Příběh chlapce z chudé venkovské rodiny, který v šesti letech následkem dětské obrny ochrnul. Díky vlastnímu odhodlání a silné vůli se za pomoci kamarádů vrátí ke své lásce, jízdě na koni. (Magic Box)

Pitryx odpad!

Já ten film nenáviděl už kdysi pradávno. Nyní, po letech mi připadne, že je ještě hnusnější, než byl. Nebo deprimující, jak chcete. Pořád nějaké scénky do děje, barevné filtry, a do toho všeho Dlouhý, kterého vůbec nemusím. Už nikdy vidět, a to ani omylem. Hudba k tomu sice byla jako stvořená, ale hnusná jak cesta do práce. ()

ostravak30

Debut bratrů Dlouhých, ačkoli každý zaznamenaný jiným způsobem a Karel Kachyňa. On uměl točit filmy laskavým způsobem a náhledem na svět. Navíc Jan Procházka je vynikající scénárista a skoro všechny filmy, které jsem podle jeho scénáře viděl byl výborný. Tenhle film mi hodně připomínal styl Smrt krásných srnců. Zde to vše bylo navázáno na lásku ke koním. V době, kdy se příběh zřejmě odehrává ještě lékaři neuměli dobře léčit dětskou obrnu. Mě ale překvapilo, že předlohou byl Australan, takže příběh byl přenesen do zcela jiných kulis. ()

DooFooS

Tohle je vážně úžasné a věrné zpracování, přičemž Vladimír Dlouhý za mlada, hraje stejně perfektně, jako Vladimír Dlouhý v současnosti. ()

moviepill

Mal som všelijaké očakávania od tohto legendárneho filmu, ktorý z času na čas zaznie v štatistikách s prívlastkami ako "brilantný", "kultový", "pozoruhodný". Tak som sa naň pozrel. No a v podstate je to za také slabšie 4*. A to preto, lebo Už zase skáču přes kaluže MÁ bohužiaľ zopár nudných miest. Za to tá jedna * dole. Ale musím na druhú stranu vyzdvihnúť herecký výkon malého Vláďu Dlouhého. Čumel som jak kráva na nové vráta. Netušil som, že je tak nadaný herec a jazdec. No, skrátka. Film mi máááličko pripomína náladu Postřižín - nemusíte so mnou súhlasiť. Ale je to aj príbeh o koňoch, ktoré zbožňujem, takže si rád niekedy tento film pozriem znova a vychutnám si herectvo malého Vladimíra a ostatných zúčastnených... ()

ijacobo

Silný příběh pod taktovkou výtečného Kachyni, ale že bych z toho zrovna skákal přes kaluže.. Navíc se mi nelíbila hudba. ()

Hakuna Matata

Moc pěknej film, už tehdy to ten kluk hezky zahrál. Celej ten příběh je prostě silnej a je to natočený skvěle. Oceňuji kameru, ty barevný a panoramitický pohledy. A na konci filmu si hlavní hrdina jede na koni LIKE A BOSS. Moc jsem si tento film užil, navíc ty vojenské přehlídky byly podle mně naprosto nejvtipnější část filmu, ne že by zbytek nebyl svým způsobem zábavný, ale mám takový pocit, že to tvůrci úplně nezamýšleli. 80%. ()

PTuranyi

Malebný príbeh detstva neposedného ale húževnatého Adama, syna cvičiteľa koní, rámcovaný obdobím Rakúsko-Uhorska a narušený "tureckou" chorobou. Produkcii sa podarilo vytvoriť ľahučkú atmosféru bez veľkých drám (napriek tomu, že dramatické udalosti sa tu vyskytnú) a podať svet detskými očami, kde najdôležitejšie je vyskočiť na horný trám ohrady a láskyplná starostlivosť dobráckeho otca a prísnej mamy. Stará sa o to vojenská dychová hudba pripomínajúca Jakubiskovu kolotočovú atmosféru, ktorá aj fyzicky vstupuje do obrazu a hra s farbami kukátka, cez ktoré Adam často pozoruje svet okolo seba. Vynikajúce herecké výkony vrátane debutujúceho Vladimíra Dlouhého v hlavnej úlohe, to len podčiarkujú. ()

Ywo

Krasny poeticky film. Kvalitna predloha, skvela rezia,vyborne herecke vykony. Zo snimky vanie zvlastna noostalgicka atmosfera ako keby sa dej filmu odohraval mimo cas a priestor. Skvela kamera. ()

moorks

Tento film si zaslouží jednoznačně nejvyšší hodnocení. Je to bez debat. Kachynovi se podařilo skvěle přenést román Alana Marshala do moravské vesničky. Jeden z nejlepší hereckých výkonů podal mladý Vladimír Dlouhý. ()

gizi

Kachyňa jako skoro vždy výborný. Hudba typická pro Zdeňka Lišku - ovšem nosná píseň se až moc výrazně opakuje. Dlouhý ukázal, jaký je dobrý herec. Film je ovšem dost smutný, i když je hlavní hrdina tak pozitivní a nezlomitelný. Přesně mezi 3-4* - 70% a tentokrát se přikláním k 3*. Raději už se opětovně nedívat. 15.11.10. ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy