Pokud Rowan Atkinson, pak raději jako Mr. Bean než jako parodik Jamese Bonda. Taky těžko pomyslet, jak by vypadalo moje hodnocení, pokud by se zde neobjevil v roli padoucha John Malkovich, protože tomu byste jako padouchovi sežrali absolutně vše. A ten jeho "ležérní" přístup! ()

departed

Jedna z těch britských komedií, na které se můžu dívat pořád a pořád dokola. Atkinson je parádní komik, po boku s božsky krásnou Natalií a se "záporákem" Malkovichem, jehož napodobování francouzského přízvuku mě fakt dostávalo, se spolu sešli v jedné z mých nejoblíbenějších komedií vůbec. ()

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce