poster

Cesta kolem světa za 80 dní

 • USA

  Around the World in 80 Days

 • Německo

  In 80 Tagen um die Welt

 • Slovensko

  Cesta okolo sveta za 80 dní

Dobrodružný / Komedie / Akční / Romantický

USA / Německo / Irsko / Velká Británie, 2004, 115 min

 • Lima
  ***

  Hodně nenáročná zábava s velkou mírou nadsázky a vzhledem k tomu, jaký to byl za mořem veliký propadák, jsem čekal horší výsledek. Děj má spád, výprava a kostýmy jsou fajn, vynálezy strojů nápadité, jenom ty triky jsou okatě počítačové. Za zmínku určitě stojí prostorem nevelká, ale i tak výrazná Arnoldova minirole sebestředného prince. I kdyby nepronesl ani slovo, vidět ho s dlouhou kudrnatou parukou (která se VůBEC nehodí k jeho teutonskému výrazu) a elastickými kraťasemi je docela zážitek :o) Ostatní camea taky potěší (akorát ten John Cleese se tu mohl mihnout víc jak na tři sekundy). Čerstvě Oscarový Jim Broadbent si svojí vděčnou roli proradného lorda Kelvina viditelně užíval, Jackie Chan pořád neumí hrát, ale jeho choreografie bojových scén pořád nemají chybu (věřili byste, že při rvačce lze namalovat obraz?...Jackie Vám to ukáže :o) Problémem ovšem je, že pokud jste zatíženi na Verneovu předlohu, budete asi mírně řečeno naštváni. S předlohou to má společné pouze základní kostru, příběh je především sledem nesourodých skečů a Passpartův boj za rodnou vesnici je tady jaksi navíc a má až moc prostoru na úkor základní dějové linie a tou by měl být boj s časem a s nepříznivými okolnostmi. Přestože se asi Verne obrací v hrobě, jde suma sumárum o zábavnou ptákovinu, která se nebere vůbec vážně. Neškodí občas si propláchnout mozek něčím takovým :o)(31.10.2004)

 • petaspur
  **

  Po zhlédnutí tohoto filmu můžu s klidným svědomím prohlásit, že to byl ztracený čas. Nechci ho srovnávat s původním filmem (který taky nebyl kinematografickým zázrakem), ale alespoň mě v něm každou chvíli nevytáčela nějaká zhovadilost. Hvězdičky dávám pouze za bohémského instrumentalistu Arnolda ("Budete mou sedmou ženou. Vyhovuje vám úterý?") a krátkou návštěvu mých oblíbených bratří Wilsonů Wrightů.(10.4.2009)

 • Superpero
  ***

  Docela svižná komedie s podle mě velice dobrým Stevem Cooganem a roztomilou Cécile De France. Jinak je to takový guláš spíš pro dětské publikum (osmiletý z toho musej šílet blažeností). Jackie ale už přece jenom stárne a tak jeho kopance a rány nemají takové grády jako zamlada a navíc nemá ani tolik prostoru jako v jeho starších filmech. Arnold je se svým hárem vtipný což se dá celkem říct o všech cameo rolích (dokonce i Rob Schneider mi nevadil a to je co říct). Prostě příjemná komedie s občasnýma hláškama typu "držíte mě za bradavky".(11.5.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Se ztrátou okolo 80 milionů amerických dolarů se film stal ve své době největším propadákem nezávislé produkce v historii. Záštitu nad nezávislou společnosti tehdy poskytlo studio Disney. (Mr.Hudson)

 • - Snímek získal nominace na Zlatou mělinu v kategorii Nejhorší remake nebo sequel a Nejhorší herec ve vedlejší roli (Arnold Schwarzenegger). (imro)

 • - Cécile De France je z Belgie, ale už v sedmnácti se do Francie vydala jako au-pair. (anni.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace