Příběh o tom, jak mladý rytíř a jeho starostlivý otec najdou nejen cestu jeden k druhému, ale také lásku a štěstí... Pohádku o rytířích, unesené princezně a kouzelném náhrdelníku odvypráví Česká televize na Štědrý večer. Vincent (Jan Komínek), rozvážný a mírumilovný mladík, který rád čte a maluje, je pravým opakem svého otce (Lukáš Vaculík). Ten má jako vysloužilý a ambiciózní rytíř silnou potřebu svého syna neustále opatrovat a zahrnovat ho důležitými radami. Dokonce jej doprovází i na zkušenou do světa. Na cestě se setkají s černokněžníkem, vystaví nebezpečí říši víl a musejí svoji chybu napravit. A samozřejmě osvobodit i krásnou princeznu (Lucie Černá). Nakonec rytíř pochopí, že ne vše se dá vyřešit mečem, a Vincent si uvědomí, že se zlem je nutné bojovat. Láska krásné princezny a půl království k tomu je pak zákonitou odměnou. (Česká televize)

argenson

"Jedete na východ? Ale tam nic není, jenom spálená země." :-) Příběh solidní, i když ne úplně originální. Ovšem jak už to poslední dobou u pohádek bývá, opět je mimo mísu casting. Hlavní hrdina rachitický klouček s plachťákama. Sice navlečenej do činelů, ale pořád rachitik. Stejně tak je šlápnutím vedle maskulinní křupan Lukáš Vaculík, kterej na to nemá úplně figuru. Princezna zcela bez výrazu a šťávy, nedejbože kdybysme chtěli, aby byla hezká. A čím víc jezdím po Česku a vidím, kolik tu máme krásných míst, tím víc mě urážejí přehnané digitální úpravy exteriérů. Původně jsem to viděl na *, ale nakonec přihazuju třetí. Protože jsem ty vole až do konce nepoznal Hanzlíka, ostuda. ()

Padme_Anakin

Tak u mě dobrý. Pohádka nabízí hned několik zajímavých myšlenek a postřehů, ku příkladu pravý rytíř by měl pomáhat tomu, kdo je v nesnázích, ne zachraňovat jen urozené dívky (Vincent: „A švadleně či kuchařce bys nepomohl?“), mít vzdělání je nutnost (Theodor: „Všechny tvoje dopisy mám, akorát tam nikdo z nás neuměl moc číst.“) a poznání, že mečem se vše vyřešit nedá (myslet vs. bojovat). Herci se mi více či méně líbili, měla jsem malinko problém s omladinou, ovšem Lukáš Vaculík to zachraňoval na všech frontách, tuším, že roli buranského pruďase, zato dobrosrdečného a láskyplného otce, si musel užít. Pochvalu si nepochybně zaslouží nádherné kostýmy a příjemná hudba. A v neposlední řadě dalším plusem jsou krásné lokace, za zmínku jistě stojí hrad Roštejn, Dolský mlýn, Hřensko, Bedlno. ()

nervoznideda

dnešní den je pohádkový už za ranního kurvopění ale jedničky zvítězili včetně popelky toto byla zase slabota, snad po 2 druhém skouknutí to přežiji lépe zdraví deda a hezké vánoce přeji deda :-) ()

FFilipCZ odpad!

Nejhorší štědrovečerní pohádka za posledních x let, co máme tuto vánoční tradici, kdy po štědrovečerní večeři usedáme k pohádce na ČT1. ()

hous.enka

Další štědrovečerní pohádka, co neurazí, nenadchne a pravděpodobně skončí jako jedna z reprízovaných televizních nedělních pohádek. Svět víl dobrý, svět rytířů slabší a Jaromír Hanzlík je jako zlý čaroděj nepřekonatelný. ()

Adasin

No nic moc. Spíš nic, než moc. Na to, že to běželo jako hlavní pohádka na Štědrý večer, dost bída. Příběh, postavy, akce, napětí - něco z toho tam vůbec není a to ostatní vás nenutí věnovat pohádce pozornost. Zlatej Anděl Páně. 3/10 ()

Krt.Ek

Jako jo, beru, ale jinak je tím nejlepším možným argumentem pro to, že to stojí za zhlédnutí, dobře namířená rána pěstí! ;-) ()

MartinezZ

2,5* --- Prostě jen další pohádka s klasickými klišé. Několik dobrých nápadů tam skutečně bylo, třeba ty přeludy, co se snažily uhranout své oběti :), ale celkově to působilo jen jako rutina poskládaná z několika příliš nesouvisejících obrazů a scének, navíc sestříhaných tak, že asi půlka filmu zůstala ve střižně na podlaze. Jako pohádka to funguje, taková ta pohádka, co se někdy v sobotu odvysílá někdy po poledni, někdo si ji všimne, ale jinak zmizí v propadlišti dějin. Neurazí,nenadchne. Kdybych to měl hodnotit jen jako štědrovečerní pohádku, v dobré náladě bych ti viděl ta na čisté **. ()

Wysch

Sorry, ale tohle napsal asi žák páté třídy základní školy, a nikoliv vystudovaný scénárista, který napsal něco tak relativně povedeného jako Labyrint. Pan Dolenský to zrežíroval čistě pod parou nebo pod vlivem marihuany, a aby se to nepletlo, pan Vaculík se k němu přidal a celou tu vánoční srajdu si užil aspoň tak (o Hanzlíkovi ani nemluvě). Mladá dvojice to brala na druhou stranu příliš vážně na to, aby se dala přihodit hvězda navíc aspoň za to, že si to ten ansámbl užil. Lucka Černá je ale překvapivě celkem pěkná holka, takže jedna hvězda na konto štědrovečerní pohádky 2016 přeci jen poputuje. ()

elizabeth_ba

Moc pěkné interiéry a exteriéry, půvabná Ježková, která nedostala moc prostoru, Vaculík, co dělal co mohl, ale nemohl (zvládnout) všechno, a Marek Němec, jemuž to slušelo, ať byl člověk, trpaslík nebo pes. Zbytek nestojí za zmínku (dokonce ani Pauhofová, kterou jinak mohu) a ani za hodnocení. ()

Vyrida

Tak já nevím, ale zhruba první půlka pohádky se mi docela i líbila. Hlavně Lukáš Vaculík svou postavu udatného rytíře zahrál dobře a svým hereckým nadáním nejenže vyčníval nad ostatními, ale dokázal mě i sem tam mile pobavit. Záběry z druhé půlky z okolí temného hradu už tak půvabné nebyly a ani samotná konfrontace s úhlavním záporákem nestála za řeč. Už jsem v minulosti viděl nějaké ty zlé černokněžníky a pan Hanzlík mezi ty nejděsivější patřit asi nemůže. Možná by to chtělo ještě přidat na nějaké akci či humoru a byla by z toho alespoň hezká průměrná pohádka. ()

UncleG

Hele, já fakt nemám rád, když si ve filmu nadefinujeme kouzla, která umí černokněžník sesílat, abychom následně zapomněli, že je umí, když to scénář nepotřebuje. Nebo si máme myslet, že si ty čáry zbytečně vyplencal jen kvůli flexení před zemskými červy a teď je má na tejden v cooldownu? A taky nemám rád, když se vynáší proroctví, jejichž plnění v zápětí vyšumí do vzduchoprázdna. A taky nemám rád hrudní pláty z plastu. A přízraky, co se jim říká "strašidlo". I když taunty a battlecrye "přízraka" Tomina Jeřábka byly z celýho filmu to nezábavnější... ()

kaylin

Jediná nová letošní pohádka, kterou jsem na Vánoce viděl a musím říct, že jsem rozhodně nebyl vyloženě zklamaný. Jasně, je to takové skoro až banální ten příběh je neskutečně jednoduchý a víte, co se stane, překvapení zde moc není, ale na mě to udělalo dobrý, tedy průměrný dojem. Herci mě bavili. ()

blackrain

Tohle dílo si dovolila ČT nasadit na Štědrý večer? Opravdu kvalitní ukázka toho, kam ve skutečnosti jdou naše peníze z poplatků. Za tohle si platíme? Co to má jako znamenat? Příběh měl dobrý potenciál a pár slušných nápadů se tu vyskytlo, ale tyto ingredience byly spláchnuty do záchodové mísy spolu s penězi. Herci špatní, dialogy špatné. Všechno se jenom odněkud někam vleklo. Vytratila se vřelá pohádkovost. Nemá náhodou pravý rytíř vykonávat hrdinské a ušlechtilé činy? Kde ty byly? Postava Lukáše Vaculíka stála za starou bačkoru a byla úplně mimo, i když se snažil něco hrát a svou postavu prodat. O rytíři Vincetovi a princezně ani nemluvím, to byla kapitola sama pro sebe. Jediný, kdo za něco stál, byl černokněžník. Musím smeknout před maskéry, ti odvedli skvělou práci, protože jsem ho poznala až na konci. Jaromír Hanzlík je k nepoznání a jako jedniný si svou postavu snad i užíval. Táňa Pauhofová jako královna vil působila jako z úplně jiného příběhu. Tohle byl divný slepenec čehosi. V České televizi by si konečně měli uvědomit, že tudy cesta opravdu nevede. To už tady umí točit pohádky jen Troška se Strachem a Svěrákovci? Bože, kam jsme to dopracovali. ()

italka63

No, vánoční bída přišla k nám. Bohužel. Druhá hvězda je jen a pouze za Lukáše Vaculíka, ostatní bída s nouzí. Jako celek propadlo jako vyšité. ()

slunicko2

Pohádka hatla patla s několika vtipy. 1) Vidíme klasické nešvary moderních českých pohádek: pitomoučký scénář, přiblblé dialogy, nevěrohodné postavy hrané nepřípadnými herci. 2) Ne, že by všechno bylo špatně. Pěkné Ládkovy (Xindl X) písničky vynikly zvláště na pozadí ostatní bídy. Rovněž výprava mě zaujala. 3) 67letého Jiřího Korna (král Jakub) jsem ani nepoznal. 68letý Jaromír Hanzlík (čaroděj) měl vskutku děsivý kostým. 4) Ani mladí kluci tentokrát nezaujali. 22letý Jan Komínek (rytířův syn Vincent) neměl co hrát, 35letý Marek Němec (přerostlý trpaslík) je holt moc velký a takový 33letý Martin Kraus (Damián) se o nějaké herecké kreace ani nepokusil. Snad jen 54letý Lukáš Vaculík dodal svému rytíři Teodorovi alespoň trochu šťávy. ()

Helo

Slabší 3. Hodně slabší, páč je to na jednu stranu divný a nic moc zahraný (až na Táňu a Vaculíka) a poměrně lemplácky natočený. Na druhou stranu ale bylo znát, že tam ta vize je. Ať už poselstvím, relativně dobrýma prostředíma, který vypadaly dost kouzelně i pustě, ale zároveň netrapně, tak třeba ne úplně dementním humorem (z větší části). A koneckonců na princeznu a hlavně na "čarodějnici" se koukalo dobře, takže i tak aspoň něco. EDIT: Po pohádce další den ubírám hvězdu. ()