Až tam nezbyl žádný

• Česko Deset malých černoušků (více)

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

zigíš

Zábavná parta záporáčků na jednom ostrově, v jednom domě a s jedním vrahem. Dík šikovné režii utečou tři hodiny jak nic. Výprava, scénář, casting všechno brilantní. ()

JoseBenes

Solidní adaptace, která se od knihy odchyluje co do psychologie postav a jsou zde možná některé woke prvky (místo černoušků vojáci, facku dostane za hysterčení muž a ne silná žena). Něco z knihy mi chybělo, protože to dávalo lepší smysl, naopak konfrontace finální dvojice byla lepší než v knize, což potěšilo, taky bych ji přepsal. Kniha ale celkově je určitě lepší, a to proto, že většina zločinů hostů byla provedená tak, že oni sami svoje oběti přímo nezabili. ()

Masrii

Je trochu až na škodu, že je tato adaptace tak věrná. Jelikož pro čtenáře této detektivky je od počátku jasné, co se bude dít a kdo za to může. Nicméně i přesto jsem si tuto seriálovou trilogii opravdu užil a nemám ji co vytknout. 95% ()

netahlo

Paradni adaptace klasiky Agathy Christie s vybornymi hereckymi vykony a opravdu mimoradne temnou atmosferou. Posmakl jsem si. ()

herr_carter

V pravěkých dobách, kdy jsem byl ještě schopný číst, mi do rukou sem tam samozřejmě i přišla paní Christie - nikdy mě ale bohužel knižní podoby této jinak zřejmě legendární spisovatelky neoslovovaly, přišly mi nudné. Toto filmové (seriálové) zpracování známého románu 10 malých černoušků je ovšem bomba a nečekaně jsem jej stáhl na jeden dech a jsem nadšen - napínavé od začátku do konce, typicky britské vybrané chování herců a do poslední chvilky nemožnost rozklíčovat, kdo je že je vlastně ten tajuplný hostitel, pan Namy...............moje hodnocení = 9 z 10. ()

Maynard.

Dávali to v telce, rozdělený na 2 filmy, tak sem první skouknul a druhej hnedle druhej den sosnul, páč sem byl docela zvědavej jak to dopadne. Ale co je trošku škoda, tak cca od půlky prvního dílu sem věděl, kdo za těma vraždama stojí. Přecijen to nebylo až zas tak těžký odhalit. Trošku mě pak překvapilo, že sám dotyčný udělal na ostatní habaďůru, mysleli si, že je taky mrtvej, ale von je pěkně přečůral :o). Agáta má jistě zajímavý příběhy, tenhle se dokonce obešel i bez jejího hlavního detektiva s knírkem. Ale na plnej počet hvězdiček to prostě ani tady není... Ale slušný a taky občas hodně strašidelný. Chybělo mi víc napětí a taky víc "chytrosti" od všech dotyčných... ()

HiddenDragon

Muj komentar bude plny SPOILERU, tak kdo nechce znat vraha predem, at odvrati zrak :) Hned zezacatku muzu rict, ze je to skvele natoceno a jen se mi potvrzuje, ze nejlepsi TV detektivky klasickeho strihu delaji v Anglii, cili v jejich domovine. Rozdeleni pribehu na tri casti se zde celkem hodi, ale jako serial bych to nenazyval. Je to holt trihodinova detektivka. "Hobbita" taky nikdo jako serial neoznacuje...v tomhle je CSFD profil podle me chybny. Zpracovani je jak jsem rekl perfektni. Herci jsou do jednoho vybrani dokonale, jen jsem si musel trochu zvykat na "Killiho" Turnera, ktereho zna clovek hlavne ze zmineneho "Hobbita". Prostredi je uzasne a i kdyz je mi jasne, ze pouzili na nekterych mistech CGI a zelene platno (to bylo znat i v posledni rade "Poirota"), ten dojem naprosto pusteho ostrova s jednim velkym domem je skvele zachovan. Vse je tak akorat, nic tu neni navic. Jsou tu kulisy, kostymy apod., ale pritom je vse tak nejak prazdne, depresivni, chladne...proste atmosfera vyborna. Takove anglicke "psycho":) Hudba jakbysmet dobra - takovy ten typ neustaleho "bruceni" v pozadi, kdy to podvedome dost zvysuje uz tak hmatatelne napeti. Presto nakonec dam (pravda asi jsem prisny) 4*, a to kvuli zapletce paradoxne, tedy tomu, co je dano uz od doby, kdy to Agatha napsala. Jsou zde tri mozna reseni: bud je vrahem 11cty, nebo je vrahem nekdo z pritomnych anebo, to je divacky nejzajimavejsi, je vrahem "mrtvola", tedy ze nekdo svou smrt zahral. Presne treti moznost je vyuzita a to je nejslabsi misto pribehu. Bylo to od vraha strasne riskantni, zvlast kdyz byl pritomen doktor, ktery mohl blamaz rychle odhalit. Stacilo se "mrtvoly" dotknout a bylo po iluzi. Take prohresek doktora nebyl skoro vubec vysvetlen, narozdil od ostatnich postav. To, ze se vsechny vrazdy odehravaji presne podle rikanky je fajn, ale napr. u te predposledni je opet od vraha prilis "vestecke" predpovidat, ze jeden zastreli druheho a pak se pujde obesit. Podobne kdyz se clovek zamysli, neni moc variant, jak je mozne, aby vrah vedel o vsech jejich utajovanych zlocinech. Moc lidi (mysleno povolanim) by se k takovym informacim dostat nemohlo. Samozrejme je tu moznost, ze je na ostrove nekdo 11cty, zcela NeZNamy :) A i kdyz je to cele zahrano skvele a psychologie je tu pro vraha ocividnym spojencem, nektere momenty bych na miste obeti resil uplne jinak. Kdyz zemrel prvni - dobre, mozna kokain, ale detektiv brzo odhalil kyanid. Uz od te chvile bych se asi niceho v dome nedotknul a oni si spokojene snidaji. Kdyz zemre druha obet ve spanku, taky se tim jeste nikdo moc nerozrusuje. No az tedy zemre pulka, zacnou uvazovat trochu lip ale stejne nikoho za celou dobu nenapadlo proste zustat pospolu :) Coz je logicky jedine reseni, kdyz je nekdo "lovi" po jednom :) Napr. si dat postele do jidelny se soskami :) A hned by bylo pro vraha tezsi nekoho zabit, natoz hybat s "cernousky". Ne...oni se pokazde rozdeli tak, aby alespon jeden zustal sam. To mi prijde od Agathy (pokud to vazne tak napsala) trochu ledabyle a vyumelkovane :) Ale je fakt, ze je to tak dobre natoceno a flashbacky spravne nacasovany, kdy budete hltat motivy a historii postav, ze tyto nesrovnalosti cloveka napadnou az po zhlednuti filmu. Kazdopadne uplne zaverecna scena je od vraha spravne cynicka a morbidni zaroven. Je to tak perfektni tecka, ze to mozna na 5* v budoucnu zmenim :) () (méně) (více)

preclajsz

Neskutečně geniální. Temný, napínavý, nepředvídatelný a místy dokonce i vtipný. Tohle vše nabízí 10 černoušků. Celé to podtrhuje výborná hudba a herecké výkony s dokonalou britskou angličtinou. Dle mého názoru se jedná o druhý nejtemnější "seriál" co jsem kdy viděl. První příčce samozřejmě vévodí 1. série True Detective. Bez mrknutí oka 5* a doufám, že se ustálí u 90%. Tohle si to opravdu zaslouží. PS: doporučuji vypnout před ukázkami na další díl, jsou tam trochu spoilery :) ()

CSSML

Velmi povedené a téměř hororové zpracování slavné vyvražďovačky. Herci výborně ztělesňují jednotlivé charaktery, hudba správně dokresluje ponurou atmosféru a kostýmy jsou jedna radost. Jsou zpracované až do takových detailů, že bohémský floutek nosí ke smokingu místo frakové košile košili s ohrnovacím límečkem, což je dnes v celku běžné, ovšem v době, kdy se děj odehrává, to muselo působit rebelsky. Plné hodnocení si však nezaslouží kvůli zbytečnému sadismu (zejména v závěrečné scéně) a hnusokorektnímu nahrazení černoušků vojáky: Vojákův ostrov místo Černochův ostrov, vojáčci místo černoušků v básničce a sošky vojáčků (kubisticky zpitvořené) místo sošek černoušků. Původní název knihy byl „Ten Little Niggers“, z toho se však Amíci připosrali a hned ho změnili na „And Then There Were None“, je viděti, že už se z něj připosrali i Briti. ()

Hanys_

Skvělá detektivka, jejíž jedinou vadou je místy dost nelogické chování postav. Ale ty tři hodiny i na jeden zátah utekly jak voda. ()

Janega

Mal som veľké očakávania, že po otrasných filmových adaptáciách tejto skvostnej detektívky, príde konečne riadne spracovanie. Bohužiaľ! Film má na začiatku všetko na čom môže stavať- skvelú výpravu, výborný casting, úžasne vypracované charaktery, no toto všetko je len pozlátko. Samotnému filmu chýba tempo, znovu sa nepodarilo vybudovať tú skvelú nervy drásajúcu atmosféru ako pri čítaní knihy. Niektoré zmeny oproti predlohe boli na škodu, niektoré dokonca odporovali hlavnej myšlienke knihy. Ale musím pochváliť, že sa vyhli aspoň šťastnému koncu a skončilo to tak ako to malo skončiť. ()

kolemjdouc

kdo četl knihu tenhle film mu dělá trochu problémy s atmosférou.Tady je atmosféra aktivována jen kradmými pohledy a spoustou krve.Jinak báječné prostředí to se musí nechat ()

Alt.64

Výborná britská podívaná, kterou BBC nadělilo Agátě ke 125. výročí narození. A chtěl bych všechny jejich sluneční brýle! ()

lucijelucije

Velkolepá a velmi oblíbená Agatha asi nebyla poprvé zfilmovaná, a tahle část o deseti malých černoušcích, kterou asi téměř každý zná, nebyla vůbec špatná. Téměř do posledního dechu tápete, a hra na kočku a na myš je dobře propracovaná. Trochu mě odradil ten třídilný maraton, myslím, že do dvou dílu by to bylo tak akorát. Ale jakožto seriózní detektivce, nemůžu nic vytknout. 60% ()

Hanes88

Další skvělé zpracování Deseti malých černoušků od A. Christie, poslední co se mi líbilo bylo z roku 1987 a teď tu máme další. Podle mě hodně dobré, tajemné a kdo tenhle příběh nečetl, nebo neviděl jiné zpracování, určitě byl i překvapen. Za mě 5 hvězd. 90%. ()

Cuzan

Dala jsem ty 3 hodiny na jeden zátah. A nenudila jsem se ani minutu. Postavy byly maximálně plastické (to poznám tak, že floutkům a bigotním starým pannám mám chuť jednu vrazit, a zamiluju se do podmanivých egoistú), stejně jako byl temný vrah nehmatatelný a zanechávající přeživší ve vzrůstající nejistotě. Která vzrůstala i ve mně. Flashbacky jednotlivých postav k jejich příběhům, které je dovedly až na odříznutý ostrov, taky skvělý, do toho setting vrcholně estetického domu nasnímaný tak působivě, že po shlédnutí jsem se bála projít vlastním domem. ()

geimz

Toto je takmer dokonalá adaptácia moje najobľúbenejšej detektívky. Nielenže sa do bodky drží predlohy, ale tón všetkých troch dielov je nepríjemne pochmúrny, depresívny a temný, teda presne taký, aký má byť. Napätie je prítomné od prvej minúty, herci sú fantastickí, a ja mám opäť chuť si prečítať niečo od kráľovnej žánru. ()