Příběh chlapce z chudé venkovské rodiny, který v šesti letech následkem dětské obrny ochrnul. Díky vlastnímu odhodlání a silné vůli se za pomoci kamarádů vrátí ke své lásce, jízdě na koni. (Magic Box)

standsiller

Herecký debut Vladimíra Dlouhého v spolupráci s jedným z najlepších režisérov Českej kinematografie. Značne melodramatický príbeh , ktorý však vďaka svojej kamerovej a režijnej jedinečnosti má okrem popudivého príbehu i čaro pôsobivej mizanscény . Príbeh o chlapcovi s odvahou a vytrvalosťou väčšou , než mnohí dospelí. ()

vitekpe

V. Dlouhy vali na jednicku, stejne jako pan reziser. Kde jsou v soucasne dobe predstavitele uveritelnych detskych roli...? nejak se jich nedostava, rekl bych... 3+ ()

klúčik

Fantastický film. Vladimí Dlouhý začal svoju hereckú kariéru najlepšie ako mohol. Film je ľudský a keď som ho uvidel ako chlapec tak ma aj hlboko zasiahol.......85%. ()

Theraphosa

"Maminko, kdo to byl co projel na tom koni? To byl přece náš chlapec". Jeden z nejlepších filmů Karla Kachyni a nejlepší dětská role Vladimíra Dlouhého. 75% ()

Slimak

Narozdíl od knihy není tento film zase taková pecka.Ovšem pro ty kdož jí nečetli to bude jistě skvělý zážitek....film je totiž natočen velice působivě....jeho téma nezestárne a silně zasáhne i dnes...osobně mě film naučil vážit si svého zdraví....nekecám.Kolik filmů tohle dovede?Takže plný počet..."Nohy...kde mám nohy?Nohy máš přece tady...Já s nima nemůžu ale hejbat "... ()

Rema

Spolupráce Procházky s Kachyňou dopadla vždy výborně. Viz Ať žije republika, Kočár do Vídně nebo Ucho. ()

Paity

Je to skutečně dávno, co jsem tohle viděl. Sílný příběh sice nedoprovází australská savana, ale až zase tak to rozhodújící není. Síla příběhu je jinde a to v lidském odhodlání, které téměř nezná hranic. ()

Stružák

Příběhem jednodušší, ale jinak opět klasická kachyňovina. Parádní kamerou, herecky, hudebně!, tak nějak hezky se na film kouká, příjemná odpočinková věc. 😊 ()

Ripley

Věrohodný a typický Kachyňa,ale opravdu bylo nutné vojenský dechový pochod tolikrát během filmu opakovat?Již po třetím tramtadadá jsem se začal ježit.Melodie se opakuje minimálně 10x. ()

Piškotka

Natočené velmi citlivě a moc hezky, jak to K. Kachyňa umí. Hudební doprovod a doteky přírody byly skvělým balzámem na duši. Líbila se mi i dětská logika pihatého V. Dlouhého a jeho téměř skálopevná jistota ve vlastní uzdravení. Ze svého handicapu udělal přednost a zajistil si tak pozornost všech dětí. Napomohl také k těsnější rodinné semknutosti, byl tak pozitivním hnacím motorem ke změnám. ()

Rozjimatel

3,5 Melodramatický príbeh oplývajúci poetikou, plný ľudskosti. Tentokrát Kuchyňa obsadil radu menej známych hercov, takže Zdena  Hadrbolcova si mohla zahrať jednu z hlavných postáv. Vyzdvihujem výborný výkon Vladimíra Dlouheho v jeho prvej filmovej roli, príjemne ma prekvapil aj mne úplne neznámy Karel Hlušička. Čo ale pochváliť nemôžem, je sprievodná hudba Zdeňka Líšku. Ten jeden dookola sa opakujúci cirkusovo-kolotočový motív lezie poriadne na nervy a kazí celkový dojem z filmu a tiež moje finálne hodnotenie. Mimochodom, čo majú českí filmoví tvorcovia s tou dychovkou, že ju musia všade pchať? ()

Vesecký

Slzy dojetí jsou zdravé slzy. Koňařské filmy nejsou to, co bych vyhledával, ale tahle Kachyňova klasika, byť mnohokrát obehraná, mě nakonec k slzám na pár místech dojme. Nejde ovšem o koně, jde o lidskou houževnatost, optimismus i v těch nejtěžších chvílích, kdy jiní propadnou panice a pesimismu. Velice lidské jsou třeba scény v nemocnici a pak ovšem to vyvrcholení, kdy se malý Adam konečně dostane k rajtování. Mnohem lepší a romantičtější než Marshallova předloha, kterou těké někde doma mám zasunutou v knihovničce. Velká role koňáka Hlušičky a Vladimíra Šmerala, aniž bych opomněl nebohého Vláďu Dlouhého. ()

Zeek

Knihu Alana Marshala znám, ale až donedávna jsem nevěděl, že Karel Kachyňa natočil i film. Doteď nedokážu pochopit, jak takový super film šel mimo mě. Možná, že až ho uvidím podruhé a přehodnotím ho, moje hodnocení bude ještě vyšší. Moje hodnocení: 80% ()

grerar

Film neseděl jako celek. Přitom střípky byly skvělé - reálie nemocnice, především herecký výkon malého Vladimíra Dlouhého.... Kachyňova ruka se na filmu jasně podepsala, ale ten nedosahuje absurdnosti Krávy nebo soudržnosti Ucha. Je to nadprůměrnej dobrodružnej film. Nic míň, nic víc. 4* ()

Narciska

Bylo by to pěkné. Oceňuji zejména zajímavé herecké výkony a nečasté ztvárnění závažného dětského onemocnění. Co mě však vyloženě rušilo, byly ty mažoretky v mužském podání a monotematická hudba s nimi spojená a různé důrazy tu na detail, tu na monolog vypravěče, jež tříštily celou kompozici. Celou dobu jsem si ale říkala, koho mi ten chlapec připomíná a pak mi došlo, který herec z něj vyrostl. Ať odpočívá v pokoji. ()

zdeny99

Karlovi Kachyňovi se stylově povedlo převést příběh z australského ranče na český venkov od Alana Marshalla. První třetina filmu je krásný lyrický příběh o lásce ke koním, ovšem pak se vše mění v krutý boj s obrnou. Odpornost této nemoci se Kachyňovi povedla tak zachytit, až jsem musel několikrát s pohledem uhnout od obrazovky. Ty scény filmu, když se Adamovi rovnají nohy nebo si ji sám dává na rameno, jsou sice odporné, ale bohužel bez nich to nejde. [5196. hodnocení, 110. komentář, 81%] ()

ivamka

Tady jsem obdivovala Zdenu Hadrbolcovou, jako maminku. Nádherná písnička, která se stala ústřední melodií filmu. Dojemný příběh, i když kniha byla psána spíš humorně. ()

Rokle

Příšerně poetické a strašně rozvláčné. Jeden dokola omílaný hudební motiv mě už doslova štval. ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy