Za sklem

• Slovensko Za sklom
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (více)

Série(3) / Epizody(26)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

Recenze uživatele pichta k tomuto seriálu (22)

Série 1 (2016) (S01)

Jednoznačne TOP slovenský seriál. Napätie a príbeh je tak hustý, že Holywoodske seriály sú sračky. Má to úroveň. ()

Epizoda 1 (2016) (S01E01)

Hneď prvý diel to rozbehol vo veľkom štýle. Na slovenský seriál husto nad priemer. Človek sa rýchlo zorientuje v tom. Dej sa kruto rozbieha a postupne naberá na otáčkach. Postavy sa vykresluju - ich charaktery a temperament. Jeden drsný agresívny testosterón a druhy jemný a rozvážny testosterón. Som nadšený to seriálu ()

Epizoda 2 (2016) (S01E02)

Vražda policajta je hustá vec. Pekne sa nám to rozbieha. Naberá to na otáčkach, ale negycuje sa to ()

Epizoda 3 (2016) (S01E03)

Dej akoby ho prevzali z policajného archívu. Fakt sa teším vždy na ďalší diel. Hudba skvelá,postavy idú. No fakt dobre. Slovenky seriál sa nenechá zahanbiť. Schováva do vrecka Hollywoodske seriály ()

Epizoda 4 (2016) (S01E04)

Tak toto je už moc. Fakt človek my ich mieste nevie kým z konope. Rúti sa to na nich a hlavne keď sú tam takí prokurátori ako keby boli dosadeni politickou stranou... ()

Epizoda 5 (2016) (S01E05)

Vrcholovi mafiáni majú fakt spôsoby ako sa vysporiadať. Herci to dávajú úplne na pána. Najskor Bongyho chytia, potom musí byť pusteny a potom im preklzne pomedzi prsty na "slobodu". Som zvedavý na ďalší diel ()

Epizoda 6 (2016) (S01E06)

Skôr prechodný diel. Prázdny. Jachtou treba. Take ticho pred búrkou ()

Epizoda 7 (2016) (S01E07)

Potroške to šlo dopredu a na konci bum. Hotovo. Dopr.ele. To fakt? Či môžem konšpirovať? ()

Epizoda 8 (2016) (S01E08)

Dokonalý diel. Vrchol, kde sa veci pohli. No na konci čistá nechapacka ()

Série 2 (2017) (S02)

Moje dojmy zo seriálu sú fakt dobre. Kvalitne natočená aj druha séria. Má to spá, prekvapuje, držíte palce hrdinom. Všetko je kvalitne urobene. V slovenskom prípade nadčasovo. Nové postavy tomu dodali body navyše. ()

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

Prvý diel druhej serie začal s veľkým patosom. Veľké mafiánske praktiky. Fakt dobre natočené. Tym skladom to len začalo... ()

Epizoda 2 (2018) (S02E02)

Čoraz lepší serial. Koniec dielu bol extrém ()

Epizoda 3 (2018) (S02E03)

Postupne čoraz väčšie zamotávanie deja robí v tom neprehľad. Ako divák sa začínam strácať, keď si musím domýšľať možné stretnutia a z toho vyplývajúce možné dohody. Slančíkovci si to posrali a čoraz viac sa im nedarí. Noro je asi už fakt pravá ruka Vlada. A koniec? Uf. Zase niečo nové do deja ()

Epizoda 4 (2018) (S02E04)

Čoraz viac paralel som skutočným svetom. Seriál sleduje Slovensku politickú scénu. Tie páky vlády atd. Okaté. Maxo ide na doraz síl. No nestačí. Noro ma dôležité postavenie ()

Epizoda 5 (2018) (S02E05)

Je neuveriteľne že Riki je taký záhadný. Nič nemajú na neho. Noro nachádza pasy. Maxo sa stretáva s matkou a asi aj s otcom. Ale prečo je otec potom s tým vagabundom na konci? Novinárka má riadne metódy. ()

Epizoda 6 (2018) (S02E06)

Začína sa to podobať na Slovensku scénu. Skorumpovaný fizel Babka je topka. Maxo si stále drží svoju úroveň. ()

Epizoda 7 (2018) (S02E07)

Občas som z toho znechutený ako sa to začína podobať na tvrdí realitu. Noro riskuje čoraz viac. ()

Epizoda 8 (2018) (S02E08)

Happy end. Riki na konci - čistá nechapačka. Už som si pomaly zvykol, že niektoré rozhovory prebehli bez diváka. Ale toto je už fakt úplne mimo. Ale celkovo som spokojný so zakončením ()

Epizoda 1 (2019) (S03E01)

Hneď od začiatku nasadené vysoké tempo celej série. Kvalita si drží stále svoju úroveň. Až nechutne sa to podoba na Smer. Fuj. No taká je pravda. Myslím, že hneď prvý diel tejto série nasliapol na najvyššej rýchlosti. Človek až musí stráviť to zlo, lebo hneď to nejde. Herci veľmi kvalitne hrajú. Vozner=Kočner, Fúzatý = Strapatý , Šéf = Šéf atd. Tých paralel je veľa. ()

Epizoda 2 (2019) (S03E02)

Tie polenách čo im kladú pod nohy sú neskutočne. Presne je to tak ako to Smer robil. Nechutná skutočnosť zobrazená z tej druhej Mafosmerovej strany... Hnus velebnosti ()