Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

Sfinkter

Výstřelek Howardovy filmografie (rok po Grinchovi točil Čistou duši), která předkládá průhledné vánoční poselství, ale díky Carreyho herectví a Svěrákovu komentáři je snímek povýšen na příjemné vánoční pohlazení. ()

July

Grinch mi zpočátku připadal s prominutím jako úplná blbost. Ale pak se film nějak rozjel, trochu změnil... a získal atmosféru. Nakonec se mi docela dost líbil - a když ho budou opakovat, nejspíš se podívám zase a oživím si hezké vzpomínky. ()

T-pack

Pohádka o Grinchovi je typicky americká, a tak se není co divit, když normálního diváka příliš neosloví. Byť je to filmové spracování s Jimem Carreym. Holt, co se dá dělat, tomuhle příběhu jsem ani já nepřišel na chuť. ()

lennyd

Městečko Kdosice se chystá na největší událost roku - vánoce. Všichni se zabývají nákupem dárků pro své blízké, přípravou vánočního ozdobení a vůbec žijí vánoční atmosférou. Až na jednoho - vyvrhele Grinche, který byl kdysi dávno z městečka vyhoštěn, a nyní žije zatrpkle osaměle na blízké hoře, a jestli něco nesnáší, tak jsou to Vánoce. Ale malá Cindy si stojí za tím, že Vánoce nejsou jen o dárcích, ale být se svými blízkými, a rozhodne se Grinche pozvat dolů do městečka ... Asi bylo chybou si tento film pouštět za parného skoro-léta, protože mne nikterak neoslovil. Nebo to možná bylo tím, že mi postava Grinche nic neříká, i když se s ním dá souhlasit - vánoce, tak jak je vnímáme poslední dobou, nejsou vůbec časem pohody a klidu, ale naopak stresu a shonu. Jinak film stojí a padá s výkonem Jima Carreyho (a pravdou je, že už některé ksichtíky přenáší z filmu do filmu - několikrát jsem v Grinchovi zahlédl Ace Venturu či strýčka z Lemony Snicketa). Chválím také český dabing - výborně pohádkový... ()

majxik

Pěkná vanoční pohádka která je pro Američany klasickým příběhem doplňujícím image Santa Clause (trade mark CocaCola?) ... Ale nebojte, není to tak hrozné... pokuď vypnete mozek, mírně se přiopijete tak se dokonce budete u této poháky bavit. :) ()

MikyAff

Pro mě každoroční Vánoční klasika, kterou si prostě musím vždycky pustit. Ač se snaží být Grinch sebevětší padouch, stejně je neuvěřitelně vtipný a klobou dolů před Jimem Carreyem, že v tomto kostýmu vydržel a výsledek je ohromně povedený. Navíc Max je hrozně roztomilý a s bručounem jako Grinch jsou fajn dvojka. ()

Pajkenzi

Krasavec Grinch a jeho příběh. Nemám rád Vánoce!!! Nejlepší pohádka. Tradice o každých Vánocích musím vidět. ()

Petr23

Jako celkově je to přeplácaný, vánoční bizadně pojatý americký kýč. Ale mě stačí že tam hrál můj Carrey, který jsou mimikou a rozhazováním končetin, zachránil tento snímek z vod filmových bažin. :-) ()

Danny F.

Né tak zábavné jak by se zdálo ale vtipné okamžiky co stály za to tam byly. Animace s detailními rysy xichtícího Carreyho je perfektní. A tam, kde je Jim, je také legrace a vtipné situace. 60% ()

zdenny

Roztomilý vánoční příběh s v úvodu nevzhledným Grinchem. Později ale divák pochopí, že ne vše, co není moc pěkné (spíš, co je jiné), nemusí být zákonitě zlé a špatné. Když se podíváme blíže do Grinchovy duše (v normálním světě do duše odlišného člověka), zjistíme, že první pohled nemusí být nutně ten určující. Grinch byl prostě jen smutný a zapšklý, protože byl izolovaný. Je to příjemný vánoční film o tom, že není všechno špatné, jak se zprvu zdá a že přijmutí odlišného člověka je ctnostné. ()

Kicune

Kouzelně pohádkový Grinch se striktně drží předlohy (předpokládám dle mluveného veršovaného textu) a nevybočuje ze svých hranic poučného rodinného vánočního filmu. Jediné zábavné je sledovat Jima a jeho Grinchovské záludné eskapády kolikrát spadající až ke komice krátkých kreslených filmů z poloviny minulého století. Zbytek je nadmíru uhlazený, nezajímavý a přetékající poselstvími. ()

VanTom

Na to, jak je tahle pohádka pokřiveně šílená (od kulis, rekvizit, kostýmů, masek, kamery, příběhu, postav), podává myšlenku, že Vánoce nejsou jenom o dárcích, překvapivě výmluvně (Grinč sám vlastně zosobňuje antikonzumnost). Ani ne po hodině už toho bláznění ale bylo přeci jen moc, i přesto, jak maniakálně se úžasný Jim Carrey utrhl ze řetězu. ()

Sany33

Paradoxné je, že Ron Howard sa pred tým ako sa pustil do spochybňovania písma svätého prostredníctvom sfilmovania Dana Browna alebo pred tým, ako išiel uloviť bájnu bielu veľrybu či pokazil ságu Hviezdnych vojen keď vdýchol Solovi vlastný film, sa tento režisér podieľal veľkým podielom na remaqu detskej zlátaniny "Ako Grinch ukradol Vianoce" išlo by o priemernú snímku, ak by sa do nej neobul Jim Carrey s jeho nenapodobiteľnou charizmou a šarmom pre podobné psycho úlohy, kde herec musí zájsť až na dno svojich síl. Grinch je postavička primárne stvorená pre oko detského diváka ale keď som si tento film pozrel už dospelý musím povedať že som pochopil mnohé súvislosti a narážky ktoré mi ako decku boli cudzie a dostal som tak film do úplne inej roviny. To že film vyhral Oscara je iba čerešnička na torte. 89% ()

cross

Groteskni pitomina, ktera se snad ani nikomu nemuze nejak zvlast libt, ale ktera zaroven obsahuje nekolik opravdu vtipnych momentu a dojemnych scen... ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)