poster

Ouija: Zrození zla

 • USA

  Ouija: Origin of Evil

 • USA

  Ouija 2

Horor / Thriller

USA, 2016, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AppleCore
  ****

  Nepochopitelně nízký hodnocení opět dává na odiv, že většina diváků neví, co od hororu vlastně chtít. Třebaže Ouija není špičkou žánru ani nemá na to stát se kultem, v rámci současný hororový tvorby to není vůbec špatnej film. Atmosféra je zde postupně budovaná a strach se tu nešíří skrze „skok leky“, jekot nebo hlasitost, ale prostřednictvím „neznáma“ a temných tichých siluet. Atmosféře hodně přihrává skvělá kamera, perfektní color grading i vady obrazu či zvuku k dotvoření perfektního retro feelingu. Co se týče hororových postupů a scénáře, je tu sice všechno více méně při starym a nic novýho tu nevidíme, tvůrci se ale vcelku úspěšně snaží bořit běžná žánrová klišé. Nuže ačkoliv finále nemuselo být tak zbytečně vyhrocený (sešití úst působilo trochu směšně), rozhodně je to lepší než 90% současný hororový produkce.(13.1.2017)

 • kaylin
  ***

  „Ouija: Origin of Evil“ není skvělý film, ale co se týká snímků s použitém ouija desky jako hlavní postavy, tak je skutečně jedním z nejlepších. Dějově je trochu moc klišovitý, a vzhledem k tomu, že je tohle „origin“ snímek, je celkem jasné, jak to asi skončí, že je zde potřeba otevřeného konce. Ten ale není úplně zlý a jsou zde docela nepříjemné scény. Lehký hororový nadprůměr, na který by se vyplatilo jít i do kina.(4.3.2017)

 • luka4615
  *

  Je všeobecně známý fakt, že téměř všechny postavy se v rámci tohoto žánru pokaždé chovají jak naprostí šílenci, nicméně v tomto snímku je toto "dogma" dotažené do naprostého extrému.(13.11.2016)

 • Morholt
  ****

  Nic nového pod sluncem. Druhá Ouija je vlastně jen další duchařskou historkou, ve které se objevuje spiritistická tabulka a strašidelná holčička. Nezaujme atmosférou, nevyděsí lekačkami a už vůbec nenabízí nějaká nápaditá monstra. Pokud tu stojí něco za výrazné povšimutí, tak je to představitelka dětské role, která, zejména když za to pořádně vzala, byla parádní a i to šedesátkové retro mělo něco do sebe. Nicméně jestliže se najde řada filmů, které mají všechno správně kromě toho nepojmenovatelného něčeho, co jim sráží procenta dolů, tak pro Flanagana platí v tomto případě přesný opak. Líbilo se mi to hodně, ale nedokážu říct pořádně proč. 80%(13.11.2016)

 • JohnCZ
  ***

  První dvě třetiny supr. Atmosférická, i když děsně klišé duchařina. Konec to tradičně kazí zbytečným tlačením na pilu a film se stává spíše úsměvným, než děsivým. Obsazení je fajn, klasická dysfunkční rodinka je sázka na jistotu a na starší dcerku se dobře kouká, takže, když má zrovna bubák pohov, funguje i ta omáčka okolo. Jako prequel to šlape obstojně a v některých ohledech možná i lépe jak původní Ouija.(13.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace