V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

dr.horrible

Trochu nechápem tie nízke hodnotenia, hlavne pokiaľ sa obhajujú nedostatočným prepracovaním údajného parafrázovania rasovej (prípadne policajnej) reality dnešných US. Bright je v prvom rade priamočiary akčňák, a o niečo ako rasizmus v ňom takmer vôbec nejde. Že sa o tom hovorí je samozrejmosť už z podstaty námetu, nie pointa. Ayerovky nemajú na metafory čas. 75% a chcel by som seriál z toho vesmíru, niečo na štýl Lebkounov. ()

Happens

Tak strašně dobrý koncept upozorňující na současné problémy s imigrací, s rasismem, předsudky, sociálními nerovnostmi atd. Tak krásně z toho mohlo provedeno výborné drama s komediálními momentkami, ale ne. Někdo z toho chtěl mít "originální zápletku" na styl komiksovek a zase jsme se dostali k záchraně světa před nějakým mytologickým Kdovíčím. Pomoc. Proč. ()

Superpero

Dobře obsazená blbost. Will Smith je furt borec, ale kombo drsnýho pouličního akčňáku a fantasy prostě něfunguje a ani ty jeho hlášky to nezachránily. Měli prostě vynechat magický píčoviny a bylo by to fajn. I když ten ork byl docela fajn a držkou a hlasem mi připomínal Kryťáka. A vůbec nechápu proč tam bylo to duo magický FBI. Neudělali za celej film nic. Skoro jako kdyby Edgar Ramirez prohrál sázku a musel za trest ve filmu vypadat co nevíc debilně, tak je připsali do scénáře :) ()

POMO

Bizarní, zábavný žánrový hybrid, kterému se překvapivě daří udržet i špetku důstojnosti. Sociální otázky menšin, třídní společnost a rasizmus, řešené v první polovině, jsou decentně podané a Edgertonova postava orka je nejlepším ve filmu. Do toho v druhé polovině démoni, magická hůlka po které přahnou úplně všichni, a hrozba zotročení světa potenciálně příchozím temným vševládcem. Samozřejmě kung-fu, mučení a střílečky. Futuristické sci-fi, sociální drama a šílené fantasy, říznuté policejní buddy komedií. Ne že škoda že to Ayre udržel jenom v lehkém nadprůměru. Spíše zázrak. ()

Mi Nü-Chai

Vůbec to není Shadowrun a mj. proto vypadá elfí fedarál jako Lofwyr, ale tím si nebudeme kazit náladu a mně to fsktučnosti nevadí. Celková nekonzistence a nelogičnost zejména chování a abilit postav mi už vadí, o místy trapných humotech nemluvě. Někdo to někde nazval 'jako by někdo přehodil Shadowrun ze stolu přímo na plátno' - ano, přesně tak to vypadá, včetně momentů, kdy si GM řekne sakra, souboj s tou partou asasínů mi družinka nedá, musím je nerfnout, jen nikomu nedošlo, že ve filmu to bude vypadat troška blbě. Ale jo, na druhý díl bych se podívala. ()

• Pistole používaná Darylem Wardem (Will Smith) byla glock 19. Brokovnice použitá ve filmu byla Remnington 870. Další zbraně použité ve filmu byly útočná puška M4, AK 47, brokovnice UTAS a revolver S&W Magnum 500. (K98)
  • Max Landis prohlásil, že odmítl 1 milion amerických dolarů navíc během prodeje scénáře, jelikož požadoval, aby film režíroval David Ayer. Scénář napsal speciálně pro Ayera. (Jigvell)
  • I když to kvůli právům není oficiálně přiznané, svět filmu je inspirovaný světem „Shadowrunu“ (původně stolní RPG hra, později svět počítačové hry, deskových her a několika knižních sérií). (sirien)

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)