Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

Kucndo

Nevim, nikdy jsem nepochopil, co tak úžasnýho na tom je... sice je to skoro úplně stylem Dr. Seusse, ale nikdy se mi to nelíbilo... Kreslená verze je natuty lepší. ()

IvcaSammet

Jedna z hodně mála amerických pohádek, kterou mám opravdu ráda a kterou na žádné Vánoce nevynechám. I přesto, že je to pohádka pro děti, mě pokaždé dokáže skvěle pobavit a rozesmát. Jim Carrey je prostě neuvěřitelně skvělý komik, kterému tato role obzvlášť sedla. Jedinou věcí, která mě na filmu vadí, je až moc přemrštěný konec. Z pohledu dítěte mi nijak nevadil, ale teď, když se na film dívám jinak, mi prostě úplně stoprocentně nesedí ... ()

reich

Rodinný vánoční film, který neurazí. Dříve jsem nebyl nějaký fanoušek tohoto filmu, ale musím říct, že i přesto, jaká je to vlastně blbost, tak dokonale funguje a mnoho lidí by si vánoce bez tohoto filmu nedokázalo představit. Jim Carrey (Grinch) je zde ve formě a táhne svými kousky celý film, zdatně mu sekunduje Taylor Momsen (Cindy Kdovíjaká) a opomenout se nesmí ani krásná Martha v podání Christine Baranski. 4 hvězdy a 60%. ()

jarvis

to si děláte srandu, ne? tři hvězdičky? za co? za jako obvykle (až asi na 2 výjimky) stupidního Carreyho? ()

Boomstick

Typicky americky vianocny fantazijny film.Normalne je to film ktory by som odignoroval ale kedze tam bol Jim Carrey tak som si to kukol.Tie jeho grimasy a hovadiny si fakt clovek vsimne aj cez masku.Takze 3 hviezdy za Jima. ()

rusty09

Klasickej Jim, ale s panděrem a to pořádnym. Není to nejlepší film světa, ale mě to baví, především kvůli Jimově grimasům, pohybům, který umí jen on. ()

Platom

Pro mě osobně je tento film jednou z tradičních vánočních "pohádek". Ano, příběh je stupidní, Kdovíci jsou stupidní, všechno ve filmu je stupidní, ale zároveň by se asi vše mělo brát s nadsázkou a věřím tomu, že tak to bylo i myšleno. Postava Grinche je z mého pohledu sympatická (také moc nemám rád Vánoce) a její ztvárnění v této adaptaci je jednou z mála věcí, která se v tomto snímku povedla. Jim Carrey je výborný.. ()

filmator

Doufám, že brzo vznikne nějaká další verze téhle knihy, protože tato ateliérově-počítačová je koukatelná jen díky Carreymu. ()

Chundys

A tak, že byli před chvilkou ještě Vánoce, tak tu jednu hvězdu dam no :-), jinak naprostá blbost pro mě člověka, kterej má rád srandu, tak tady jsem se fakt nezasmál ničemu a Kdosice a Kdovíci mi fakt lezli na nervy příšerně :-)... Ale splnil jsem takovou prázdnotu a konečně poprvé viděl Grinche a vim jistě, že naposled!!! ()

zdeny99

Zelený orangutan se pokouší zkazit americké Vánoce jedné vesnice, kde se soutěží o nejkrásněji nazdobený dům. Město je plné světélek a všelijakých vánočních kostýmů. I na samotné USA je to příliš moc přeamerizovaná vánoční atmosféra. Ale sranda to je. [23704. hodnocení, 489. komentář, 59%, 918. nejoblíbenější film] ()

tyna97

„Vánoční kdože, cože?!“ Po filmu Sám doma jednoznačně druhý nejlepší vánoční film/pohádka, který pobaví jak skvělými hláškami, tak i dialogy, vtipnými scénami a skvělou uzpívanou atmosférou. Bez Grinche s Jimem si jen těžko představit Vánoce. „Úchyle.“ ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)