Underworld

• Česko Underworld: Boj v podsvětí (více)

Selene je upírkou, která věrně slouží svému rodu a chrání ho. Úhlavním nepřítelem upírů jsou lykani, tedy vlkodlaci. Oba rody spolu válčí po staletí. Ovšem když se Selene přichomítne k honičce, zjistí, že lykani po někom pátrají. Začíná se více zajímat o co jim jde a zjistí, že hledají potomka slavného maďarského válečníka, který snese spojení krve lykanů a upírů, stane se nepřemožitelným a pomůže tak ukončit staleté spory. Vůdce lykanů Lucien by takové spojení bral jako své vítězství nad krvežíznivostí upírů. Selene přijde na to, že Craven, současný vůdce upírů, má s Lucienem dohodu a pomáhá mu vlastně naplnit jeho plán. Proto probudí starého vůdce, Viktora, který má věci opět urovnat. Viktor má ale své plány, bez milosti chce vyhubit všechny lykany včetně vyvoleného potomka Michaela, který má být prvním pokusem o spojení krve obou rodů. Selene se ale do Michaela zamiluje a chce ho chránit. Během boje o holé přežití zjistí, že Viktor ve skutečnosti kdysi povraždil její rodinu, aby se nasitil lidské krve. Nedokázal ale zabít Selene, která mu připomínala jeho dceru, kterou kdysi nechal upálit na světle, kvůli lásce k vlkodlakovi Lucienovi. Celý spor se tak rozohnil kvůli neochotě Viktora spojit oba rody. Selene brání Michaela co to jde, ale ten stejně padne kulkou Cravena, který chce Selene za svou královnu. Lucien, který je také postřelen ale poradí Selene, aby Michela kousla a naplnila tak spojení krve obou rodů. Z Michaela se stává upír/lykan a společně přemohou Viktora, který padne rukou Selene. Vlkodlaci a upíři ale dávají ruce pryč od obou odpadlíků a zdá se, že pro teď je klid. Jenže brzy se má probudit vůdce Markus, který bude brát nové pořádky jako zradu svého rodu a Selene se stane vyhnancem. (TV Prima)

Frajer42

Tak svoje hodnocení bych viděl na takovou slušnou 1*, přeci jenom třeba takové Stmívání to převyšuje neskutečným způsobem. Příběh je samozřejmě totálně debilní, ale tušil jsem do čeho jdu, takže mě to nijak nepřekvapilo. Akce je ovšem debilní většinou taky. Opravdu mě půlhodinové lety vzduchem, které popírají veškerou existenci tíhového zrychlení, neuchvátily. Jo, je zde pár pěkných zpomalovaček, ale ten závěrečný souboj byl jeden velký omyl. Všude je zbytečně moc keců, které se po chvíli prostě nedají poslouchat. A celé to nezachraňuje ani Kate Beckinsale, která je oděná kompletně v latexu. Na další díly někdy určitě mrknu, protože si vzpomínám, že se mi jeden z nich kdysi líbil. Byl jsem ale podstatně mladší. ()

Kothy

Moje oblíbená upírsko-vlkodlačí série. Kate Beckinsale to sekne a celkově to nějak funguje. Nemám nic proti. Bill Nighy hraje klasicky upíra. :D ()

boshke

Je to béčko. Je to děsný béčko. Dvě znepřátelené rasy, bojující proti sobě už stovky let, do toho zakázaná láska Romea a Julie. Děs. Ale kupodivu mně to nepřišlo tak stupidní a můj intelekt urážející jako třeba nedávno Resident Evil... 60% ()

teutates

Underworld pojednáva o konflikte medzi upírmi a vlkodlakmi!Myšlienka s filmovania tohto príbehu je skvelá.Prevedenie na filmové plátna je dobré až na ten slabší scénar,s ktorým sa bolo potreba viacej pohrať-pojednáva o všetkom a o ničom.Páčili sa mi tie historické odbočky avšak dialógy boli slabšie.Ako som už spomínal u Blade,tematika upírov a vlkodlakov je hrozne zaujímavá,ale ešte sa nenašiel nik,kto by tento fenomén previedol dôstojne na filmové plátna!Aj keď Underworld patrí mezi lepšie prevedenia tohto formátu.Len Wiseman ma prekvapil a očakávam od neho viac-akčné scény mu idú,tak ako aj hudobné vsuvky!Jedno veľké plus v tomto filme je Kate Beckinsale,ktorej to vážne"sekne"!Za nápad a Kate 3*! ()

AGAMENON

Film vypráví o boji mezi vlkodlaky a upíry. Vlkouše jsem si představoval jako rychlý, silný a mohutný mlátičky, zatímco upíry jako o trochu méně silné, ale na druhou stranu zase rychlejší stvoření. No občas z filmu jsem nabyl dojmu, že upírovy by dal do ryngle i Rákosníček (viz první střetnutí). Ten tolikrát poplivaný scénář my nepřišel zas tak strašný, Aischylovo drama přece nikdo nečekal. Recenzenti film svorně odstřelily, ale mě se docela líbil. Prostě v něm jde jen o pobavení diváka, tj. přestřelky, pár bitek, uspokojivé triky atd. Film se nemůže pyšnit zrovna obřím rozpočtem, přesto působí docela výpravně, ale na druhou stranu Maďarsko nepatří k zrovna nejlukrativnějším místům (že se film odehrává ve východní Evropě je dost poznat). Zkrátka jde o průměrný klon Matrixu a Bladea, nic víc a nic míň. ()

nash.

Velmi efektní a nablýskaná nuda utopená ve filtrech a výpůjčkách z hitů jako Blade či Matrix. Příběh postrádající sebemenší nápad přes nadupaný vizuál nedokázal zaujmout, a totéž lze říci o téměř homeopaticky řídkém napětí i vztazích, které byly tak vlažné a průsvitné, že je vůbec nebylo možno zaregistrovat. A Katčin jistě praktický a údajně prý sexy obleček to nezachrání, stejně jako její rádoby efektně upřené pohledy do kamery nenahradí herecký výkon. ()

Ratemus

Jako není to špatné, vlkodlaky a upíry mám rád, ale musí to nějak vypadat. Čekal jsem, že se upíři budou nějak epicky prát a oni používají střelné zbraně, takže jsem trochu zklamaný, ale když to pomineme, je to průměrný akční snímek, který ničím nepřekvapí, ale hezky se na to kouká. Komunita upírů je vykreslena dobře, ale celkově to trochu působí opravdu směšně. Zlatej Blade. ()

PetrPan

Kate Beckinsale v latexovém oblečku, fetiš jako hrom a díky ní jsem si vlastně nakonec celou tuhle i jinak vcelku povedenou sérii zopakoval. Stylově vybroušený filmový kýč  s temnými filtry, zpomalenými záběry, deštěm, krví a láskou.  Parádní  podívaná a skvělá oddechovka. Čtyři krůpěje krve stékají. ()

Arsenal83

Nikdy som nemal rád tie obielené ksichty, ale toto sa kedysi dalo. Dnes by som už tak pozitívne film nevidel. Každopádne je to dobrý boj v podsvetí, určite lepší takýto, ako boj v podsvetí, ktorý sme tu zažili s Černákom a jeho kumpánmi v deväťdesiatych rokoch. ()

Slarque

Věřím, že z tohoto námětu mohl vzniknout dobrý film. Bohužel, scénář nedává naprosto žádný smysl a díky tomu většina filmu vůbec nefunguje. Je tu sice pár vydařených scén, ale spíš to vypadá, že všichni mají vypadat cool, než že se tu má vyprávět nějaký příběh. Kvůli Kate Beckinsale bych dal i dvě a půl, ale tři jsou moc. ()

klerik

Tak toto je klasická plošinovka. Postavy (až na jedného vlkodlaka) sú ploché ako hrudník Mili Jovovich a divák sa len môže čudovať, prečo je stredobodom filmu iná postava, ako tá na plagáte. Lacná napodobobenina Bladea so zaujímavou teóriou, ktorá vôbec nevyužila svoj potenciál... ()

Chrustyn

Zatraceně slabý. A přitom myšlenka boje úpírů vs. vlkodlaci mohla fungovat na výbornou. Jen mít lepšího režiséra. Režisér se snaží ve filmu přemýšlet a totálně si tím podkopává nohy jelikož mu to vůbec nejde. A později se v tom zrácí i divák. Mohly by to třeba zachránit akční scény ale těch je ve filmu velice málo a navíc jsou natočeny velice špatně. Slabota. ()

iamek

Kate Beckinsale v latexovém oblečku je prostě k sežrání a navíc i dobře hraje. Na film se strašně pěkně kouká a tvůrci si s vizuálem hodně pohráli a filmu to přidává na hodnocení. Akční scény nejsou vůbec špatné, ale něco málo tomu scházelo. ()

korbitch22

Naprosto nechápu tak malé ohodnocení tohohle upírskýho skvostu.Za málo peněz,hodně muziky,hodně hodně muziky.Naprosto úžasná mytologie příběhu,skvélá atmosféra,dokonalý herci...ať už je to mega sexy Kate,skvělej kříženec v podání sympatického Speedmana,sebevědomý Sheen v roli Luciana nebo démonický Victor v podání nepřekonatelného Billa Nighyho.Pro mě byl Underworld láskou na první pohled,příběh jede od začátku dokonce,Wiseman režíruje excelentně a s gráácií nám podává tuhle Lycansko-Upírskou řežbu.Okamžitě se jak první díl,tak celá série vryla do mého srdce a opravdu mě zaráží,že tohle někdo považuje za vykradačské béčko,pro mě je to jednoznačně kultovní hi-tech pecka,která na filmovém trhu zacelila prázdné místo.Jeden z mých nejmilovanějších filmů.100% ()

LaciLC

Slušný akčný fantasy horor s Kate Beckinsale v priliehajúcom sexy oblečení. Digitálne triky sú na vysokej úrovni. ()

Scalpelexis

Tématika upírů vs vlkodlaci mě vždy lákala, tudíž jsem se na Underworld víc než těšil. Začátek upoutá, jen ouha, problém začíná dost záhy, jak příběh vůbec neubíhá a nic se neděje. První bojová sekvence navnadí, ale celkově jsou zmatené, nepřehledné, opakující se a bez nápadu. Příběh je dosti připitomělý a divák musí trpět jeden fail upírů za druhým. Vždyť oni tam ani nic moc neumí, že? Největší zlo je ovšem délka: Ty 2 hodiny byly nekonečné. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize