poster

Sedím na konári a je mi dobre

 • anglický

  Sitting on a Branch, Enjoying Myself

  (festivalový název)

Drama / Komedie / Poetický

Československo / Západní Německo, 1989, 110 min

 • hippyman
  ****

  úžasné zachycení doby s grácií lehkosti, hravosti, ale i trpkou příchutí poznání tehdejší reality; přislazeno hereckými výkony ústřední dvojice, přednostmi markéty hrubešové a dochuceno dobrou hudbou... emoce, vyvolané některými momenty a především závěrečnou čtvrthodinou, se dají těžko popsat... ale seděl jsem v křesle a bylo mi dobre... 80%(14.2.2011)

 • curunir
  *****

  Dvomi slovami: úžasne krásne. Jakubiskova poetika sa mieša s trpkou iróniou (jedna z najlepších scén je s perníkovým Stalinom) a ako hovorieval starý Berousek: KTO NEMĚL ZRZAVOU, NEVÍ CO JE TO LÁSKA.(2.5.2008)

 • gudaulin
  *****

  Jeden z nejlepších kousků Juraje Jakubiska a doklad toho, proč se o něm mluví jako o středoevropském Fellinim. Příklad "snového realismu" ve světovém filmu. Poetická záležitost, kde režisér pracuje výborně s psychologií postav a využívá exteriérů a hudebních motivů k vytvoření téměř mýtické atmosféry. Velmi dobré herecké obsazení, snad jen postava stalinistky ztvárněné Deanou Horváthovou lehce sklouzává ke karikatuře. Celkový dojem: 90 %.(28.10.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Markéta Hrubešová (Ester) bola vo filme predabovaná Zuzanou Tlučkovou. (Raccoon.city)

 • - Na filme spolupracovalo nemecké štúdio Tauris Film München a talianske TVE, SACIS RAI UNO. (Raccoon.city)

 • - Podľa pôvodného scenára mal komediant Pepe (Bolek Polívka) a vojak Prengel (Ondřej Pavelka) riadiť nemecký obrnený kolopásový transportér Hackl. Originál mal vpredu pancier a na hercov by vôbec nebolo vidieť. Preto bol pre potreby filmu upravený český transportér z roku 1954, ktorému odrezali strechu a predný pancier nahradili sklom. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace