Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

Haide

Viděno s českým dabingem, tj. chvílemi naprostá katastrofa... Předpokládám, že v originále to bude daleko lepší, ale film mě nezaujal natolik, abych si to v originále sehnala. ()

Plechpetr

"A Nezapomeň na Grinche. Já vím že je zlý, chlupatý a smrdí. Ale ... " Grinch je trochu jako já. Ale já jsem hodný, takže máme každej jinej pohled na svět. Ovšem lidé z Kdovic jsou víc než otravní. Masky jsou doslova "vánoční" a tak těch pozitiv nezbylo mnoho. Já bych vyzdvihl hlavně výpravu. A samozřejmě Jima. ()

Mianelia2050

Skvělá komedie o zeleném chudákovi, který se snaží pokazit celému městu Vánoce. Velmi, opravdu velmi vtipná komedie, u které se zasměje každý. Vizuální efekty na tu dobu velmi působivé, hudba zábavná, výběr herců výstižný. Jedna z mých nejoblíbenějších vánočních komedií a opravdu bych ji doporučila každému z vás. Zalije srdce štěstím tak, jak žádný jiný film. ()

helraiser

Vánoční pohodička se skvělou vánoční atmosférou, maskami a vtipy. Tohle je prostě zábava na vánoční večer jak dělána. Zábava zaručena. ()

Hpatrik

Skoro to vypadá jako Carreyho čistá improvizace, a vůbec bych se nedivil, kdyby to byla pravda. Jim hlásí a dělá ksichty o stošest a Howard přináší skvělý timing a neotřelé pojetí. Bavilo! ()

Zombo

Mám takovej pocit, že Ron Howard trpí celkem slušnou schizofrenií, protože jedna z jeho osobností si očividně chtěla zavzpomínat na staré časy s Willow, a jiná o rok později natočila Čistou duši, čemuž stále ještě nemůžu uvěřit. Na Grinche jsem se díval vyloženě jen kvůli Carreymu, ale nadabovaný a s maskou mohl pobavit maximálně nenapodobitelným ksichtěním a pohyby. Musel bych bejt asi vyžranej Amík (Kdovík), aby mě tahle kýčovito-vánoční moralizační úchylárna nějak zaujala. A ten konec - no comment. ()

Solly

Jak by řekl můj oblíbený galský hrdina Obelix: "Ti američani musejí být blázni". Je to úlet s několika vydařenýma hláškama ("jak je možné, že nikdo nenechal vzkaz?"), ale jinak blábol, blábol, blábol :( ()

artuš

Docela povedená Vánoční komedie alá USA, velmi mě potěšilo to,že zde nejsou pužity ve velkém efekty, které jsou pro americké filmy tipycké a kostými. V tomto snímku Jim Carrey potvrdil, že nej komediálním hercem. ()

teddinka1 odpad!

Před osmi lety, to mi bylo 8, když jsem to viděla, byla jsem zděšena. Hrozná pohádka, hrozný film, hrozná povídka. A´t to bylo cokoliv, jako dítěti tove mně nechalo špatný zážitek. ()

Alexandre

Pohodový a poklidný film s příjemnou vánoční atmosférou, který dokáže pobavi, potěšit i vánočně naladit. Je pravda, že s tím vánočním prostředím to bylo trošku přehnané, ale jinak nemám připomínky. Zasloužených 60% a příjemná podívaná pro celou rodinu. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)