Ghost Dog - Cesta samuraje

• USA Ghost Dog: The Way of the Samurai (více)

closed.eye

Pokud bych měla vyjádřit dojem z celýho filmu jediným slovem, napíšu "vyváženej". Protože aby se s naprostou nenuceností střídaly scény, kdy je chladnokrevně odpraveno všecko, co se hne (a nemá to křídla) s milýma "dialogama" mezi zmrzlinářem a Ghost Dogem (typickej jarmuschovskej humor :-)), to věru neuvidíte zrovna často. Tyto rysy filmu upomínají na Mrtvýho muže, kterej mě nadchnul. A já ted' nevím, kterej vrahoun je mi sympatičtější :-D. Mimochodem, skvělá hudba! ()

Kingjiri

Ne, tohle neni druh akčního filmu pro mě. Ghost Dog má hodně pomalý tempo a svym pojetim připomíná Drive. Za celou dobu jenom jedna pořádná akční scéna, hlavní hrdina toho moc nenamluví a ochranku hlavnímu kápovi dělaj starý páprdové (ty by přepral snad i ten holub). Genialita tohohle díla mě minula světelnou rychlostí, a osobně si myslim, že v něm spoustu lidí hledá něco mnohem víc, než ve snímku skutečně je. Jediný, co mě potěšilo, byla slušná hudba. Dvě hodiny nudy za dvě slabší hvězdy. ()

degster

Bozk na rozlúčku od úžasných 90. rokov. Klasická kamera, pouliční rapperi v parkoch s hudbou od RZA, šachové partie na domlátených debniach, dievčatká s knižkami v parkoch, černošský samuraj a banda komických tučných Talianov. Môj prvý Jarmusch a ja som čakal niečo oveľa nudnejšie. Tento film je na povrchu zábavný a pod povrchom hlboký, od lodi na streche, čakajúcej na koniec sveta až po dvoch ľudí, ktorí nehovoria spoločnou rečou a predsa hovoria to isté. A tie násilné animáky? Žeby obžaloba našej spoločnosti? "The end is important in all things." ()

Zikus

!!!SPOILER!!! Normálně bych 5 hvězd nedal, ale tenhle film mě vůbec ničím nenaštval, a to se skoro nikdy nestává. Naopak mě hrozně těšil například vyvražděním celého gangu, ale nejvíc mě dostalo pozabíjení lovců medvěda- to byla bomba!! (takhle bych to dělal i v realitě....) Jen kdyby na konci Ghost Dog neumřel, tak by to bylo asi lepší. Rozhodně se na tenhle neobyčejnej filmek ještě někdy rád podívám. ()

bono22vox

Režisér Jim Jarmusch spojil ducha samurajských legend a prostředí bezkrupulozních mafiánů v podivuhodném příběhu neobvyklého nájemného zabijáka. Toho našel ve skvělém F. Whitakerovi, který dokázal skloubit majestátní zavalitost, lehkost pohybu a subtulní herecký projev. Jeho samotářský hrdina žije na střeše ve společnosti holubů. Atmosféru filmu, v němž je navzdory množství násilných scén překvapivě málo akce, působivě doplnuje hiphopová hudba, a že já ji moc nemusím... ()

Brinkley

Jak je Jarmuschovým dobrým zvykem, jde o velmi neobvyklý snímek. Základem je sice klasický námět o nájemném vrahovi a pomstě - ovšem beze známky plytkosti, obalený zajímavými myšlenkami i poetikou. Nepřicházím na nic, co bych mu vytkla: kamera, střih, sympatická malá čtenářka, mihnutí Garyho Farmera z Mrtvého muže, nejlepší přátele (kteří si rozumí a zároveň nerozumí jedinému slovu). Snesla jsem i hip hop, neb jiný hudební styl nepřicházel v úvahu. ... I po druhém shlédnutí mi výkon Foresta Whitakera vzal dech ()

mogul01

Rozjíždí se pomalu, ale pak začne bavit. Jen by mě zajímalo, jestli opravdu všichni gangsteři sledují animáky. ()

Nix

Hodně netypický spojení. Ale přitom to opravdu funguje. Zenový klid z toho vyřazuje a přitom je to celkem svižný filmek. Forest tu má určitě jednu z nej. rolí pro mne. Pokud máte rádi i gangsterky a chcete něco nevšedního, tak se mrkněte. ()

Klajondr

Nikdy jsem nevěřil, že uvidím mix poezie, japonské samurajské kultury a amerických gangstrů (okej možná trochu Kill Bill). Ghost Dog uchvátí skvělou kamerou, herci a hlavně krásným příběhem o novodobém samuraji, doplněném citáty, jak má správný samuraj žít. Jen jsem čekal trochu více hlubokou pointu. Jinak paráda. ()

AlexDLarge

Musím se přiznat, že opravdu nevím, proč je tento snímek tolik oceňovaný. Mě to přišlo jako statický dvouhodinový obrázek. Je pravda, že tam můžeme pozorovat zajímavou atmosféru a herectví Foresta Whitakera je velmi přesvědčující, ale jinak není moc o co stát a tak trochu to celé vyšumí do prázdná. Není to pro mě sklamání, ale nic, čím bych mohl být nadšený. P.S.: Ty samurajské vsuvky v podobě textu byly velmi působivé. ()

Bounded

BACHA Spoiler. Tohle byl jeden z mála filmů, které mě opravdu překvapily a taky snad jeden jediný, ve kterém mi na konci nevadila smrt hlavního hrdiny. Přišla mi prostě akceptovatelná a velice smířlivě natočená. ()

merlinovic odpad!

Gangsta ala samuraj, film je prokládaný citáty z hagakure, které ze záčátku mají jakž takž taký efekt, nicméně tím, že sou tam snad každých 5 min sou spíš otravné... no nevím jediná zajimavá scéna byla vyvraždění mafinásnkého domova důchodců... dost nuda, spousta zbytečných scén, pomalý posun děje, naprosto nelogické a trapné scény... viz zamíření přes odpad a zabití, nevím jak u vás, ale u nás odpad netvoří rovná trubka dolů.... dál dojemná umírací scéna kdy po tom co dostane několik kulek do hrudi si kráčí dál a místo toho aby umřel si ještě vykládá ... Film má vysoké hodnocení a byl to taky jeden z důvodů proč sem se na něho díval, tak nedělejte stejnou chybu jako já... ()

Voyer

Srovnání pevné hierarchie japonské společnosti a uvolněných mravů afroamerické společnosti mi připadalo opravdu mimo. Ale možná šlo právě o ten kontrast, jenže já to nějak nepochytil. Film má některé zajímavé momenty, ale v souhrnu jsou to spíš silnější 3*. ()

polonius

První film, ve kterém jsem viděl kdysi Foresta Whitekera v hlavní roli. Od té doby sháním každý film, kde se třeba jen mihne...Jarmusch trochu jinak, než jsem čekal. ()

Bezmenny

Zaujímavý film plný skvelých scénok. Ja osobne som sa najviac bavil na rozhovoroch so zmrzlinárom. Ale ani vrabec na hlavni nebol určite zlý. Stránky knihy vsadené do deja - super nápad. Celkovo, dobre som sa pobavil, nenudil som sa, stálo to za to... ()

Indyi

Naprostá pecka, po Dead Man pro mě nejlepší film Jarmusche. Forest Whitaker je naprosto úchvatný, nádherná kamera, perfektní klidný a plynulý děj a naprosto fantastické obrazy a scénky, které se nedají všechny ani vypočítat (scéna s lodí, rozhovory Foresta a jeho kamaráda, holubi a pes, Pearline, skvělí groteskní mafiáni...) a to vše podtržené nádherným soundtrackem. ()

markyzgero

rza aka samurai in camouflage. ultimátní soundtrack.ultimátní whitaker. ultimátní old fashioned style italský mafiáni. ultimátní mix westernu s japonskym easternem... zkrátka jedna velká pochvala... cestou necestou životem jednoho černýho pomatence s morálním kreditem. jarmusch se zamiloval do wu tang clanu a každou další scénou to je viditelnější a lepší... ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva