Cesta kolem světa za 80 dní

Cesta okolo sveta za 80 dní

Dobrodružný / Komedie / Akční / Romantický

USA / Německo / Irsko / Velká Británie, 2004, 115 min

• Tsunami_X

Totální demence pro kterou nelze najít žádnou omluvu. Nerad používám tu ustálenou frázi „pejsek s kočičkou vařili“, ovšem zde se to opravdu ani jinak nazvat nedá. Bohužel říct, že mám z této tragédie bolení břicha, je pro film příliš velká pochvala. Nezaměňujte neškodnou rodinnou zábavu s infantilní ubohostí, která po zásluze komerčně propadla. Kašlu na prznění jednoho „literárního klasika“, pokud zábava stojí alespoň za zlámanou grešli a dosti naivně jsem v tomto případě věřil, že Jackie zařídí minimálně deset procent celkového hodnocení. Chyba lávky, ten film je neskutečně špatný. Nemám chuť se v této kravině nějak piplat dál a tak jen konstatuji, že je zde špatně naprosto vše. Herci podávají výkony blízko nervového zhroucení, digitální triky jsou onanistickým manýrem sama sebe, bojové scény jsou jako vystřižené z nejhoršího díla Shaw Brothers sedmdesátých let a co se týče scénáře a humoru, tak to už člověku začíná být opravdu špatně. Mohl bych se ještě zeptat, kde se tam proboha vzaly všechna ta camea, ale raději to uzavřu a konstatuji, že toto byly jedny z nejodpornějších dvou hodin s americkou mainstreamovou kinematografií posledních let.(15.3.2005)

• kitano

Dalsi s americkych prispevkov do fondu zbytocnych filmov. Priznam sa, vo filme som sledoval len akcne sceny s Jackiem a to je naozaj to jedine zaujimave na tomto priserne nudnom filme. 3/10 (za Jackieho Chana)(20.11.2006)

• ed_wood

Hviezdicka len kvoli Arnoldovi.(15.10.2007)

Nechápu, proč zrovna tenhle film byl propadák! :-((3.4.2011)

Já jsem se zbláznil. No vážně, já jsem se asi definitivně zbláznil. Zavolejte mi odvoz, připravte lůžko, vyžehlete kazajku, protože já, vážené dámy a vážení pánové, já jsem se zbláznil. Nebo snad existuje jiné vysvětlení pro moje hodnocení? Ale ne, to ne... To neříkejte, dost! Cože? Že jste se snad, ale to nemůžete myslet vážně...že jste se zbláznili vy? Na mě nekoukejte, já jsem blázen, já uvěřím všemu...(30.9.2012)

• - Když létající stroj vzlétne z USA směrem do Anglie, vidíme východ slunce vlevo od létajícího stroje, měl by však být před nimi. (Mr.Hudson)

• - Ve scéně, kdy Phil (Steve Coogan) drží tesně před zřícením sochu Happyho, je možné všimnout si, že je naříznutá přesně v místě zlomu. (Mr.Hudson)

• - Bojové scény si Jackie Chan často vymýšľal sám a režisér bol jeho nápadom otvorený. (Greenpeacak)