Kdesi v Zapovězeném lese žije zlý čaroděj Kruciatus (Josef Abrhám). Ten se před sto lety pokusil zničit království, kterému dnes vládne král Alexandr (Jaromír Hanzlík), jenž má dva syny – následníka trůnu Jana (Patrik Děrgel) a mladšího prince Karla (Kryštof Hádek). Karel se však nechce s rolí druhého v pořadí za žádnou cenu smířit. S pomocí svého sluhy Pakosty (Pavel Kříž) se na hradě vloupá do zakázané komnaty, získá kouzelné rekvizity, které tu po zlém čaroději zůstaly, a hodlá svého bratra zničit. Princ Jan tak vypije kouzelný lektvar, který mu jeho povedený bratr naservíruje, a ten mu vmžiku vymaže paměť. Jan se poté bezhlavě vydává na cestu do Zapovězeného lesa, ve kterém každý, kdo tam kdy vkročil, beze stopy zmizel. Od tohoto okamžiku se začíná odvíjet řetězec dramatických, ale především často komických situací. (Česká televize)

carly

Dobré obsadenie, krásne prostredie a kostými, zábavný a milý príbeh. Super bola akčná princezná, milo zmätený princ a hlavne Abrhámov čarodejník. ()

dr.fish

Karel Janák u mne nemá moc vysoký kredit, tak jsem se pohádky trochu děsil, ale bylo to úplně v klidu. Potěšilo mne, jak si Kryštof Hádek toho svého padoucha "dával". Pavel Kříž ukázal, že není malých rolí. Nápad s elixírem zapomnění byl moc pěkně využitý, jen mi vadila přílišná inspirace jinými filmy (Příběh rytíře atd.), ale jak říkám, bylo to úplně v pohodě. Celkově. 70% ()

angel74

Elixír zapomnění jako zdroj mnoha humorných situací provází korunního prince na jeho nelehké cestě za štěstím, tak se dá velmi stručně charakterizovat děj. Když ještě vezmu v potaz výborné herecké obsazení a moc příjemný hudební motiv, tak mi z toho vychází jedna z mála novodobých českých pohádek, která opravdu stojí za zhlédnutí. (75%) ()

kocik1

Jednoduchý příběh s jednoduchým dějem o princovi, který tak dlouho chodil jako pešek dokola, až získal lásku princezny a království k tomu.:-). Ne, tahle pohádka se nepostaví po bok klasiky jako je Pyšná princezna či Popelka, ale pokud opomenu Sedmero krkavců Alice Nellis,je to po dlouhé době zase jednou povedené podívání. Líbilo se mi to. ()

otík

Štědrovečerní pohádka roku 2015. Zajímavý nápad se zapomínáním a také osobitý styl natočení pohádek Karla Janáka se mi líbí. Pohádka byla místy velmi vtipná, spousta scén velmi podařených, výborné obsazení, skvělý Hádek i Abrhám. A konečně se někdo nebál v pohádce ukázat strašidelného draka a jeho stětí. Plné hodnocení nedávám jen kvůli neskutečně přeslazenému konci. Jako pohádkový guru jsem velmi spokojen a rád se znovu mrknu. ()

Sabrewulf

Konečně po dlouhé době koukatelná pohádka, kterou si rád pustím znovu. Mohli si sice odpustit vykrádačku Příběhu rytíře (zmodernizovaný rytířský turnaj), Pána Prstenů (Gandalf, pohled do lesa...) a hlavní hrdina byl nejspíš první člověk, kterého potkali na ulici, nicméně mě tam nic vyloženě neuráželo, bavilo mě na to koukat a co je (pro mě) nejdůležitější: Pohádka nespadá do kategorie drtivé většiny nových pohádek "VéKáVéčka" - tedy pohádky, kde nejsou žádné kouzelné bytosti, kouzla a jen se řeší vztahy a intriky. Jasně, žádný kult z toho nebude, ale to už pravděpodobně nebude z žádné nové. Slušných 7/10. ()

Mylouch

Pohádka ze soudku toho lepšího v tvorbě pro děti. Peripetie putování dokáží s důstojností udržet diváckou pozornost a přes škleby i těch nejznámějších z herců ve vedlejších rolích je možné se s nadhledem přénést. Celku nepříliš dobře slouží hudba a její propojení se slovem ()

Skuby47

Na štědrovečerní pohádku se vždycky moc těším, většinou marně. Letos mě televize překvapila. Pohádka sice nijak excelentní, ale dalo se na ni koukat. Průměrný docela vtipný dobrodružný příběh, slušně zahraný, zasazený do zajímavých exteriérů. Zápletka o nápoji zapomnění byla originální, na hereckém obsazení se nešetřilo. Škoda že známí herci ve vedlejších rolích neměli co hrát. Nový princ se herecky neprosadil, záporáci Hádek a Kříž ho zastínili. Zajímavý byl i rytířský souboj, jen ty roztleskávačky mě mátly. I když mám ráda spíš klasiku, tak tato řekněme moderní pohádka mě docela bavila. ()

chelseaman22

Duo Josefíková/Hádek hraje tak přesvědčivě (a Josefíková je kus), že na zápletce následně záleží zcela minimálně. Nicméně jelikož se jedná o pohádku pro malá děcka, tak dobro zvítězí nad zlem a zlosyn přijde o postel s nebesy. A Josefíková? Být ve filmu alespoň v bikinách, tak by se Korunní princ mohl vměstnat do užšího výběru cen Akademie. 71 % ()

UhLee

(7/10). Jedna ze super českých pohádek, které se povedly a o Vánocích se na ni vždycky rád podívám. "Dobrý den" mne vždycky dokáže rozesmát. Herecké výkony jsou tady taky na české poměry parádní. Sice se tady neobjevují jistoty jako Trojan a Dvořák, ale Děrgel ukázal, že v něm je taky kus herectví. Pavel Kříž s Kryštofem Hádkem jsou už jen bonusovým lístkem na pomyslné kouzelné větvičce. ()

HonzaBez

Takhle Janákova pohádka za mě zraje jako víno. Jednoduchá (ale vcelku originální) zápletka, osobitý humor ("Tady mė to trošku brní...To je v pořádku, to je brnění. To musí brnět") a výborné herecké obsazení. Ze všech herců se mi moc líbí Josef Abrhám coby kouzelník. ()

LadyPupu

Nic moc. Celkově průměrná pohádka. Pár vtipných dialogů proběhlo - Princ: "Tady mě to trošku brní..." Kouzelník: "To je v pořádku, je to brnění, to musí brnět." Jinak dost nuda. Neatraktivní princ bez stopy charisma, princezna unylá. Vlastně mě bavil jen Hádek. S naondulovanou hlavou a poskokem Křížem, byli dobrá dvojka. Je to škoda, potenciál tam byl, obsazení bylo dost kvalitní i ve vedlejších rolích. ()

Mirokukii

Výpravná, humorná, fantasy pohádka ve které najdete snad vše, co Vás napadne. Černokněžníka, draka, princeznu, rytířský turnaj, putování a v neposlední řadě bratrskou zášť, jakožto spouštěč zábavného příběhu, a čutoru ohnivé vody s kouzelnými účinky, jakožto nástroj ďábelského plánu. Pěkné kostýmy, česká příroda a obsazení, ve kterém si Eva zopakovala roli princezny, a to je moc dobře. Velice příjemné a milé překvapení štědrovečerního večera. ()

LiborGondek

Na českou pohádku překvapivě dobré a vtipné. Abrhám, ačkoliv v roli záporáka, nejlepší. Ostatní herci ale taky super a scénář slušný. 75% ()

Johnny.ARN

Konečne pekná, vtipná, nápaditá česká rozprávka, so skvelým obsadením, zaujímavým dejom a krásnymi hradmi a rytierskymi súbojmi. Bez nejakých zbytočným oných, s rozumnou minutážou. 3 z 5 ()

JimmyII

Slabší děj postrádající nějaké zásadní zlomy či akci vyvažuje nádherný vizuál (na televizní pohádku vážně parádní kamera, světlo a lokace) a sympatické obsazení (Děrgel, Abrhám, Hádek, Josefíková, bod navíc za Bokovou). Nová klasika z toho nebude, ale rozhodně Korunní princ neurazí. ()

Mrkvič

Kdyby nebyla pohádka po výpravné stránce tak laciná, přidal bych hvězdičku. Několikrát jsem se zasmál a jde o takovou tu pohádku s nádechem moderní doby. Velmi potěšily menší roličky okolo. I když hlavně skvělá dvojice Hádek Kříž jsou na scéně skoro častěji než hlavní hrdina. No a že vymazanýho pitomu hraje neznámý herec byl také správný krok- ()

Lachtaan

Dlouhá léta oblíbená Kouzla králů jsou překonána a mýtus, že se pod pokličkou ČT už neuvaří povedená pohádka, je pokořen. Zdařile obsazený Korunní princ je totiž pohádkou, u níž jsem se nenudil ani minutku a hlavně jsem se pořádně pobavil. Jedná se o povedenou story o tom, jaké obrovské okno můžete mít, když pijete to, co neznáte. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám