Cage Dive

• Austrálie Under the Deep (pracovní název) (více)

Traja priatelia sa vydajú do Austrálie. Čaká ich príjemné dobrodružstvo, ale všetky očakávané atrakcie prevyšuje jedna. Tou je ponáranie sa v klietke a sledovanie žralokov, ktorí sa pohybujú v okolí. Ich vysnívaná zábava sa však zmení v boj o život na otvorenom mori plnom nebezpečných nástrah. (Marceloo)

Marceloo

Traja priatelia sa vydajú do Austrálie. Čaká ich príjemné dobrodružstvo, ale všetky očakávané atrakcie prevyšuje jedna. Tou je ponáranie sa v klietke a sledovanie žralokov, ktorí sa pohybujú v okolí. Ich vysnívaná zábava sa však zmení v boj o život na otvorenom mori plnom nebezpečných nástrah. - Čakal som ovela horší počin, ale toto je dosť dobre zvládnuté. Found Footage forma je vďaka tomu, že postavám ide o zachytenie niečoho extrémneho, dobrou volbou, kratučké hudobné vložky od parádnych The Newton Brothers sa mi páčili a postavy boli celkom sympatické, takže tá krátka stopáž s nimi sa dala zniesť. Lokácie boli nádherné, zábery so žralokmi fajnové a napätie sa tiež občas objavilo. Chýbal mi tam nejaký výraznejší moment prekvapenia alebo nejaký zaujímavý zvrat, ale inak na tomto horore vela chýb nevidím. Snáď len ten nechutný Cali-accent ženskej hrdinky, ale s tým už chúdatko nič nenarobí. + herečka z The Magicians ()

Morholt

Úvodní půlhodinu můžete klidně přeskočit a o nic nepřijdete. Nicméně jakmile se ústřední trojice dostane do vody, tak začne překvapivě zábavné plácání. Tedy zábavné na FF. Nicméně žralok se asi tak dvakrát blýsknul a akce na člunu neskutečně rozesměje. A to je pořád o dost víc, než jsem od toho čekal. 40% ()

misterz

Krásny príklad toho keď sa FF formát nevydarí celkom podľa predstáv. Na druhú stranu ale mám rád animal survival, hlavne keď poslednou dobou si v tomto smere už ani nie je poriadne z čoho vyberať. FF obyčajne vdýchne snímku kus reality, vďaka čomu sa divák pri sledovaní cíti nepríjemnejšie, no samozrejme musí sa podariť. Avšak v tomto prípade kľúčové, akčnejšie momenty boli na môj vkus až príliš chaotické a roztrasené, takže som si žraločiny moc neužil. Niektoré momenty našťastie dokázali navodiť akú-takú dusnotu, takže vyslovene za stratu času to nepovažujem. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

oveckaoa

Rada do života pokud se někdy chcete potápět se žraloky neberte s sebou ženské a už vůbec ne blondýny jelikož potom Vaše šance na přežití klesá na bod 0. Jinak z těch dílů Otevřeného Moře mě to příjde nejslabší problém mám i s postavama hlavní ženská je totální kráva,která miluje dva chlápky a není schopna o tom říct ani jednomu takže to hraje na obě strany a ti dva chlápci si zase hrají na nejlepší kámoše a člověk jim to nevěří ani omylem. Takže chybí možnost o koho se strachovat a komu fandit. Film tak zachraňuje jen jeden útok žraloka na jakéhosi přeživšího jedno upálení ve člunu (ačkoli nejde skoro nic vidět ta scéna má koule) a několik záběrů velryb. Navíc chybí i informace dozvíte se jen, že vlna potopila člun a několik lidí se utopilo nebo je sežrali žraloci a někteří přežili to je vše (mohly zde třeba říct kolik bylo obětí a podobně). 40 procent více nejdu P.s. na začátku píšou, že to obsahuje drastické záběry zajímalo by mě kde byly však tam nic neukázali. ()

George Stobbart

Je to o niečo slabšie než predchádzajúce dva „Open Water“ survivaly, koniec koncov to pôvodne aj tak bolo iba "Cage Dive" a premenovalo sa to až následne (komerčne). Ináč je to sledovateľný žraločí found footage, ktorý sa do tohto letného obdobia v pohode hodí, aj keď ničím neprekvapí ani nenadchne. Taký neutrálny, až nevýrazný film, nad ktorým sa nie je dôvod bližšie pozastavovať. ()