Problematika stereotypu všedního dne je téma, jimž se Vladimír Páral zabývá prakticky ve všech svých románech. V novele Katapult je ústředním motivem. Mladý třiatřicetiletý inženýr Jacek Jošt má hezkou ženu a malou dcerku. Těžce však nese, že všechno je denně k uzoufání stejné. Nikterak vzrušující práce a rodina, kde se denně opakují stále stejné scény a jsou vyslovovány stále tytéž věty. Proto se nemůže nikdo divit, že začarovaný kruh chce protrhnout za každou cenu. Na scénu vstupuje pět žen, vybraných počítačem na základě inzerátu... (oficiální text distributora)

honza.g

Průměrný, ale ne zbytečný film. Takové české zpracování tématu "o čem sní ženy". Herci a hlavně herečky předvádějí, co se čeká, a určité poselství film také nese. Viděl jsem to hned po uvedení a teď po 25 letch a smál jsme se na stejných místech - druhé shlédnutí probudilo navíc vzpomínky na život v reálném socialismu (každodenní skládání a rozkládání manželské postele - komu dnes dojde, že to bylo kvůli standardně malému bytu?, nebo sousedská výpomoc - měl jsme štěstí a sehnal lepší maso, tak jsem koupil i pro známého). Ostatně ty rozličné typy žen umožnily autorům ukázat rozličná prostředí, v jakých lidé v ČSSR v 80.letech žili. Potvrzuji, že to bylo velmi realistické. ()

lovestory

Perfektní sonda do probuzené intelektuální duše a fantazie. Škoda, že to točili na tak špatný materiál. Tento film by si zasloužil remake. ()