Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže

(TV film)
  • Česko Princezna Fantaghiró (více)

Protagonistkou talianskej filmovej rozprávky je prekrásna, múdra ale tvrdohlavá princezná Fantaghiro. Svet rozprávky možno mnohým pripomenie náš "ľudský" svet. Lenže hlavným hrdinom v boji so Zlom pomáhajú dobré víly a iné rozprávkové bytosti. Osud však zasiahne nielen do života odvážnej princeznej Fantaghiro, ale aj do osudov dvoch znepriatelených kráľovstiev... (oficiální text distributora)

deckardx

Jedna z pohadek, na ktery rad vzpominam... Strasne sympaticka Fantaghiro, ktera v kazdem dile bojuje proti zlym silam nebo se snazi osvobodit sveho mileho ze sparu zle carodejky...a mluvici kun je taky sympatak.. Vyskytuje se spousta ceskych hercu a je to toceno i v Ceske republice... Ted uz by to asi neobstalo, ale ja s dedou sme to milovali... ()

blackrain

Vůbec nevím, jak se mi podařilo na ni zapomenout. Teď hodnotím spíše z nostalgie, protože ta u mě opět převládla. Pamatuju si Alessandru Martines převlečenou za chlapce, mluvící husu a mluvící kámen. Byl někdy v našich pohádkách mluvící kámen? Já myslím, že nebyl. Dobrá ukázka toho, že za dobro se musí bojovat a někdy mu i něco obětovat ()

Theker

Táto rozprávka vo mne evokuje jednu spomienku ako (ešte v deväťdesiatich rokoch) som na vianoce prišiel domov po úžasnej sánkovačke/guľovačke a inej sneho-vačke, bol som celý mokrý od snehu a mama mi navarila teplý čaj a ja som čumel na estévečku kde dávali Fantaghiró. Ale to som bol ešte malý... to už je dávno :(( ()

esopesokeso

Kde sú tie staré sladké časy, ked som si chrúmal tyčinky drú s čokoladou a mlsal Fantaghiro...veľká nostalgia. Alessandra Martines (Fantaghiro) to síce točila vo veku, akým teraz ja oplývam, ale dnes je už stará 50 ročná rachtľa, teda škaredá.Fantaghiro sa točil mimochodom aj na zámku v Bojniciach. Fantaghiro, cz dabing.. + 5 dalších častí. ()

mica_micova

Jako malá jsem tuhle pohádku zbožňovala, nejvíc asi ten létající ukecanej kámen :), scéna, kdy letí lesem a volá skřítky, aby pomohly tuhému Romualdovi je skvělá. Ty jednoduché efekty mě na tom bavily kdysi a baví mě úplně stejně i teď. Hrozně moc tomu všemu dává hudba. Charakter princezny i celého filmu je originální. A Tarabas? Mňaaaaam :) ()

• Pohádka se natáčela mimo jiné i na mnoha zámcích a hradech v České republice, konkrétně také na hradě Bouzov na Olomoucku. Dále se štáb během filmování podíval také do Itálie. (Lynette)
  • Herečka Lenka Kubálková si v prvním díle zahrála roli malé princezny Caroliny (sestra Fantaghirò) a v dalším díle hrála pomocnici černé čarodějce (Brigitte Nielsen). (vilusinska)
  • Natáčalo sa aj v slovenských Bojniciach. (KazzaK)

Časové pásmo bylo změněno