Cesta kolem světa za 80 dní

Cesta okolo sveta za 80 dní

Dobrodružný / Komedie / Akční / Romantický

USA / Německo / Irsko / Velká Británie, 2004, 115 min

• xxmartinxx

Už dlouho mě žádný film nenaštval, jako tenhle. Nejspíš kvůli Chanovi, kterého opravdu nemusím. Každý použitý vtip už byl použit předtím. Jediné, co se dalo snést, byl Arnold, který by mě dostal, i kdyby měl trapnější roli, což je těžké si představit.(9.12.2009)

Předlohu jsem nečetl (ano, stydím se) a tak nebudu srovnávat. Jackie Chan hraje jako vždy, a nutno podotknout, že se při jeho bitkách stále usmívám. Originálnější choreografie jsem ještě neviděl :) Množství cameo roliček je příjemným zpestřením, ať už je to šílená role Arnieho Guvernátora, Johna Cleeseho... a při sledování filmu se proto nebudete většinu času nudit.(1.1.2006)

Rozhodně ne taková hrůza, jak tu někteří prezentují. Bavil jsem se dobře a to je důležité. Zvláštní pochvala pro Trevora Jonese za slušnou orchestrální bouři...:)(11.2.2008)

• Sobis87

Je to takový typ filmu, který napoprvé celkem pobaví, i když se u něho občas budete cítit trapně a svým kamarádům se rozhodně nebudete chlubit s tím, že jste se u toho i smáli...a že byste se na to podívali víckrát? Nemyslím si. Dětem se bude každopádně líbit, je to barevné, je to praštěné a furt se tam někdo mlátí do hlavy. Jako film vzniklý na základě knižní klasiky to je velký průser.(25.11.2007)

• tron

No dočerta. Že je to drahé, trápne a že vizionár Jules Verne by sa za to hanbil, to je jedna vec. Že je to otravné (takú otrasnú buddy dvojicu by ste dlho hľadali), obohatené nudnou akciou a neznesiteľne dlhé (beztak prehnaných 115 minút mi pripadalo skôr ako tri hodiny), to už sa dá ospravedlniť EŠTE menej. Ale že je to nudné a dokonca hlúpe (!), to už je vrchol a vlastne neviem, prečo dávam až 40%, veď pri predstave, že by som túto kravinu (a to mám Jackieho Chana rád) videl ešte raz v živote, mi nie je všetko jedno. Táto masakra je vhodná možno ešte tak maximálne na sobotu/nedeľu o siedmej ráno: v takom ospalom čase diváka pobavia aspoň vtipné roličky Arnolda Schwarzeneggera a bratov Wilsonovcov. Inak zaslúžený prepadák, za ktorý sa človek, ktorý toto čudo v Disney Pictures svojho času odklepol, MUSÍ raz smažiť v pekle.(11.11.2006)