Cesta kolem světa za 80 dní

In 80 Tagen um die Welt

Cesta okolo sveta za 80 dní

Dobrodružný / Komedie / Akční / Romantický

USA / Německo / Irsko / Velká Británie, 2004, 115 min

Další bláznivá komedie. Tato je zajímavá tím, že v ní hlavní roli hraje Jackie Chan (a s ním spojené originální akční scény) a je zde řada cameí. Namátkou tu menší roličky mají Arnold Schawzenegger, Rob Schneider, Owen Wilson a další.(19.12.2004)

• Xmilden

Na můj vkus někdy až příliš dětinské a z herců potěší vlastně jen Owen Wilson. Frank Coraci je nadále režisérské dřevo. 45%(6.11.2014)

Rozpočet $110miliónovTržby USA $24,008,137Tržby Celosvetovo $72,178,895║ Film je ako nesúrodé blábolnie, kde chýva skutočný nádych dobrodružstva, v celku to príde dosť umelé bez skutočného vtipu. /videl v kine: 40%/(28.5.2005)

• tron

No dočerta. Že je to drahé, trápne a že vizionár Jules Verne by sa za to hanbil, to je jedna vec. Že je to otravné (takú otrasnú buddy dvojicu by ste dlho hľadali), obohatené nudnou akciou a neznesiteľne dlhé (beztak prehnaných 115 minút mi pripadalo skôr ako tri hodiny), to už sa dá ospravedlniť EŠTE menej. Ale že je to nudné a dokonca hlúpe (!), to už je vrchol a vlastne neviem, prečo dávam až 40%, veď pri predstave, že by som túto kravinu (a to mám Jackieho Chana rád) videl ešte raz v živote, mi nie je všetko jedno. Táto masakra je vhodná možno ešte tak maximálne na sobotu/nedeľu o siedmej ráno: v takom ospalom čase diváka pobavia aspoň vtipné roličky Arnolda Schwarzeneggera a bratov Wilsonovcov. Inak zaslúžený prepadák, za ktorý sa človek, ktorý toto čudo v Disney Pictures svojho času odklepol, MUSÍ raz smažiť v pekle.(11.11.2006)

• Tsunami_X

Totální demence pro kterou nelze najít žádnou omluvu. Nerad používám tu ustálenou frázi „pejsek s kočičkou vařili“, ovšem zde se to opravdu ani jinak nazvat nedá. Bohužel říct, že mám z této tragédie bolení břicha, je pro film příliš velká pochvala. Nezaměňujte neškodnou rodinnou zábavu s infantilní ubohostí, která po zásluze komerčně propadla. Kašlu na prznění jednoho „literárního klasika“, pokud zábava stojí alespoň za zlámanou grešli a dosti naivně jsem v tomto případě věřil, že Jackie zařídí minimálně deset procent celkového hodnocení. Chyba lávky, ten film je neskutečně špatný. Nemám chuť se v této kravině nějak piplat dál a tak jen konstatuji, že je zde špatně naprosto vše. Herci podávají výkony blízko nervového zhroucení, digitální triky jsou onanistickým manýrem sama sebe, bojové scény jsou jako vystřižené z nejhoršího díla Shaw Brothers sedmdesátých let a co se týče scénáře a humoru, tak to už člověku začíná být opravdu špatně. Mohl bych se ještě zeptat, kde se tam proboha vzaly všechna ta camea, ale raději to uzavřu a konstatuji, že toto byly jedny z nejodpornějších dvou hodin s americkou mainstreamovou kinematografií posledních let.(15.3.2005)

• - Pro obsazení hlavní role se původně uvažovalo s Hugh Grantem. (imro)

• - Bojové scény si Jackie Chan často vymýšľal sám a režisér bol jeho nápadom otvorený. (Greenpeacak)

• - Francouz, který hrdinům říká, že jsou blázni, když skočí do koše balóna je cameo sira Richarda Bransona, šéfa hudebního vydavatelství Virgin. Branson je také známý držitel mnohých životunebezpečných rekordů v letu balónem. (imro)