Je s námi konec?

• Česko Před potopou aneb Je s námi konec? (více)

National Geographic přináší strhující dokument v režii Fishera Stevense. Ústřední postavou snímku je herec a posel míru při OSN Leonardo DiCaprio, který odkrývá alarmující svědectví o současných problémech spojených s klimatickými změnami a hledá řešení, jak předejít fatálním dopadům na náš budoucí život. V pořadu jsou rozhovory s předními osobnostmi jakými jsou Barack Obama nebo Elon Musk a další. (National Geographic)

papaguy

Někde mezi agitkou a vědeckým dokumentem. Jsou zde opakovány a potvrzovány více méně známé informace. Skeptiky to asi neoblomí (a přesvědčené již není třeba přesvědčovat). Ale i tak, v době, ve které po letech alarmismu, skepse převažuje, důležitý počin. ()

kondor77 odpad!

Problémem naší doby je, že rozporuplné vědecké fakty mají zapotřebí komentovat absolutní diletanti jako je Leonardo, Barack a spol. . Problém klimatických změn je s jistým zjednodušením matematicky a fyzikálně (současnou klimatologii jako vědní disciplínu neuznávám, protože je v zajetí aktivistů) stejně složitý jako Heisenbergův princip neurčitosti. S nadsázkou lze proto napsat, že podle těchto fanatiků je každý kdo netvrdí, že Země je placatá kacířem (pro méně bystré, jde o metaforu). Formálně je dokument kvalitní. ()

Martin_cz

Pokusím se odpověď na jeden zde přítomný mýtus. Jelikož je nápad použít Leonarda jako poslední možnost pro informování těch, kteří všechny ostatní kanály ignorují, využiju také zábavnou formu vzdělávání. Tohle je tedy pro ty, kteří si myslí, že globální oteplování je periodická činnost planety Země: http://xkcz.cz/1732-casova-osa-teploty-na-zemi/ ()

Likan7

DiCaprio cestuje po světě a zjišťuje jak se mění klima naší planety. Musím říct, že to je působivé a občas až mrazivé, co je nám v tomto dokumentu předkládáno. Moc se mi líbil rozhovor s Indkou, která se nebála do Lea šít jakožto do Američana. Tahle diskuze mezi nimi mě asi donutila dát tu čtvrtou. Jako každý mám na tohle téma vlastní názor, ale protože se svobodně přiznám, že tomu moc nerozumím, nemam právo ho prezentovat. ()

RajAthen

Spíše než dokument v pravém slova smyslu mi snímek přišel jako Leovo vyrovnání se s tímto tématem a alespoň částečným ospravedlněním jeho letitého působení v této oblasti. Přístup nadšeného "amatéra", který se učí spolu s diváky mi však přišel sympatický a s ohledem na situaci i adekvátní. Téma si zaslouží pokoru, právě o ni (respektive její ztrátu) tu běží... ()

Franc1s

Posel míru DiCaprio bojuje s větrnými mlýny, v naléhavosti upozornit na to, že je nejvyšší čas začít řešit klimatické změny. Snímek co se přesně hodí do těchto parných dnů... ()

Hellknight12

Nedávna premiéra. Veľmi dobrý dokument v ktorom sa dozviete veľa zaujímavých veci. Pekne spracovaný dokument. Dozviete sa názory od známych postáv ako je napr. V. Obama. L. Di Caprio chodí po svete a pýta sa ľudí na názor. Vedci sa vyjadria k téme globálne otepľovanie. Ak sa zaujímate o danú problematiku, tak môžem vrelo odporúčať. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

-henry-

Apelující dokument o klimatických hrozbách a možnostech jejich odvrácení, leč bohužel vyznívá příliš jednostranně, což mu podráží nohy jak u odpůrců této teorie, tak u přemýšlivějších lidí, co tuhle problematiku příliš nesledují. Tvůrcům stačí krátkodobé důkazy (něco rychle roztálo) nebo spoléhá na tvrzení, že si to myslí "většina vědců na světě". Myslím, že zcela chybí představení dlouhodobých výzkumů, kteří tito vědci učinili, jako např. ten ve vymazleném dokumentu Nebe a led nebo třeba ten ve skromných českých Pohybech. Film se klasicky příliš spoléhá na důvěru diváka a vzbuzování emocí (přírodní katastrofy a katastrofické scénáře). Stejně tak propagace výroby energie z obnovitelných zdrojů (solární panely, větrné/vodní elektrárny, auta na el. pohon) působí jednostranně, protože vůbec neřeší ekologickou stopu (výroba a údržba těchto zařízení) životnost nebo samotnou výtěžnost energie. Nedostatečná argumentace tak drží snímek více v rovině “věřte - nevěřte”, jedna babka povídala nebo internetových diskuzí na iDnesu, což je velká škoda. ()

sigi2

Téma dobrá, ale ... Slovo "strhujúci" uvedené vyššie v obsahu má k realite filmu tak ďaleko, ako spojenie "akčný nárez" k akémukoľvek filmu Woodyho Allena. A nemôžem sa zbaviť dojmu, že to je práve kvôli Leovi. Vo väčšine scén pôsobí úplne nezúčastnene, ako by mu bolo to, čo práve počuje, u zadnej časti tela. Druhá vec, cez ktorú som sa veľmi ťažko prekúsaval je fakt, že veľká časť stopáže filmu bola nakrúcaná z vrtuľníka, lietadla, alebo iného dopravného prostriedku, ktorý tiež nebol poháňaný zrovna čistým vzduchom. Ak by išlo o jeden, dva zábery, človek by mávol rukou, ale z toho filmu to trčalo ako päsť na oko. Takže - na danú tému existujú o dosť lepšie kúsky. ()

boo-boo

Tvrdiť, že Before the flood podáva o problematike ucelený obraz alebo nebodaj prehľad, by bolo prehnané. Na druhej strane však DiCaprio kladie správnym ľuďom správne otázky a dokonca ide tak ďaleko, že sa snaží rozprávať aj s "protistranami" (špeciálne by som vyzdvihol celú pasáž z Indie). ()

Equilita

Before the Flood považujem za jeden z najlepších dokumentov súčasnosti na tému globálneho otepľovania. Veľmi sa mi páčilo, že sa nehovorilo len o tom, čo všetko je na hovno, ale boli vysvetlené aj možnosti ako otepľovanie spomaliť. Leonardova účasť na tomto dokumente bol skvelý ťah, pretože ho považujem za dosť vplyvného človeka, ktorý dokáže presvedčiť ľudí k šetrnejšiemu zaobchádzaniu s našou krásnou planétou. ()

HarqAlAda

Jeden z najzásadnejších dokumentov našej doby, ktorého "veľkosť" bude podľa mňa preukazovaná časom. Je to presne taký mix vytvorený v takú dobu, aby oslovil masy a potvrdil či podnietil ľudí myslieť mimo rámec vlastnej rodiny v záujme jej zachovania. V zásade neprináša nič zásadne nové žiadnym zásadne novátorským spôsobom, zato však zrozumiteľne a pútavo sumarizuje kam smerujeme prípadne môžeme smerovať a čo s tým každý z nás môže urobiť. Pre všetkých ktorý chcú naozaj žiť na Zemi. ()

knihovna odpad!

Rozmazlenej pitomec, co má spotřebu jak malý město mě bude poučovat o tom, jak se mám chovat k přírodě? Proboha píchej si svoje modelky Ty trubku, hraj protože to docela umíš a nekecej do věcí kterejm nerozumíš. Na to Tvůj vyfetlej mozek nestačí. A pro ostatní - víte co mě na všech těch fńukalech co brečí nad matkou přírodou a jejím utrpení sere opravdu nejvíc? To neuvěřitelný pokrytectví - nehorázně si užíváte blahobytu a plkáte modní keci o potřebě chránit přírodu. Víte kdy se žilo ekologicky? Někdy v polovině 11.století. Průměrný věk byl cca 25 let, ženský ve 20 vypadaly na padesát, pokud v 16ti neumřeli při porodu a z 10 dětí přežily 2. Blbě šlátnou v zimě v lese a zlomit si nohu znamenalo konec. Tohle vážně chcete? Blbci. Vcelý historii lidstva mě baví nejvíc to, jak je na nás pořád někdo nakrklej - Bozi, příroda, pořád čekáme soudný den. ()

Pibi(kus)

Dokument pojednávající o problému klimatické změny. Tento problém tu je, i když ho neregistrujeme z pozice běžného člověka zabývajícího se každodenní rutinou a obyčejnými záležitostmi zde uprostřed Evropy (alespoň prozatím). Je ovšem potřeba si tento problém připustit a snažit se něco změnit ve svém způsobu života, jak bylo řečeno ve snímku "již dnes večer", protože změna přichází od každého z nás. ()

Ivuska91

Niektorí ľudia zatvárajú oči pred tým, čo sa deje. Počula som také názory, ako "načo sa mám trápiť nad niečím, čo sa ma netýka, ja už nejak požijem." Pokiaľ nezažijeme naozaj ťažké časy my, zažijú ich naše deti, potomkovia. A to by nám teda naozaj nemalo byť jedno. Spomínam si na svoje detstvo (mám len 25), málokedy sa stalo, žeby na Vianoce nebol sneh. Mali sme krásne 4 ročné obdobia. Žijeme v dobe, keď vymierajú rapídnou rýchlosťou zvieratá, ktoré tu boli tisícky rokov. Ak to pôjde takýmto tempom, čo pekné nám ostane? Len počítače a virtuálny svet? Pol roka som strávila v Californii, musím potvrdiť, nezapršalo tam jediný deň. Yosemitské vodopády vyschnuté. Neviem, či niečo tento dokument zmení, ale zmena by mala pochádzať v prvom rade od nás, verejnosti. Potom by ani najväčšie firmy nič nezmohli. ()

Demonn

Tak nějak okrajově jsem zaregistroval, že DiCaprio se podílí na vzniku dokumentu na podporu ochrany životního prostředí ale nevěnoval jsem tomu příliš velkou pozornost protože informací na toto téma jsem již nastřádal celkem dost. Nicméně po tom, co jsem na svém facebookovém profilu začal u svých přátel zaznamenávat jedno sdílení za druhým s dodatky jako "nutno vidět!!", "každý se na to musí hned podívat!", "important!!!" a kdoví co ještě, jsem si řekl, že na to kouknu. Dokument v podstatě nepřinesl nic nového (ne, nejsem geniální a nevím vše o všem, takže pár nových informací jsem samozřejmě objevil a vstřebal), tak jsem si po první půlce řekl "no jo, banda damentů na to čučí, protože v tom hraje velký Leo". A pak mi to došlo. Je to geniální způsob, jak tyto důležité informace dostat i k lidem, kteří jinak nejsou moc ochotní vzdělávat se a tak i přes to, že tento počin nepatří mezi top díla na poli dokumentaristiky, tak svým dosahem možná většinu z nich předčí. Možná je to opravdu cesta, jak populaci trochu vzdělat protože pro mnohé je asi přijatelnější, když jim tyto informace sdělí všemi milovaný Leo a ne nějaký prof. Ing. CSc. Za kvalitu dokumentu bych dal maximálně 75%...za dosah přidávám dalších 5, takže dávám velmi dobrých 80%. ()

Probíhá festival budoucnosti AFO

Probíhá festival budoucnosti AFO

28.04.2017

V úterý 25. dubna 2017 započala již 52. kapitola příběhu vědy a filmu. Pro festival vědeckých snímků Academia Film Olomouc (AFO) bude srdce moravské metropole tepat až do neděle 25. dubna. Cenu za… (více)