Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

Beaten odpad!

Bohužel si pod pojmem rodinná komedie představím úplně něco jiného, ne tuto nechutnou rádoby pohádku. Docela nechápu Jima Carreyho, že se do toho zapletl. Snažil se moc, ale přesto se mi Grinch jevil stejně nesympaticky jako moje učitelka elektroniky. Jediný plus byl asi fakt Zdeněk Svěrák v roli vypravěče. ()

Zajija

Zábavná americká pohádka v hlavní roli s Jimem Carreym. Není to určitě nejlepší věc, jenž natočil, ale pobavil sem se i zasmál, stejně jako většina publika v kino sále, ve kterém sem tento film sledoval. *** ()

Shredder

Jim Carrey sice nepatri k mojim oblubencom, ale tentokrat na mna urobil dojem. Postavy Grincha (ktoreho animovana verzia je v USA vianocna klasika) sa zhostil dokonale a so svojim psom Maxom tvoria skvelu dvojku. Dej sice obcas podlieha klise ale napriek tomu je vyrazne odlisny od inych vianocnych filmov a to nie je na skodu. ()

departed

Pro Jima Carreyho úžasná role. Jako vždy jen zmateně pohazuje končetinami a plácá samé řečičky (párkrát zaperlí nějakou fakt vkusnou hláškou). Na Howarda sice trošičku slabší, ale přeci jen jde vidět, že má i mírný cit pro vánoční pohádky. ()

Izz

Je to hnusně přestylizovaný kýč,ale stejně,něco ke mně i přes tu tunu barev,dekorací a otřesně teatrálního veselí dolehlo.Nevím přesně co to bylo,bojím se podívat podruhé a zjistit to,ale už za to něco nedokážu Grinche úplně odsoudit. ()

januskac22

vacsinou mi zbesile az psychedelicke tempo kameroveho snimania a az prilis dynamicke rozpravanie pribehu vo filmoch prekaza, ale tu sa to nahodou dalo zniest ()

kyLuke

Je zajímavé , že Ron Howard 15 let po tomto filmu natočil naprosto exceletní "Rivali" . Ale i tohle je pro mě skvělá zábava . Jen nedokážu pochopit , jak se mohl režisér za těch cca 15 let tak vytáhnout ... ()

skejpa

Jedna z nejhezčích "amerických" pohádek v češtině s krásným komentářem Svěráka. Jsou na ni absolutně rozdílné názory. Někdo je znechucen a druhý nadšen. Já jsem v té druhé skupině. Asi bych měl dát 4* ale když vidím celkové hodnocení, musím dát 5* :) ()

vZeč

Důkaz, že i Burton, co vykrádá Burtona je vkusnější, než když Někdo vykrádá Burtona. Hnus. Vidět to v horečkách, mám noční můry a zvracím. Zlatej Ježíšek ()

teuwik

Úžasný Americký film o vánocích, který vás neomrzí. Jim Carry v hlavní roli zeleného 'kdovíka' s úžasným humorem. Krásný film, který se zalíbí nejen dětem, ale i dospělým. ()

papadoce

Rozdelil by som to na dve časti. Prvá je tá bez Carreyho, nudná, gíčovitá, nezaujímavá. No a tá druhá s Carreym. Bez ohľadu na zelenú masku (a možno práve pre ňu) ma po celý čas bavil svojou mimikou, pohybmi a trefnými poznámkami bezcharakterného hajzlíka. Bolo to o ňom a všetky hviezdy dávam práve Jimovi Carreymu. ()

Scraffy

Žiadna vianočná klasika, ale úbohá filmová trápnosť, ktorá sa hrá na vianočnú len na oko. Chápem, že v Amerike je toto veľký kult, ale pre ostatných ľudí na planéte je to iba veľmi veľká trapošina. Nezachraňuje to ani len Jim Carrey! Už 3 hviezdičky som nadhodnotil. ()

ANTYCHRYST

Další postavička stvořena přesně pro Jima a jeho grimasy :) Pro mě nestárnoucí Usa klasika, která neodmyslitelně k vánocům patří. Grinch je sympaťák .. kdovíci roztomile ošklivý..a malá holčička kouzelná. Krásný pohádkový příběh..80% ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)