Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

Sunwheel

Premotivované, ultra-farebné, prehnané a príliš americké na to aby mi nekrivilo ksicht pri niektorých vyslovene trápnych momentoch. Celé to sem tam zachraňuje Jim Carrey, ktorý z toho robí aj miestami vtipnú grotesku. ()

Grimaldi

Plně chápu že ne každý má Grinche rád. Já ho ale považuji za jeden z nejlepších vánočních filmů vůbec. Díky skvělému dabingu Borise Rösnera a hereckým kreacím Jima Carreyho pod dohledem Rona Howarda jsem si ho užíval jak v dětství tak i teď v dospělosti. Skvělý humor, spousta hlášek a záruka příjemně stráveného nejen zimního večera. ()

obedovapauza

“Vítejte v Kdosicích. Městečku, kde už minutu po Vánocích netrpělivě očekávají ty příští..” Příběh o tom, kterak se podařilo malé holčičce obměkčit srdce zatrpklého podivína, který se rozhodl ukradnout Vánoce za pomocí po domácku vyrobených saní a psíka s červeným nosem. Jim Carrey a jeho nezapomenutelné ztvárnění Grinche se stalo dalším z řady snímků, které patří k období svátků. Do Kdosic za malou Cindy Lou a její “potrefenou” rodinkou se tak pravidelně a rádi vracíme. Jedná se totiž o film, u kterého se spolehlivě zabaví malí i velcí...vždyť každý z nás má v sobě kousek takového Grinche.  A obzvláště v předvánočním shonu, kdy se na nás odevšud valí kvanta reklam s vánočními doplňky a zbožím. (by Nikola) ()

PTuranyi

Pekný pokus previesť Grinchov príbeh do hranej formy s dobrou produkciou a celkom dobrým obsadením.  Žiaľ/našťastie sa kvôli maske nemôže Jim Carrey predvádzať svojimi grimasami, ale aj napriek tomu vtlačil postave Grincha svoju nezameniteľnú pečať. No napriek všetkým skvelým maskám a kulisám svetu "Kdovíkov" niečo chýba k skutočnej uveriteľnosti. Samotný príbeh hľadania zmyslu Vianoc má svoje čaro ale malá Cindy to neutiahne. ()

Kiedis odpad!

Proboha živého co to mělo znamenat ??? Něco tak úděsně kýčovitého jsem v životě neviděl.Pro mé,Grinche neznalé české oči totální odpad. ()

NaTe

Klasická a všemi oblíbená průměrná vánoční podívaná o zlym zlounovi, který se nakonec (klišé, klišé, klišé, klišé) stane dobrým dobrákem... Co víc k tomu dodat... Takováhle klasika prostě patří (už pomalu stejně jako dementní Mrazík) k Vánocům... ()

Jartian

Nemám rád americký vánoční srajdy. Děti, dárky, vánoční songy, baráky blikající jak diskotéka, santa, apod. Tady to zachránil opět komik Jimy. ()

lapatata

Chvilku sice trvalo než jsem tomu přišel na chuť, ale potom se mi to líbilo moc. Také díky skvělému českému dabingu. ()

cocaine

Nějak mě tyhle americký pohádky o zlém skřítkovi, co nemá rád Vánoce nebaví...Ale Jim je Jim...tak aspoň 2*. ()

kecka007

Můj nejoblíbenější Vánoční film! toho zelenýho ,,chlápka" s dlouhejma prstama, kterej má averzi na Vánoce prostě miluju. ()

biteme

Vianočný zákusok s vtipnou polevou pre chvíle, keď sú spolu malí aj veľkí. Ani sekundu som sa nenudila, čo nebýva bežné. Deti ocenia rozprávkovosť, dospelí snáď humor a hlášky Jima Carreyho (podľa mňa je to jeho najlepšia komédia) ale uznávam, že poväčšine chlapskí diváci fanklub nezaložia. Grinch, tak správne trafený saskvač, super strih aj zábery, rekvizity...nebolo čo pokaziť. "Tak pozor, mladá dámo! I kdybychom se rozmlátili na cucky, nenecháme si tím skazit Vánoce!" ()

dennieko

Nejsem fanouškem amerických blbostí, jak tu někdo zmiňuje, ale pro mě je tenhle film mou nejoblibenější vzpomínkou na dětské Vánoce! ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)